Abant Gölü’ne Nasıl Gidilir ve Nerede Kahvaltı Yapılır?

Abant Gölü'ne Nasıl Gidilir ve Nerede Kahvaltı Yapılır

Abant Gölü’ne Nasıl Gidilir ve Nerede Kahvaltı Yapılır?

Belki de İstanbul’a yakın ve en çok ziyaretçi alan yerlerdendir Bolu Abant Gölü ve Abant Tabiat Parkı. Abant Gölü’ne Nasıl Gidilir ve Nerede Kahvaltı Yapılır? sorusu da haliyle en merak edilenler arasında. Özellikle sabahtan İstanbul’dan yola çıktığınızda ilk isteyeceğiniz şeylerden biri güzel bir kahvaltıdır.

Abant Gölü Hakkında

Abant Gölü, Bolu ilinin 34 km güney batısında bulunuyor. Göl, yeraltında meydana gelen çöküntüler sonucunda, taşların vadiyi doldurmasıyla oluşan bir havuz neticesinde oluşmuş. Yüzey genişliği 1.25 km² ve deniz seviyesinden yüksekliği 1328 metre. Hepimizin bildiği gibi göl kış aylarında tamamen donmasıyla meşhur. Üstelik bu göl ve çevresindeki 1196 hektarlık alan Tabiat Parkı olarak hizmet veriyor.

Abant Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Burada iki yoldan bahsedeceğim sizlere ama şöyle bir önerim de olacak; özellikle popüler zamanda gidiyorsanız etrafınıza göz atın derim. Örneğin; araç paylaşım siteleri gibi platformlarda Abant Gölü’ne gidenlerin hayli fazla olduğunu göreceksiniz. Detayları biliyorsunuz zaten; yakıt ücretini paylaşırsınız ve hızlı bir yolculuk yaparsınız.

Abant Gölü’ne Otobüsle Nasıl Gidilir?

Özel araç ile özellikle hava koşullarının kötü olduğu zamanlarda gitmek biraz zor olabilir. bir diğer yol da otobüsle Abant Gölü’ne gitmek. Bunun için yapmanız gereken şey; yakınlarda bulunan otobüs terminaline gidip Bolu’ya bir bilet almak olacak tabi. Bolu Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra da; buradan kalkan Abant Gölü minibüslerine binmelisiniz. Bolu Otobüs Terminali’nden Abant Gölü yaklaşık 50 dakika kadar sürüyor.

Abant Gölü’ne Özel Araç İle Nasıl Gidilir?

Tabi bir diğer alternatifimiz de özel araçla gitmek. Tabi bu yöntemle aktarma yapmanıza ya da beklemenize gerek yok. Tem Otoyolu istikametini takip ederek; Bolu istikametine doğru gidip sonrasında Abant gişelerine ulaşmanız gerekiyor.
Bu yolculuğa çıkarken; yol durumuna, yanınıza almanız gereken şeylere dikkat etmenizde fayda var.

Abant Gölü’nde Nerede Kahvaltı Yapılır?


Geldik Abant Gölü’ne Nasıl Gidilir ve Nerede Kahvaltı Yapılır? yazısının en önemli kısmına. Ne yazık ki böyle yerlerin en büyük eksikliği mekan oluyor. Burada da benzer bir durum söz konusu. Sınırlı sayıda mekan var ve fiyatlar İstanbul seviyesinde. Tabi hizmet olarak İstanbul’a yaklaşamaz bile çünkü rekabet derdi yok.
Yine de bir öneri istiyorsanız; Abant Göl Cafe & Restaurant‘ı söyleyebilirim. Manzarası güzel ve serpme kahvaltı seçeneği var. Tabi mekanda sucuk ekmek ya da çeşitli alternatifler mevcut. Kışın ısınmak isteyenler için de şöminesi bulunuyor. Tabi bir diğer alternatif piknik sepetinizi yanınıza almanız. Çayı da termosla halledebilirsiniz.

Ufak Bir Öneri


Ufak bir şeyler atıştırdım şöyle güzel bir kahvaltı yapmak istiyorum derseniz önerim var; Mudurnu hatta Mudurnu ile ilgili bilgileri içeren yazıyı da buraya bırakıyorum. Hem tarihi, hem güzel sokakları hem de lezzetleriyle sizi mutlu edecek bir yer.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir