Booking’e Alternatif Siteler

Booking'e Alternatif Siteler

Booking’e Alternatif Siteler

Son günlerde booking.com’un yasaklanmasıyla birlikte Booking’e Alternatif Siteler arayışına sebep oldu.
Booking.com’un kolaylığı ve piyasadaki gücü tartışılmaz. Bununla birlikte de yeni siteleri ve otel rezervasyon uygulamalarını kullananlar da artmış durumda.
Gönlümüz, bu yasağın kalkması ve ülke turizminin bu konudan etkilenmemesi tabi ama şimdi Booking’e Alternatif Siteler başlığında sıralamaları paylaşalım;

Expedia

Özellikle Amerika seyahatimde sıkça kullandığım bir site. Microsoft tarafından kurulan portal; Dünyanın en büyük çevrimiçi seyahat acentası olarak gösteriliyor.
Sadece otel değil, uçak bileti, araç kiralama ve tatil paketi gibi kombinasyonlarla da tatilinizi planlayabiliyorsunuz.
Kullanıp sorun yaşamayanlardan biriyim hatta memnun kaldığımı söylemeliyim.
Ülkemizdeki yaygınlığı tartışılır tabi ama büyük ve güvenilir olduğu kesin.
https://www.expedia.com/

Agoda

Özellikle Güneydoğu Asya seyahatimde çok kez faydalandım bu siteden. Booking.com’a kıyasla ön ödeme istiyor ama fiyat olarak her zaman booking.com dan uygundu. Booking’de bulunmayan bir oteli çok kez Agoda’da bulduğum olmuştur. Özellikle Asya’da en çok kullanılan otel rezervasyon uygulaması.
Rezervasyon yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de son fiyat yanılgısı. Listede son fiyat olarak görüyorsunuz ama sonradan eklemeler yaparak sizi şaşırtabiliyor. Dikkatli olmakta fayda var.
Kısa bir not: Booking ile Agoda aynı kurum bünyesinde farklı isimlerle hizmet veriyor.
https://www.agoda.com/tr-tr

Hrs

Almanya merkezli otel rezervasyon sitesi 1972 yılında kurulmuş. Site her ne kadar bilinmese de Türkçe dil desteği mevcut. Firma; “Daha ucuz bir fiyat bulursanız, farkını size geri ödüyoruz.” diyerek garanti veriyor.
Özellikle otellerde Alman turistlerin sıkça tercih ettiği sitelerden.
http://www.hrs.com/tr/

Hotelbeds

İspanya merkezli otel rezervasyon sitesi. Üllemizde, Antalya mnerkezli olmakla birlikte 10 tane ofisi bulunuyor. Listedeki diğer sitelere göre nispeten daha hantal diyebileceğimiz bir sisteme sahip ve kullanımı diğerlerine nazaran kolay değil.
Türkiye pazarına hizmet verdiğini hatırlatmakta fayda var.
https://www.hotelbeds.com/home

Özetle

Listeye bu ve benzer otel rezervasyon sistemleri eklenebilir ama en önde gelenlerinin bunlar olduğunu söylemekte fayda var.
Gönül ister ki hangi firmanın arayüzü daha kolay ve satış sonrası desteği iyiyse onu kullanalım ama engellemeler neticesinde booking.com’a erişim normal yollarla mümkün değil.
Güvenli seyahatler

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir