Ermenistan Vizesi Nasıl Alınır ?

Ermenistan Vizesi Nasıl Alınır ?
<h2>Ermenistan Vizesi Nasıl Alınır ?</h2>
Ermenistan Vizesi Nasıl Alınır ? Bakmayın komşu olduğumuza, ne bir sınır kapımız açık ne de konsolosluklarımız var topraklarımızda.Hal böyle olunca birbirine benzer fakat birbirine çok uzak ülkeleriz.
Ermenistan seyahatimin planlarını yaparken ilk aklıma gelen vize oldu. Nereden alabilirim, hangi süreçlerden geçebilirim gibi.. Adım adım anlatacağım ki kafasında soru işareti olanlar bu yazı ile rahata kavuşsun. Umarım faydalı olur.
Belirtmiş olduğum online vize sayfasını tıklayın
Apply for E-visa” kısmından ülkenizi seçip devam edin. Ben 21 gün olarak seçtim ama diğer bir seçenek 120 gün.
Çıkan sayfada ziyaret sebebini seçtikten sonra devam ederek şartları kabul ettiğinizi belirtip karşımıza gelen formu doldurun. Burada farklı bir durum var.İlk önce kredi kartı bilgilerini girip, sonrasında asıl pasaport bilgilerini v.s dolduruyorsunuz. Ben kredi kartı bilgilerimi girdikten sonra bağlantım koptu ve para iki kere tahsil edilmiş oldu. E-posta ile irtibata geçerek iadesini sağladım.
Ödeme yapmak için CV2 numaranızı vermeye de gerek yok! Tıklamanız yeterli paranın tahsil edilmesi için. (Tabi paranız çekildi mi çekilmedi mi Garanti Bankası gibi bir bankadan öğrenmeniz mümkün değil başta söyleyeyim.)       


                                                                Resim linki : tıklayın
Linkte örnek bir doldurma şekli mevcut ama uyarmamda fayda var; bilgisayarınızda bir fotoğrafınız ve pasaport bilgileriniz olmalı. Zira dolduramadan çıkarsanız para tahsil ediliyor.
Son olarak takip numarası alıyorsunuz ve 2 iş günü içerisinde işleminiz sonuçlanıyor.

Veee Vize
Bu tek yol değil tabi. Dilerseniz Ermenistan sınır kapısından vizeyi alabiliyorsunuz. Duyduğuma göre orada 30 $ ödüyorsunuz.
    Ermenistan yazıları için buyrun
Ermenistan Gezi Rehberi / Erivan tıklayın

– Ermenistan Gezi Rehberi / Erivan’a Yolculuk tıklayın

– Ermenistan Gezi Rehberi / Erivan Çevresi tıklayın

– Ermenistan Gezi Rehberi / Garni ve Geghard tıklayın

Share

Comments

 1. Merhaba. Verdiğiniz koymetli bilgiler için yeşekkürler. Bulutları böyle görebilmek istiyorum. Ne zaman gitmemi tavsiye edersiniz?:

  https://tr.m.wikipedia.org/wiki/A%C4%9Fr%C4%B1_Da%C4%9F%C4%B1#/media/Dosya%3AKohrvirab.jpg

  • Eşref Bey,
   Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.Bir süre yurtdışında olduğumdan oldukça geç cevap verebildim size.Doğrusu ben de bu fotoğrafla aşık olmuştum manzaraya ama bunun için şu zaman gitmelisiniz diyemeyeceğim çünkü ben de bilmiyorum.Bilen ne denli emin olabilir orası meçhul.
   Sevgiler

 2. Merhaba,
  E-Vize site adresi şuan hatalı veriyor, belki kendi server larındandır.
  Bir de E-Vize’de ne kadar ödediniz? 50 AMD miktarı görünüyor vize tipinin yanında ama o da 1 TL’ye dahi denk gelmeyen bir ücret. Sanırım daha yüksektir.
  Teşekkürler

  • Merhaba Hamza Bey,
   E-posta atmayı deneyin konuyla ilgili güncel bilgi verirler.Ben vize ile ilgili e-posta atmıştım ve ilgili davranmışlardı.Doğrusu bu derece beklemiyordum.Ben gittiğimde yani iki sene önce 30 usd dolar ödediğimi hatırlıyorum.Bu fiyatta bir azalma yoktur diye düşünüyorum ama dediğim gibi teyit etmenizde fayda var.

 3. Uçak ile gitmeyi denediniz mi ya da konuyla ilgili bilginiz var mı? Yazı için teşekkürler

  • Cihan Bey,
   Sanırım şuan Atlas Global direkt uçuş sağlıyor ama ben denemedim. EVS programı için giden arkadaşım başka bir havayolu ile gitmişti onu biliyorum. Ben teşekkür ederim.

 4. Vize uyguladığını bile son anda öğrendim diyebilirim. Yeşil pasaporta sorun çıkıyor mu bilginiz var mı?

 5. Merhabalar yazı için teşekkürler.En az 21 gün mu veriyor? Yani gidip 1 hafta kalıp dönülemez mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir