Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Havalar ufakta soğumaya başladı ve Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017 yazısı yazmanın zamanı gelmişti çoktan. Haliyle; dizi, kitap, çay ve kahve hayatımızda daha çok yer kaplayacak önümüzdeki günlerde. Zaman kaybetmeden bu yılın son çeyreğinde izlenebileceklerin listesi çıkaralım dedim.
Başlıktan da anlayacağınız üzere, hepimizin bildiği diziler olmayacak bu listede. Çok izlenenler gibi de bir iddiamız yok tabi yazıyı yazarken ama keyifli olacağını söyleyebilirim.
Diziler çok şükür 3 saat falan da sürmüyor. Kısa kısa ama dolu dolu izlenen, izlerken keyif veren türden. Darısı ülkemiz dizilerinin başına diyerek Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017 lisesine geçiyorum.

Chewing Gum

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Ben komedi dizi sevmiyorum canım almayayım” diyenleri şöyle alalım. Başroldeki hatun yani Michaela Coel’ü görünce farklı bir hisse kapılıyor musunuz bilmem ama kadının yüzü karikatür gibi geliyor bana. Bu İngiliz komedisinde de oyunculuğu mükemmel haliyle.
Dizide siyahi bir kızın komik halleri ve dışa dönük yaşam tarzı anlatılıyor. Konu ve yazı gereği spoiler vermeyeyim ama karakterlerden biri de Türk kaçakçıyı canlandırıyor. Ben baya gülmüştüm.

Apple Tree Yard

Listemizde yine bir İngiliz dizisi var. Apple Tree Yard’ın ilk bölümü Ocak 2017 de gösterime girdi ve özellikle tecavüz sahnesiyle adından söz ettirdi.
Tek sezonda 4 bölüm çıkarılacak mini dizi aslında bir drama olarak düşünülebilir.

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Dizi, genetik konusunda hayli başarılı olan bilim insanı bir annenin, gizemli bir adamla tanışması ile başlıyor. İki çocuk annesi olan bu kadın, kendine hayran olan bu adamla ilişkiye giriyor. Sonrasında uzun zamandır tanıdığı arkadaşı tarafından tecavüze uğruyor ve olaylar bununla birlikte gelişmeye başlıyor.
Konu klişe gelebilir ama ilerleyen kısımlarda işler daha da farklı bir hal alıyor.

Valkyrien

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Sizi bilmem ama ben Kuzey filmlerini ve dizilerini seviyorum. Valkyrien de bir Norveç dizisi ve listedeki diğer dizilerden farklı olarak suç ve dramı konu alıyor.
Dizinin konusu, yeraltı hastanesi işleten bir doktoru anlatıyor. Dizi gerçekten çarpıcı ve ilk bölümden sonra sizi esir alacak türden. Tabi zevkler ve renkler işin içine giriyor ama size tavsiye edeceğim dizilerden bu da.

The Deuce

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Yine farklı bir konuyla giriş yapıyoruz ama başrolde James Franco’nun olduğunu da belirteyim. Dizinin bölümleri önümüzdeki ay yayınlanacak ama okuduklarıma göre ses getirecek yapımlardan biri.
Dizinin konusu, 1970 yıllarında New York’taki porno endüstrisi. Bu sektörün gelişimi, nasıl yasallaştığı ve geçirdiği süreç işlenecek.
Gerek oyuncu kadrosu gerekse yapılan yorumlara bakınca, izlenecekler listemde olan dizi The Deuce.

I Love Dick

“Gezmelerdeyim Bey ne yapıyorsunuz?” demediniz umarım çünkü dizinin adı böyle 🙂 Kitap kurtları bu ismi duymuştur diye düşünüyorum çünkü çok satanlardan biriydi I Love Dick. Dizi de bu kitaptan uyarlanmış.

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017

Dizi Teksas’ta geçiyor. Chris ve Sylvere çiftinin “Dick” isimli profesör ile tanışması sonrası gelişen olayları ele alıyor.
Diziyi izlemedim ama kitaba uygun devam ettiği ve akıcı olduğu söyleniyor. İzlemeyi düşündüğüm yapımlardan bu da.

Son olarak

Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017 yazısında da adettendir diyerek bu kısma bir şeyler yazma gereği duydum. Yazının başında da belirttiğim gibi bu diziler pek bilinenler değil ama güzellerini seçmeye özen gösterdim.
Sizin de Az Bilinen En İyi Yabancı Dizi Önerileri 2017 yazısına ekleyeceğiniz yapımlar varsa lütfen söyleyin. Hem izlemiş hem de eklemiş olurum.
Madem sinema, dizi seviyorsunuz o zaman Filmekimi 2017 yazısı da hoşunuza gidecektir.
Herkese keyifli seyirler..

Share

Comments

  1. Cemre İpekel : Eylül 2, 2017 at 12:25 pm

    Harika liste olmuş ve izlemeye başladım bile. Ellerinize sağlık

  2. Chewing Gum’u izliyorum ve çok gülüyorum ama diğerlerine de bakacağım. Emeğine sağlık hocam

  3. Yazı çok güzel olmuş. Ellerine sağlık 🙂

  4. Siteniz ok Gzel Konularnz Takip Ediyorum Teekkrler.

  5. dizi haberleri : Aralık 18, 2017 at 11:38 am

    Siteniz cok Guzel Konularnz Takip Ediyorum Tesekkr ederim harikasiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir