Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri

Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri

Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri

Sanırım evlenme hazırlığı yapan çiftlerin en çok merak ettiği konulardandır bu. Tabi herkesin istediği şey kusursuz bir balayı olmasıdır normal olarak. Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri yazısı da bu isteği kolaylaştırmak adına yazılan bir yazı aslında.
Malum Kapadokya; doğal güzellikleri, sıradışı otelleri, dünyada az rastlanır coğrafi özelliğiyle turistlerin gözdesi. Özellikle balayı otelleri konusunda da hayli iddialı. Bir de mevsim kış olup da kar düşünce, görün bu güzel bölgenin size sunduğu kareleri.


Bu arada; Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri dedik ama 14 Şubat Sevgililer Günü için de bu oteller listesine göz atabilirsiniz. Öncesinde Kapadokya Gezilecek Yerler yazısını da şuraya bırakalım.
Şimdi her zaman ki gibi madde madde Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri listesine bakalım.

Kapadokya’da Balayı İçin Hangi Bölgede Kalmalı?

Birazdan bahsedeceğim oteller çeşitli lokasyonlarda bulunuyor. Bunlar; Göreme, Ürgüp, Uçhisar ve Ortahisar gibi. Tabi seçim ve ne istediğinizle doğru orantılı. Bir tercih listeniz var ama aktivitelere bakarak yer seçmenizi ben pek mantıklı bulmuyorum. Ürgüp’ü gezeceğim o zaman orada kalmalıyım demek biraz anlamsız geliyor bana. Ulaşım hem kolay hem de gezi planı yaparsanız ve araç ayarlarsanız; (ki ayarlamak elzem bir konu) kısa sürede gideceğiniz yere ulaşırsınız. Bence en önemli konu manzarası yani sabah erkenden kalkıp balonları görmek, vadiyi izlemek ya da kızıla çalan bir gökyüzü seyretmek. Tabi diğer kısım da odaların konforu ve istediğiniz detaylar. Mesela hamam ya da bir şömine.

Millstone Cave Suites


Uçhisar’da muhteşem bir manzaraya bakan Millstone Cave Suites, aynı zamanda dekorasyon olarak da beğeninizi kazanacak yerlerden. Odaların ve banyoların dizaynı hem şık hem de oldukça sade. Ayrıca otel bünyesinde bulunan Millocal Restaurant da bölgenin en iyi mekanlarından. Hem lokal hem de dünya mutfağına dair lezzetleri bulabilirsiniz. Kapadokya şaraplarının yanı sıra Süryani şarap kavı da mevcut bu restoranda.
Hamamlı odaları, günün her saati ayrı keyifli olan zengin manzarasıyla balayı için ilk tercihlerinizden biri olmalı. Bunun yanında servis ve personelin ilgisi de bir o kadar başarılı.

Acropolis Cave Suites


Ürgüp Mevkinde, Peribacalarına 1 km mesafede bulunuyor Acropolis Cave Suite. Gerek konumu gerek dekorasyonuyla beğeninizi kazanacak yerlerden. Burada da mağara oda konsepti hakim. Otelde kahvaltı imkanı var fakat harici bir restoran bulunmuyor. Ferah bir alana sahip olan otelde balayı suit odası mevcut.

Tafoni Cave Hotel


Burası da diğer Balayı İçin En Romantik Kapadokya Otelleri listesindeki yerler gibi mağara süitleri şeklinde dizayn edilmiş. Tafoni Cave Hotel konum olarak Ürgüp Ortahisar’da yer alıyor. 13 adet süit bulunan otelde, her oda kuş ismiyle adlandırılmış.
Tafoni kelimesi de aslında; peri bacasındaki kuş yuvası anlamına geldiğinden dolayı; otelde bulunan odalara çeşitli kuşların isimleri verilmiş. 2008 yılında restorasyonuna başlanılan kaya evlerinin 2012 yılında çalışmaları tamamlanmış ve otel hayata geçirilmiş.
Şık dizaynı ve şömineli odalarıyla balayı için güzel alternatiflerden biri Tafoni Evleri.

Mithra Cave Hotel


Sıradaki otelimiz Göreme’de, Kartal Yuvası mevkisinde yer alıyor. Türk ve Yunan mimarisini bir arada barındıran otelde 32 oda mevcut. Otel bünyesinde ayrıca Mithra Teras Restaurant var ve akşam yemeklerini de burada yiyebiliyorsunuz. Göreme Vadisi’ni sabah ve akşam saatlerinde tüm güzellikleriyle izleyebilir, unutulmaz kareler yakalayabilirsiniz.

Kelebek Cave Hotel


Kelebek Cave Hotel de Göreme lokasyonunda bulunuyor. Otelde Türk hamamı ve açık yüzme havuzu mevcut. Tabi aynı zamanda da bir mağara oteli olma özelliğine sahip. Açık yüzme havuzu zemininde ünlü Türk Denizci Piri Reis’in dünya haritasını gösteren mozaikler var.
Otelden Göreme manzarası ve balonları rahatlıkla görüp güzel karelerle anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir