eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma

eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma

eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma

Hadi şu ucuz uçak bileti aldığımız ve Travel Hacks Türkiye Facebook grubu ile Gezmelerdeyim instagram hesabından paylaştığımız biletlerin nasıl bulunduğunu anlatalım. Konumuzun adı; eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma.
Nedir bu eDreams ve Jetcost ilk etapta onları incelersek daha iyi olacak gibi.

eDreams ve Jetcost Nedir?


Ucuz uçak bileti bulma yollarının günümüzdeki en etken silahlarından bu iki site. Aslına bakarsanız ucuz uçak bileti arama motoru bunların her biri. Yani tarih, havalimanı gibi seçenekleri işaretledikten sonra bilet araştırmaya başlıyorsunuz bu siteleri kullanarak.
eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma
Tabi bu siteler aracılığıyla bulduğunuz biletlerde ciddi ciddi çok ucuza seyahat edebileceğinizi de unutmayın. Neredeyse bedavaya uçuşlar da gerçekleştirebiliyorsunuz bu sistemleri kullanarak. Neredeyse kelimesinden kasıt 1 TL ya da daha düşük bütçeleri kastediyorum.

İşlevsel Arama Motoru Kullanımı

Size hangisi kolay gelir bilmiyorum ama momondo, skyscanner gibi arama motorları optimum sonuçları yakalayabileceğiniz siteler. Neden bunları kullanıyoruz? amacımız şu; ilk etapta pahalının içinden ucuzu seçmek. Araştırma sonucu 21 Mart gidiş 26 Mart dönüş bilet buldunuz diyelim. Yapmamız gereken şey basit bu sefer hemen eDreams ve Jetcost sitelerinde aynı biletleri görüntülüyoruz.

VPN Kullanımı

Bu araştırmaları yaparken ülke değiştirmekte fayda var. Size tavsiyem kendinizi bir ülkeye bağlamayın yani bugün Tayland olabilir ama öncesinde Brezilya daha uygundu. Böyle düşünürseniz hem yeni keşifler yapabilir hem de uygun biletler alabilirsiniz.

Farklı Para Birimleri


Burada bir tavsiyem de; arama yapınca çıkan para birimlerini karıştırmamanız. Amerikan doları şeklinde bir simgeye sahip çok sayıda para birimi var dünyada. Siz para birimini baz alıp ona göre ayrı bir alanda çevirme işlemini yapın.
Mesela ben CoinMill adresini kullanıyorum. Üzerine tıklarsanız direkt Türkçe siteye girebilirsiniz.
eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma konusunun en önemli konularından biri de buydu aman dikkat.

Dil Seçimi

Bu da dikkat edilmesi gereken konulardan biri ve eDreams ve Jetcost Kullanarak Ucuz Uçak Bileti Alma deyince ilk uymanız gereken kurallardan.
Dili hiç değiştirmeyin. Haliyle okumak isterseniz de sağ tıklayıp google translate kullanın ya da yazıyı kopyalayıp çeviri sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bunun haricinde sayfa dilini değiştirirseniz fiyat hatırı sayılır derecede zıplayacaktır.

Ödeme Yapmak

Geldik asıl önemli konuya. Geçen sefer Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır? yazısını paylaşmıştım. Bu bilgiler ışığında ödemelerinizi kredi kartı ya da bu şekilde oluşturulan sanal kartlarla yapabilirsiniz. Unutmayın; bazen mevcut kartınız kabul edilmeyebilir ya da bir bilet alıp diğerini almaya çalışınca hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların önüne geçmek için yukarıda verdiğim yazıyı inceleyip uygulamanız yararınıza olacaktır.

Share

Comments

  1. Merak ettiğim şey şu: aynı uçuşa iki bilet alabiliyor muyuz? Avrupayı iki kişi gezmek istiyorum.

  2. Hangi VPN’i kullanıyorsunuz?

  3. e dreams bilinen dolandırıcı bir firma. Burada reklamını yapmanız sizin de çok güvenilir olmadığınızı gösteriyor.

    • e dreams’in dolandırıcı olduğunu ilk kez sizden duydum ama sistemi anlamayan, sorunla karşılaşıp çamur atan çok kişi gördüm. Biri de siz oluyorsunuz. Travel Hacks Türkiye Facebook grubuna girip sorabilirsiniz. Yüzlerce kişi bile aldı ve sorunsuz seyahat etti. Buna ben de dahil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir