En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları

En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları

En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları

Bu iki kelimenin bulunduğu cümle özellikle erkekleri daha sevindirir diye düşünüyorum. En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları.
Yazıda hem ne zaman gitmek daha iyi olur hem de bölgeyle ilgili ufak ufak bilgiler olacak. Uygun fiyatlı dediğim için vize konusunda da mümkünse uğraştırmayacak yerlere yer vermeye özen göstereceğim.
Karşınızda maddeler halinde En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları

Filipinler : Eğlence Eğlence

Binlerce adadan oluşan bir ülke düşünün, turkuaz deniz ve mükemmel plajlar. İşte Filipinler böyle bir ülke. İspanyol kolonilerinin yerleşim bölgelerini ziyaret edebilir, güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Denize dair en güzel aktiviteleri bu ülkede bulacağınızdan şüphe yok.
Özellikle; Mactan Adası, Boracay Adası ve Panglao Adası balayı çiftleri için ideal.
En Uygun Zaman : Kasım ayından Şubat ayına kadar.

Endonezya / Bali : Balayı Denince Akla

Evet hemen onun adı gelir. Bali ile ilgili çok şey anlattım burada özet geçeceğim tabi ama olur da okumak isterseniz; Bali Gezi Rehberi yazısı için tıklamanız yeterli.
Lüks bir ada tatili istiyorsanız burası da sizin için iyi bir alternatif. Adanın geçim kaynağı turizm olunca ve yıllarca süre gelen bir turist potansiyeli bulununca; hizmette doğru orantılı olarak zirvelere çıkmış. Hem lüks hem de güzel hizmeti burada rahatlıkla bulabilirsiniz.
En Uygun Zaman : Mayıs ayından Eylül ayına kadar.

Kamboçya : Saklı Hazine

Bahsi geçen konuşmalarda şunu söylerim: “En güzel deniz Kamboçya’daydı.” Diğer yerleri gezdiğimi bilen arkadaşlarım da haliyle şaşırırlar.
Uygun bütçe ile gezebileceğiniz Kamboçya; tarihi, kültürü ve deniziyle çok yönlü bir güzellik. Denize gitmem derseniz; Angkor Wat’ı gezip, otelinizdeki havuzda güneşin tadını çıkarırsınız. Detaylar için sizi Kamboçya Gezi Rehberi yazısına alalım.
En Uygun Zaman : Ocak ayından Ekim ayına kadar.

Tayland : Olmazsa Olmaz

Eğlence, alışveriş, deniz, kültür, yemek.. Ne ararsanız bence bu ülkede var. Kuzeye Chiang Mai‘ye gidip en güzel seyahat deneyimlerinizden birini yaşayabilir ya da güneyde Phuket’e inip denizin en güzel halini görebilirsiniz. Tabi Phuket bilinen yerler ama bir de popüler olmayan yerler var ki sormayın. Ben ülkeye aşığım desem abartmış olmam sanırım. Tayland Cennet vatan yani.
Ben şuraya Tayland Gezi Rehberi yazısını da bırakayım da ne olur ne olmaz. Dahası da sitenin içinde var tabi.
En Uygun Zaman : Eylül ayından Mayıs ayına kadar.

Maldivler : Lüks ve Sakinlik Sevenlere

En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları listesine alıp almama konusunda düşündüğüm yerlerden ama sonunda almaktan yana kullandım oyumu. Buraya her gidenden aşağı yukarı şunu duyarsınız; “Maksimum üç gün yeter. Sonrasında fena halde sıkılıyor insan.”
Lüks villalarda oturup tatilin tadını çıkartabilirsiniz bu ünlü adalarda. Öyle güzel dizayn edilmiş villalar var ki internette birkaç tanesini görünce hayran kalmamanız imkansız.
En Uygun Zaman : Kasım ayından Nisan ayına kadar.

Yunan Adaları : Hadi Komşuya Gidiyoruz

Bizler için son zamanların en popüler tatil yerlerinden Yunan Adaları. Kapıda vize güzelliği ile de bir hayli vatandaşımızın gözdesi. Sunulan hizmeti, lezzeti saymıyorum bile tabi.
Mesela Rodos bunların içinde aradığınız her şeyi bulacağınız adalardan biri. Kumarhane, eğlence, tarih, kültür, yemek.. Hal böyle olunca da akla yatıyor benden söylemesi.
Vizem var derseniz diğer adalar da düşünülebilir tabi.
En Uygun Zaman : Mayıs ayından Ekim ayına kadar.

Fas : Renklerin Dansı

Çöl gezisi, kültür, alabildiğine güzel renkler hatta deniz. Tüm bu saydıklarım Fas’ta mevcut. Balayı için en popüler yerler; M’Hamid, Asilah, El Jadida, Safi, M’Goung. Bize yakınlıkları ve yemekleri de artı puan kazandırıyor.
En Uygun Zaman : Nisan ayından Ekim ayına kadar.

Budapeşte : Ahh Ahh Kıymeti Bilinmiyor

Benim Avrupa Birliği sınırları içinde sevdiğim ama popüler olmayan yerlerden. Etrafındaki Prag ve viyana’dan mıdır bilinmez ama öyle.
Budapeşte, dünyanın en iyi aydınlatılan şehirleri arasında gösteriliyor ve bence bunu hakeden yerlerden.
Siz şu Budapeşte Gezi Rehberi yazısını da okuyun öyle karar verin. Ülke şu konuda üzüyor; schengen vizeniz yoksa giriş yok ne yazık ki. Para birimi forint ve diğer ülkelere kıyasla uygun.
En Uygun Zaman : Nisan ayından Ekim ayına kadar.

Kapadokya : Hiç Seni Unutur Muyum

En Romantik ve Uygun Fiyatlı Balayı Destinasyonları listesinde ülkemiz de olmalı. Deniz severseniz zaten ülkemizin güney sahilleri her derde deva ama balayı için benim favorim Kapadokya. güzel Atlar Ülkesi’ne gitmek için bence çok neden var. Balon turları, hizmette çıtayı yükselten oteller, yer altı ve yer üstü kültür zenginliği.
Kapadokya Otelleri ile ilgili şöyle bir bilgi de vereyim; Burada bulunan oteller booking puanlamasına göre, dünyada en yüksek puanlı otellerin bir arada bulunduğu yerleşim yeriymiş. Tabi bu oran alan ya da kasaba gözüyle bakılarak değerlendiriliyor. Otellerin puanları 9,8 / 9,7 gibi rakamlarla telaffuz ediliyor ve hizmet konusunda ciddi ciddi başarılılar.
Kapadokya ile ilgili yazıma da tıklayarak ulaşabilirsiniz.
En Uygun Zaman : Bence Sonbahar ve Kış

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir