Ermenistan Gece Hayatı

Ermenistan Gece Hayatı

Ermenistan Gece Hayatı

Ermenistan ile ilgili elimden geldiğince bilgi verdim ama bir de çok sorulan; Ermenistan Gece Hayatı var tabi. Ben Ermenistan gece hayatı yazısını üç ana başlıkta toplamayı uygun buldum. Tabi bu sadece benim değil lokal tanıdıklarımın da fikri. Şöyle açıklayayım; canlı müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz restoranlar, barlar ve striptiz kulüpler diyebiliriz. Bunların üçü de birbirinden farklı ve özellikle striptiz kulüpler oldukça fazla ve yaygın bir kültür. Bunda Rusların da etkisi olduğu aşikar tabi. Arkadaşıma sorduğumda; striptiz kulüplerde çalışan Ermeni kadını neredeyse yoktur demişti. Neyse gelelim eğlence tarzlarını anlatmaya.

Canlı Müzik Eşliğinde Yemek

Belki de en popüleri ve sevileni bu. Bence sizin de denemeniz gereken bir eğlence türü. Bu eğlenceler genelde akşam saatlerinde başlıyor. Normal restoran gibi düşünün ve sahne alan sanatçılar var. Bu sanatçılar ciddi ciddi meşhurlardan oluşuyor. Hatta merak edip youtube’dan baktım o derece 🙂
İlerleyen saatlerde tabi içkinin de etkisiyle vur patlasın çal oynasın olarak devam diyor. Burada hem yemek yiyebilir hem lokal lezzetleri tadabilirsiniz. Tabi en önemlisi de; eğlence hayatları nasıl, insanlar neyi seviyor sorularının yanıtını bulacağınız yerlerden.
Önereceğim yerler; Parvana Restoran ve Old Yerevan Restoran. İkisi de güzel ama kalabalıkla gittiğimden midir bilmem; Parvana Restoran daha hoşuma gitmişti.

Barlar

Ermenistan Gece Hayatı

Bu hepimizin bildiği bar ortamı aslında. Tabi daha çok turistler ve genç kesim tarafından tercih ediliyor. Sosyalleşmek için güzel alternatifler arasında. Arkadaş bulabilir ya da diğer turistlerle sohbet edebilirsiniz. Gittiğim yerler arasında size “Irish 26” isimli mekanı önerebilirim. Bunun haricinde de gittim birkaç yere ama pek hoşuma gitmemişti.

Striptiz Kulüpler

Bu da ülkenin en sevilenleri arasında diye duydum 🙂 Yanılacağımı düşünmüyorum çünkü çok sayıda striptiz kulüp var. Hatta Erivan şehir merkezi dışına çıkınca daha da fazlalaşıyor.
Ben çok tercih ettiğimi söyleyemem ama gitmek isteyenlere ufak önerilerim olacak tabi. Kredi kartı geçiyor lafına kanmayın çünkü hesabı öderken makine çalışmıyor muhabbeti dönüyor. Yanınızda da paranız yoksa işler daha hoş olmayan noktalara gidebilir sizi uyarayım.
Fiyat listesi talep edip, fiyatlara bakarak karar vermenizde fayda var. Aksi takdirde yine üzülebilirsiniz. İçki fiyatları dışarıdan pek farklı değil bunu baştan söyleyeyim. Yazının başında da bahsettiğim gibi çalışanlar genelde Rus ve Ukraynalılardan oluşuyor. Önereceğim mekan doğrusu yok ama “Omega” listenize dahil edilebilir.
Fotoğraf makinesi ile içeri girmeyi düşünmüyorsunuz tabi 🙂

Sadece Erivan’da mı?

Evet başlıkta da Ermenistan Gece Hayatı dedik ama ülke zaten çok gelişmiş değil. Erivan şehir merkezinden bile birkaç kilometre uzağa gittiğinizde bozuk yollarla karşılaşıyorsunuz. O yüzden diğer şehirlerde böyle eğlence mekanları bulabileceğinizi düşünmüyorum. Elbette her şehirde günlerce kalma imkanım olmadı. Ufak ufak dolaştım ve izlenimlerim bu şekilde. Erivan Gezi Rehberi yazısı için tıklayabilirsiniz. Daha da yardımcı olması adına; Ermenistan Seyahati Hakkında Merak Edilenler yazımı da şöyle bırakıyorum.

Share

Recommended Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir