Bodrum’da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Bodrum’da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Bodrum demek; rakı balık demek, ismini bile duymadığınız otlar demek. Mevsiminde giderseniz çekirdekli ve kokusuyla sizi büyüleyen enfes mandalinalar demek. Daha da var aslında Bodrum ile söylenecekler ama bu söylenecekleri Bodrum’da Gidilecek 7 Lezzet Noktası yazısı altında birleştirip liste haline getirelim.
Başta bilgisini vereyim; bu lezzetlerin kimisi tatlı kimi rakı ile özdeşleşen tatlar kimisi de Bodrum’da da varmış diyebileceğiniz lezzetler.

Komodor Balık Mezeevi

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Hemen yanı başımda sobanın yandığı mevsimde gittim mekana.Otları mezeleri ve itinalı servisiyle gidilmesi gerekenler listesine ekleyebilirsiniz. En güzel yanlarından biri de Bodrum Merkez’e 15 dakika yürüme mesafesinde olması. Bahçe içinde ve ağaçların gölgesinde bir mekan. Zamanında Komodor Ahmet açmış ve şimdilerde devretmiş işletmeyi. Kendisiyle ilgili bilgileri bir sonraki mekanda vereceğim.

Şehr-i Dem

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Demin bahsettiğim Komodor Ahmet Kaptan’ın yeni mekanı burası. Ahmet Kaptan ilk başta sert görünebilir ama işini aşkla yapan biri. Biraz sohbet edince size harika lezzetler tattırabilir. Balık tarama ve ahtapotu başka yerde yiyebileceğinizi sanmıyorum o derece efsane lezzetler var. Mekan Avenue Bodrum Avm içerisinde ve dolayısıyla deniz ya da sokak gibi bir manzarası yok. Alışveriş merkezi içinde bir dükkan gibi düşünün ama lezzetleri tadınca bunu da ggözardı edeceğinize bahse varım.

Maride Cafe

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Alkole biraz ara verip şirin ve lezzetli bir kafe olan Maride’ye geçelim. Mekan Bodrum Bitez’de bulunuyor. Dekorasyonu ve iç dizaynı ile içinizi açacak yerlerden.
Şimdi Maride Cafe ile ilgili nokta atışı lezzetleri söyleyeyim; mandalinalı Cheesecake, mandalina pestili ve hamburger. Burada bodrum mandalinası ile ilgili pek çok ürün var ve hepsi birbirinden lezzetli. Hamburger konusuna gelince; mekan işletmecileri hamburger meraklısı ve bu konuyu baya araştırıp lezzetli burgerin peşinden gitmişler. Ben denedim ve butik güzel bir burger olduğunu söyleyebilirim.

Bağarası Restaurant

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Burası Bodrum’a geldiğinizi hissettirecek yerlerden. Adının hakkını verircesine bağ arasında ve portakal bahçeleri içinde yer alan ufak salaş bir mekan. Menü ile ilgili ufak bir detay aktarayım da ne demek istediğimi daha iyi anlatabileyim; şeftalili ve kuru cevizli börülce, beyaz şarap ile kavrulmuş yeşil domates, erikli karnıbahar kavurması ve daha bunun gibi nice güzel lezzetleri burada bulabilirsiniz. Yazının başında da bahsettiğim gibi, adını duymadığınız otların burada en iyi sentezini göreceksiniz. Bordum lezzetlerinin yanında yemeklerin farklı yorumlanması da bir o kadar hoşunuza gidecek.
Bodrum Bitez’in favori mekanlarından burası.

Lemon Tree Bitez

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Bodrum’a kadar gelip kumsalda şöyle deniz havasını ala ala bir kahvaltı da yapın değil mi? Servis oldukça hızlı ve personel oldukça ilgili. Dilerseniz kahvaltınızı yapıp kumsala konan koltuklarda oturup bu güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Serpme kahvaltının fiyatı da uygun ve bir o kadar lezzetli.

Kalamare Restaurant

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Bodrum’a geri döndük ve bu sefer Bodrum çarşıdayız. Kalamare Bodrum; güzel dekoru, yaşanmışlıkları barındıran izleriyle beğeninizi kazanacak yerlerden. Özellikle menüde yer alan mürekkepli sübye ve ahtapot ızgara denenmesi gereken lezzetlerden.

Kilroy The Hungry

Bodrum'da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Bodrum’da kolay kolay bulamayacağınız çeşitli şarap ve bira alternatifleri, hem göze hem de damağa hitap eden okkalı tabakları ve güzel ortamıyla tadına varılması gereken yerlerden. Mekan Midtown AVM içerisinde yer alıyor ve arka tarafta da güzel bir bahçesi var. Geniş bir menüye sahip ve öne çıkan lezzetler; şinitzel, okkalı bir bira tabağı (nam-ı diğer party combo) ve güzel salataları.

Son olarak

Bodrum’da Gidilecek 7 Lezzet Noktası yazısı bu kadar ve önerileriniz olursa lütfen yorum kısmına ya da özelden e-posta yoluyla iletiniz.
Dönüşte İzmir’e gidecekler Şirince’de bulunan bu güzel kahvaltıyı yedikten sonra köyü adımlayabilirsiniz.

Share

Comments

  1. Gözde küçük : Haziran 25, 2017 at 2:12 am

    Harika? Çok faydalı oldu. Tavsiyeleriniz için teşekkürler?

  2. Bodruma birçok kere gitmeme rağmen sen benden daha iyi gezmişsin… tebrik ederim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir