Cumalıkızık’ta Kahvaltı Nerede Yapılır?

Cumalıkızık'ta Kahvaltı Nerede Yapılır

Cumalıkızık’ta Kahvaltı Nerede Yapılır?

İstanbul’a yakın ve oldukça popüler bir köy Bursa Cumalıkızık. Plan da hafta sonu olunca direkt akla gelen soru; Cumalıkızık’ta Kahvaltı Nerede Yapılır? oluyor tabi.

Cumalıkızık’a ulaşım kolay olunca hafta sonu tedbirinizi alıp gidin çünkü çok kalabalık olabiliyor. Sokaklarda bazen yürümekte zorluk çekebilirsiniz o derece. Benim burayla ilgili favori mevsimim de ya ilkbahar ya da kış. Şöyle soğuk bir hava, soba, keyifli bir muhabbet.
Cumalkızık Köyü ve yapılacaklar ile ilgili; Cumalıkızık Köyü’ne Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerler ve Kanlıgölet Şelalesi yazısını da okumanızda, lezzetli kahvaltı sonrası etrafı da görmekte fayda var. Bol yürüyüşlü ve oksijen dolu bir parkur aynı zamanda.
Kahvaltı öncesinde ve sonrasında bol bol sokaklarında yürüyün ki; bu şirin köyün tadına varın derim. Şimdi kahvaltıdan bahsedeyim biraz;
Taşev Restaurant benim burada kahvaltı için tercih ettiğim yerlerden. Oldukça kalabalık oluyor baştan söyleyeyim ama özellikle kışın giderseniz; soba başında kızarmış ekmek garanti. Başka yerlere gittim mi evet Bursa’ya çok kez gittiğimden burada da birkaç mekan deneme fırsatım oldu. Benim yine favorim burasıydı.

Taşev Restaurant

Cumalıkızık’ta, minibüs duraklarında inince birkaç dakika sonra mekana ulaşıyorsunuz. Serpme kahvaltı siparişi verip beklemeye başladım. Saat 13:00 – 15:00 fark etmez her daim kahvaltı imkanı var.
Patatesin içi oyularak kaşar ve peynir konmuş. Sonrasında kızartılarak servis ediliyor. Tadı enfes. Muhakkak bu lezzeti denemelisiniz.
Masanıza ocak getiriliyor ve büyükçe bir demlik ile çay servisi yapılıyor.Çok çay içmem demeyin bu kahvaltının yanında bol bol çay içersiniz.

Bal, reçel, kaymak, acı ezme olunca aklımıza kızarmış ekmek gelir hemen. Bu da düşünülmüş ve mekan içinde soba var. Üzerine ekmeği koyup kızartabiliyorsunuz. Tabi sobayı silme ekmek ile dolduranları alt edip ekmeğinizi koyabilirseniz 🙂

Biraz dekorasyon hakkında da bilgi vermek gerek malum köy kahvaltısı deyince benim düşüncem bir bütün olmalı. Eşyalar, kullanılan gereçler, yerleşim..
Kahvaltıyı bol köpüklü Türk Kahvesi ile sonlandırıyoruz. Çalışanlar güler yüzlü ve ilgili. Buraya yolunuz düşerse kesinlikle gidip kahvaltı yapmalısınız. Köy kahvaltısı denilen birçok yerde köy ile alakası olmayan ikramlar var. Burası işin hakkını veriyor.
Kahvaltı kişi başı : 20 TL
Rotayı oluştururken; İstanbul’a Yakın ve En İyi 10 Yürüyüş Rotası yazısı belki fikir verebilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir