En Ucuz iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor

En Ucuz iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor

En Ucuz iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor

Cep telefonu fiyatları şimdiden en çok konuşulan konulara arasına girdi. Bir de şu gelen yeni ÖTV zammı ile daha da pekişti çünkü fiyatları araba fiyatı gibi olmaya başladı. Elimizden hiç düşmeyen hatta bağımlılık derecesinde tutkuyla sarıldığımız telefonlar için daha ucuza getirme yöntemleri de pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Vergisiz bir şekilde ülkeye sokma gibi pek çok tercih yolu da mevcut. Peki sizce En Ucuz iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor?

En ucuzu az çok kafanızda canlanmıştır ama en pahalısı ne yazık ki Türkiye’de. Bu %50 ÖTV zammı da perçinledi zirveyi. Hemen ardımızdan da Brezilya bizi takip ediyor. Hemde fiyat farkı öyle görülmeyecek gibi de değil ne yazık ki yani bunun için seyahat edenleri anlamak hiç zor gelmiyor.

Yeni iPhone X

Yazının başında da söylediğimiz gibi adından sıkça söz ettiren telefonlardan biri iPhone. Full ekranıyla da oldukça ilgi çekiyor. iPhone X satış fiyatı $999 olarak belirlenmiş ve 3 Kasım’da satışa sunulması planlanıyor. iPhone X ilgili detaylara ve kutu içeriğine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

En Ucuz ve En Pahalı iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor

Öncelikle listelendirmenin Deutsche Bank tarafından yapıldığını söylemekte fayda var. Dünya fiyatları listesinde neler var neler. Tabi bu fiyatlandırma iPhone 7 128 GB baz alınarak yapılmış.
Raporda Türkiye’nin en pahalı ülke olmasına da değinilmiş. Alt sıralarda yer alan Brezilya ve Türkiye’nin ekonomi politikalarından dolayı bu denli pahalı olduğu; ancak tatil için hala en popüler yerlerden oldukları da anlatılmış.

En Ucuz iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor

iPhone Türkiye’den alınacak kadar ucuz olsa emimin çok kişi ülkemize deyim yerindeyse; “hem ziyaret hem ticaret” diye gelirdi. Doların nispeten daha düşük olduğu zamanlarda biz de aynısını yapmıyor muyduk?
Listede de göründüğü gibi zirveyi kimselere bırakmamışız. En ucuz ülke hepimizin tahmin edeceği gibi Amerika ve Japonya. Bunları takip eden Honkong ve Malezya da düşünülebilir. Özellikle Malezya ülkemizde göre bir nebze uygun ve Kuala Lumpur’a da ucuz bilet bulmak pek zor değil. Vize yok ve 90 gün boyunca ülkeyi gezme imkanınız var. Siz gelin Malezya ile ilgili yazımı tıklayarak okuyun.
“Yok ben Amerika planı yapmayı düşünüyorum” diyorsanız o zaman; New York Gezi Rehberi yazısına göz atın derim. Şehir hem güzel müzeleri hem de yaşantısıyla görülmeye değer.

Cihazı Türkiye’de Kullanmak İçin Ne Yapmalı?

Evet uygun fiyata almış olabilirsiniz ama bu işin bir de kayıt aşaması var. Mesela ben aldım ve kaydettirdim. Tabi karşılığında 148,20 TL ödeme yapmak durumunda kaldım. Ufak bir de not; evet cihaz kaydını yapıyorsunuz ama servis konusunda nasıl destek alınacağını araştırın derim. Kimi ülkelerde kullanılan parçalar, ülkemizde bulunan servislerden temin edilemiyor. Tabi her durumda garanti kapsamı dışında kalıyor o ayrı.
Siz yine de; Yurtdışından Alınan Cep Telefonu İmei Numarası Nasıl Kayıt Ettirilir? yazısına göz atın ve kayıt işlemleri için uygun evrakları hazır bulundurun.

Share

Comments

  1. Melike Öncel : Eylül 13, 2017 at 9:49 pm

    Ne yazık en pahalı ülkemiz. Boşa millet telefon almaya fizana gitmiyor

  2. Gökhan Gözütok : Eylül 13, 2017 at 9:50 pm

    Liste iyi oldu seyahat planımı böyle şeylere göre yapıyorum.

  3. En güzeli Japonya vize de yok?

  4. Hindistan ta , Amerikadan pahalı olması ilginç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir