Fairmont Quasar İstanbul Çay Saati

Fairmont Quasar İstanbul Çay Saati

Fairmont Quasar İstanbul Çay Saati

Fairmont Quasar İstanbul Çay Saatini abartıya kaçmayan dekor, lezzetli tatlar , rahatlık ve şıklık olarak niteleyebilirim. Tüm bunların yanında esnek seçim kısmı da bir o kadar önemli boyutta benim için.
Çay saati menüsünde; Fairmont’un ikonik otellerinin bulunduğu Londra ve New York’un gelenekselleşmiş çay saati menülerine, Türk klasiklerinden oluşan İstanbul menüsü de dahil edilmiş.

Fairmont Quasar İstanbul Çay Saati

Londra menüsünde; mini sandviçlere kış ekleri, opera, bademli makaron ve elmalı tarçınlı tart gibi çeşitli klasik tatlar da eşlik ediyor. Scone, marmelat alternatifleri ve kaymakla birlikte sunuluyor.
New York menüsünde; hindili, etli sandviçler ve bagellar ilk sırayı alıyor. Tabi en önemli tatlılardan New York usulü cheese cakeleri unutmamalı.
Gelelim memleketimizin esintilerine. İstanbul menüsünde; çubuk turşusu ile sunulan dilli sandviçlerden Trakya keçi peyniri, kurutulmuş domates, bal ve kaymak eşliğinde servis edilen bazlamaya, taş kadayıftan Bursa kestane şekerine kadar bir çok klasik Türk tatları menüde yerini almış.
Fairmont Quasar İstanbul’un içinde yer alan Demlique çay saatinin en güzel kısmı esnek seçim hakkınızın olması. Dilerseniz yukarıdaki tatlardan herhangi birini seçmeyip büfeden tatlı alarak çay saatinizi renklendirebiliyorsunuz. Kısacası mekana geldiniz diye illa menü almanız gerekmiyor ki bence çok iyi düşünülmüş.
Demlique’te çay saati menüsü; birer kadeh şampanya ile Londra ve New York menüleri 138 TL. İçkisiz olarak tüm menüler 58 TL ye sunuluyor.
Fairmont Quasar İstanbul Çay Saati Rezervasyon yaptırmak için: (0212) 403 85 00 numarayı arayabilirsiniz.
Not : Olur da çay saatinde ya da sonrasında okumak isterseniz Gezmelerdeyim New York Gezi Rehberi yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir