Bangkok Gece Hayatı

Bangkok Gece Hayatı

Bangkok gece hayatı

Güneydoğu Asya ve Tayland kelimelerini zikredince akla hemen Bangkok Gece Hayatı ve çılgın partiler gelir hatta bu öyle bir hal almış ki Bangkok’a gidiyorum dediğinizde bile seks turizmi için gittiğiniz sanılabiliyor. Elbette bu yanlış bir algı çünkü Bangkok Gezi Rehberi yazıma göz atanlar şehrin sadece eğlence hayatından ibaret olmadığını rahatlıkla görebilirler ama şehrin seks turizmi ile meşhur olduğunu da unutulmayacak bir gerçek.
Turizm şehri olarak tanımlayabileceğim Bangkok, gece hayatıyla da bu ünvanı elinde tutuyor. Uzak ülkelerden bu şehre eğlence hayatı için gelenler çok sayıda. Özellike Silom, Khao San Road, Sukhumvit gibi bölgelerde gece kulüpleri ve barlar çok sayıda mevcut. Tabi bunlarla sınırlı değil; gece hayatını renkli hale getiren kulüp ve barları şehrin çeşitli yerlerinde görebilirsiniz.

Benim rota olarak ilk önerim meşhur Khao San Road ‘a gitmenizdir. Yan yana dizilmiş barlar ve belli bir saatten sonra tavan yapan eğlence hayatı sizi memnun edecek türden. Bunun yanında sosyalleşmek ve yeni arkadaşlar tanımak istiyorsanız özellikle bu cadde biçilmiş kaftan. Şehre gelen turistlerin uğrak noktası bu cadde. Etrafta birçok hostel ve otel mevcut. Buraya yakın konaklamanızı pek tavsiye etmem çünkü bir süre sonra ses sizi rahatsız edebilir.
Eğlence sizi yorduysa civarda bulunan masaj salonlarından hem barları izleyip hem de masajınızı yaptırabilirsiniz. Açık hava da nasıl olur demeyin değişik bir deneyim olduğu kesin.
Şehirde gay lezbiyen gece hayatı yoğunlukla Silom bölgesinde yer alıyor. Konu açılmışken Tayland ile özdeşleşen ladyboyları da unutmamalı. Sempatik, sıcakkanlı ve güler yüzlü bir şekilde sizinle iletişim kuracaklardır. Bizde ne yazık ki her ladyboyun seks işçisi olduğu yönünde bir algı var. Haliyle sistem de bu yönde yönlendiriyor ama bu ülkede her alanda iş imkanı bulabilen ladyboyları devlet dairesinde çalışıyorken görebilmeniz oldukça normal.

Go-Go Bar

Bangkok gece hayatı’nın en ünlü kelimelerinden biri go-go bar. Eminim gece hayatı ile ilgili birkaç araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak isimlerdendir.
Go-go Barları Thai kızlarının seksi şovlar yaptığı yerler aslında ama pingpong show, chopstick show sizlerde neyi çağrıştırıyorsa o denli iddialı gösteriler. Doğrusu inanılmaz olduğunu da ekleyeyim.

Lumpini Park bölgesinde bulunan bazı sokaklarda hayat kadınları bu şekilde oturarak müşterilerini bekliyorlar. Şehrin bu yönünün pek eğlenceli olduğunu söyleyemeyeceğim. Pazardan sebze meyve alır gibi oturan insanları görmek beni rahatsız ettiği gibi sizleri de edecektir diye düşünüyorum.
Madem eğlenceden bahsediyoruz Bangkok Gece Hayatı yazımıza kısa bir video ile yazıya son verelim. Khao San Road üzerinde bulunan eğlence mekanlarından biri.

Bu kadar anlattım ama yaşamayan bilemez. İyi eğlenceler

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir