Aralık Ayının En Popüler Yabancı Dizileri

Aralık Ayının En Popüler Yabancı Dizileri

Aralık Ayının En Popüler Yabancı Dizileri

Havalar soğudu hatta kış kapıda ve bu liste çok işinize yarayacağa benzer. Şimdi patlamış mısırınızı, kahvenizi ya da çayınızı alarak; Aralık Ayının En Popüler Yabancı Dizileri yazısında yer alan yapımları incelemeye başlayın. Evet popüler ama hangisi size uygun bunun için de kısa kısa konularına bakmak gerek.

Stranger Things

Listenin ilk sırasında; dram, fantastik, gerilim, korku türünde bir dizi var. 80’li yıllarda geçiyor ve kaybolam genç bir çocukla annesini konu alıyor. Tabi bu kayboluşla birlikte; doğaüstü güçler, deneyler ve gizem de gün yüzüne çıkıyor. Sadece Aralık Ayının En Popüler Yabancı Dizileri listesinin değil sanırım bu senenin en popüler dizilerinden biri Stranger Things.

Godless


Bu seferki dizimiz western türünde ve çiçeği burnunda. 2017 yılında yayına giren dizi hayli popüler. 1880’li yılların Batı Amerika’sındaki çete hesaplaşmasını konu alıyor dizi ve sadece kadınların yaşadığı sessiz bir kasabaya doğru yöneliyor.

Vikings

Listenin en eskilerinden Vikingler; aksiyon, dram, tarih türünde. Tarihteki taarruzlarıyla adından söz ettiren Ragnar Lothbrok’i konu alıyor dizi ve tabi çevresini. Tarihi bilginin yanında Viking kültürüne ait de bilgileri bulabileceğiniz güzel bir dizi.

The Flash


Listeye giren bir başka dizi de The Flash. Adını görünce; bilim Kurgu, aksiyon, dram ve macera kelimeleri sadece bende mi oluşuyor bilmiyorum tabi ama tam da öyle bir dizi bu. Talihsiz bir yıldırım kazasın sonrasında süper hız gücüne sahip olan Barry Allen’in hikayesi anlatılıyor. Polis biriminde çalışan Barry bu özelliği ile kötü adamlara karşı savaşıyor.

Arrow

Arrow da; aksiyon, dram, fantastik ve macera türünde. Aslında biraz da The Flash’a benziyor. Zengin bir iş adamının geçirdiği kaza sonucunda süper kahramana dönüşmesini anlatıyor dizi. Şehrini eski günlerine kavuşturmak isteyen Arrow’un çevresi ile de iletişimini ve sorunlarını ele alıyor bir yandan da.

Black Mirror


Listenin son sırasında; bilim kurgu, dram, komedi ve korku türünde bir dizi var. Dizinin her bölümü birbirinden bağımsız ve farklı oyunculuklarla gerçekleştirilmiş. Teknolojinin yakın gelecekteki etkisini konu alan dizide her bölüm birbirinden bağımsız ve kısa dizi tadında. Herhangi bir bölümü izleyip sonrasında başkasına geçebilirsiniz. Hatta dizinin ilk bölümlerinde konu alınan teknolojiler günümüzde gün ışığına çıkmaya başladı bile.

Benden


Listedeki dizilerden ilk üç oldukça ilgi çekici ve sevdiğim türden. Tabi türleri bu sebeple belirtme gereği duydum; zevkinize göre birini seçip güzel vakit geçirebilirsiniz. Black Mirror da sevdiğim ve izlediğim yapıtlar arasında ancak zamanla sıradanlaştığını daha doğrusu aynı konuyu işlediği için sıkıldığımı farkettim. Sanırım biraz daha merak uyandıran diziler hoşuma gidiyor. Belki de sosyal medya ile içiçe olduğum için yakın gelecekten ve hayatımıza etkilerinden korkmuşumdur kim bilir..
Bu listenin yanında bir de; Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017 listesine bakmanızda fayda var.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir