Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır?

Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır

Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ucuz uçak bileti, online yapılan alışverişler ve bunun gibi fırsatlardan faydalanmak için kredi kartı kullanmanız şart. Hem de bazı sistemlerde; mevcut kredi kartınızı da ya kullanamıyorsunuz ya da bir kullanımdan sonra belirli zaman aşımına uğraması gerekiyor. Şöyle ki; alışverişi yaptınız hemen ardından aynı kartı kullanmanıza sistem izin vermiyor; 30 gün bekleyin ya da başka bir sanal kredi kartı kullanın uyarısı alıyorsunuz. İşte burada; Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır? yazısı hızır gibi imdada yetişiyor.
İlk önce Entropay konusunu işleyelim.

Entropay Kartı Nerelerde ve Nasıl Kullanabilirim?

Facebook grubum Travel Hacks Türkiye ‘de ve Gezmelerdeyim instagram hesabında ucuz uçak bileti paylaşımları yapıyorum. Bu biletler; jetcost.co.th, opodo.de, edreams.de gibi sitelerde satılıyor. Öyle ki bedavaya bilet bile alabiliyorsunuz ya da 1 ile 2 TL’ye. Tıpkı grubun adı gibi bunların hepsi Travel Hacks ve çok kişi tarafından kullanılıp onaylanan yollar. İllegal bir yapı da değil üstelik ancak bu ödeme sistemlerinde kart blokeleri oluyor. Örneğin; Opodo.de ile alışveriş yaptıktan sonra o kartınızı 45 gün aynı sitede kullanamıyorsunuz mesela. “Ee gidiş biletini aldık ama dönüş biletini nasıl alacağız?” diyenler için bu entropay kart ile onlarca alternatif üretebilirsiniz.
Her bir alternatif ayrı bir kart ve ayrı bir kart numarası demek. Sistem de bunları farklı algıladığı için sizin tek kredi kartınızı bloklasa da bunlarda aynı şeyi yapamıyor.
Not: alışveriş yaptıktan sonra kredi kartınızı eskisi gibi kullanabiliyorsunuz yani aklınıza bir şey gelmesin.

Entropay Nedir?


Entropay bir çeşit sanal kredi kartıdır ancak ön ödemeli bir sistemle çalışıyor. Sanal bir hesap oluşturuyorsunuz ve bunun üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Aslına bakarsanız bir nevi paypal bu hatta aynısı ama paypal ne yazık ki ülkemizde yasak ve bu sebepten ötürü alternatif yollara başvurmak şart oluyor.
Not: lazım olmaz demeyin. Örneğin; Aliexpress’ten ödeme yaptınız ve sipariş ile ilgili sorun çıktı. Size de ödemeyi geri yapmaları gerekiyor. Bu durumda paypal ya da entropay gibi hesaplara aktarımın mümkün olduğunu söylüyorlar yani her halükarda böyle bir hesap iletmeniz gerekiyor.

Entropay Güvenli Midir?

Entropay güzel bir sistem ve gerçekten olabilecek en avantajlılardan biri ancak güvenlik ile ilgili bu denli kesin şeyler söylemek güç. Bu yüzden ben kesintilerin azlığını göz önüne alarak adım adım ve az az ödeme yapın derim. İhtiyacınız kadar yükleyip sonrasında tekrar yükleme yapabilirsiniz.

Entropay Sistemi ve Avantajları

Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır? dedik ama öncesinde avantajlarından da bahsetmekte fayda var. Sistem şöyle işliyor; hesabı açtınız, en az 5 USD para yatırdınız ve sonrasında alışverişe başlayabiliyorsunuz. Yatırdığınız her bedel karşılığında %5 bir kesinti yapılıyor ki bu uluslararası sistemlerde devede kulak tabiri caizse.
Malta’dan bana gelmesi gereken bir bedel için ülkemizdeki banka 40 Euro gibi bir bedel kesit ki para da öyle büyük bir rakam değildi. Bana inanın bu sistemler en az kesinti yapanlardan.
Entropay sistemi karışık da değil üstelik yani kredi kartıyla alışveriş yapar gibi hareket edebilirsiniz. Aslında sanal kredi kartınızla nasıl alışveriş yapıyorsanız; entropay’ın da aynı olduğunu düşünebilirsiniz.

Entropay Hesabı Nasıl Açılır?


Madem avantajlı yönlerini anlattık şimdi bir de adım adım entropay hesabı nasıl açılır buna değinelim.
Verdiğim linke tıklayın ve “Create Account” sekmesine basın.
Sonrasında istenen bilgileri doğrulayıp hesabınızı aktive edin. Aslına bakarsanız bir nevi e-posta adresi almak gibi adımlar ve çok kolay. Visa Entropay hesabı açmak gördüğünüz gibi oldukça kolay.
Site içerisinde de tanıtım filmi ve sıkça sorulan sorulardan bir alan var ki her derde deva. Siz de buraları inceleyip, gerekirse google translate kullanarak cevapları öğrenebilirsiniz.

Entropay Hesaba Para Nasıl Yüklenir?

Entropay kartı oluşturdunuz ve sıra geldi para yüklemeye. İlk olarak şunu söyleyeyim; ben güvenliğe önem veririm derseniz atıl olan ya da limitini sınırladığınız bir kartı girin. Kartınızı da sisteme kaydetmeyin derim. Belli mi olur otomatik çekerler paranızı. olmaz ama siz yine de güvenliği elden bırakmayın çünkü bu sistemler sabun köpüğü gibi ve arkalarında sağlam kurumlar yok. Burada takdir sizin yani..
İlk adım; “Top Up Card” ı tıklamak ve kartınıza para yüklemek. Tanıttığınız kartın bilgilerini girip devam etmeniz gerekiyor.
Yukarıda bahsettim ancak entropay kartınıza minimum girebileceğiniz tutar 5 USD. Sonrası oldukça kolay İngilizce adımları izleyip bilgileri girerek parayı yüklüyorsunuz.
Artık sanal kredi kartınız var ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kredi kartı numarası, CV2 numarası da mevcut.
Entropay Nedir, Nasıl Kullanılır? sorunun çözdük şimdi sıra ucuz uçak biletinde. Rast gelsin..

Share

Comments

  1. Samimi çabalarınız için gerçekten teşekkür ederim. Bu arada adsense reklam alanlarınız boş çıkıyor, bir sorun var galiba. Aklınızda bulunsun 😉

  2. Selamlar. Şu an Türkiye’den hesap açtırmıyor. Başka bir yol var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir