Denizli Fırın Kebabı Nerede Yenir? Kebapçı Enver

Denizli Fırın Kebabı Nerede Yenir? Kebapçı Enver

Denizli Fırın Kebabı Nerede Yenir? Kebapçı Enver

Denizli’ye gidince nerede ne yenir diye soruşturmaya başladım. Tabi ile sorum ile cevabı; Denizli Fırın Kebabı Nerede Yenir? Kebapçı Enver. Aslına bakarsanız Kebapçı Enver haricinde de bir çok meşhur kebapçı var ama ben burayı daha çok sevdiğimi belirtmeliyim. Hem otantik hem de farklı bir havası var.

Denizli fırın kebabı

Şöyle bir ön bilgilendirme yapayım; Koyun etinin ön kol kısmından yapılan Denizli Fırın Kebabı, odun fırınına asılıyor ve öğle saatleri gibi çıkan lezzetli etler akşam olmadan tükeniyor. Planınızı her ihtimali göz önüne alarak öğle saatlerinde yapmanızda fayda var. Geç vakte kalırsanız bulamayabilirsiniz.

Denizli Fırın Kebabı Nerede Yenir? Kebapçı Enver

Porsiyonlar restorana göre değişiyor ama genelde 300 ile 400 gram arasında oluyor. Öğle saatlerinde gittiğim mekan oldukça kalabalıktı ve masalar neredeyse birbirine yapışıktı. Duyduğuma göre bu mekana; Denizli’ye uğrayan bürokrat v.b gibi bir çok tanınmış kişi geliyormuş. Mekan 1927 yılında açılmış ve o gün bu gündür hizmete devam ediyor.
Güler yüzlü ve genç çalışanların yardımıyla kendime bir masa buldum. Bir porsiyon siparişi verdikten sonra etrafı izlemeye koyuldum. Burada çatal bıçak verilmiyor. Domates dahil olmak üzere her şeyi elle yiyorsunuz.
Masaya gelen kebabın yanında; domates, soğan ve yeşil biber ikram ediliyor. Ben ilave olarak soğuk bir ayran söyledim. Size tavsiyem, eti yağlı söyleyin ki tadına varın. Diğer türlü oldukça kuru oluyor ve etin tadını alamıyorsunuz. Eti elinize alınca yumuşacık olduğunu anlayıp midenize indirmek için sabırsızlanıyorsunuz.

Çatal bıçak burada yok

Doğrusunu söylemek gerekirse; et, balık gibi yemeklere ellerim dokununca daha bir hissederek yediğim kanaatine varıyorum. Bu durumun belki bir çoğunuzun hoşuna gitmeyebilir ama bu mekanın kuralı da böyle yani isteseniz de çatal bıçak yok.
Lezzetini, sunumunu beğendiğim ve fiyatlarını uygun bulduğum bu mekanı; Denizli seyahatinizde uğranılacak yerler listenize eklemenizi öneririm.

Önemli not

Denizli Fırın Kebabı Nerede Yenir? Kebapçı Enver

Baştan söyleyeyim aracınızla kebapçıların bulunduğu alana girme gibi bir hataya düşmeyin. Sağlı sollu kebapçı ve restoranların bulunduğu bu sokakta yer bulmanız neredeyse imkansız. Şuraya da bir lokasyon bırakayım.
Bir sonraki rotanızda Bodrum varsa o zaman Bodrum’da Gidilecek 7 Lezzet Noktası yazısını okumanızda fayda var.
Kebapçı Enver
Bayram Yeri Mah.Eski Sarayköy Cad.No:24 Denizli
0258 261 23 94

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir