Fauchon Paris Zorlu Center’da

Fauchon Paris Zorlu Center'da
          Genellikle adını tatlı ve makaronlar ile duyduğumuz Fauchon Paris‘in İstanbul’daki hatta Türkiye’deki tek şubesinin lezzetlerini deneyimleyip,sadece tatlıyla anılması konusunda ne denli haksızlık ettiğimizi yazının başında söylemeliyim.
        Zorlu Center‘da bulunan mekan açık alanda yer alıyor.Bu özelliği ile ferah ve havadar bir seçenek olduğunu söylemeliyim.Bar kısmı tamamen açıkken camekanla kapatılan kısım oldukça korunaklı.Pembe ve siyahın uyumu ilk adımda size sıcak bir karşılama sunuyor.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (2)

        Fauchon İstanbul’da Neler Deneyimledik ? 

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (14)

        Başlangıç olarak mekanın öne çıkan lezzetlerinden “soğan çorbası” sipariş ettik.Yanında servis edilen kıtır ekmek ve biraz karabiber ile enfes bir seçim oldu.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (15)

Unutmadan masaya oturur oturmaz ekmek ve tuzlu tereyağı masaya geliyor.
        Şarap olarak “Borgo Sanleo Chianti” seçimini yaptık ve sonrasında başlangıç olarak “Bardakta Morina Avakado” ve “Dana Carpaccio” söyledik.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (3)

       Dana Carpaccio kesinlikle harika bir lezzet;Akdeniz yeşillikleri,kavrulmuş çam fıstığı,parmesan,kurutulmuş domates ve sızma zeytinyağı ile servis ediliyor.
       Bardakta Morina Avakado;Morina balığı,avakado,küp domates ve taze soğan filizleri ile servis ediliyor.Başlangıçlarda favorim kesinlikle “Dana Carpaccio”

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (1)

       Sonrasında Somonlu Milföy söyleyerek menünün en şahane lezzetini tatmış olduk.Bu harika lezzetin malzemelerini aktarınca abartmadığımı anlayacaksınız.
       Somonlu Milföy;çıtır milyöf katları arasında somon füme dilimleri,sos ile bezenmiş roka yaprakları ve kavrulmuş susam taneleri ile sunuluyor.Fauchon İstanbul’a gelip bu lezzetti denemenizi şiddetle tavsiye edilir.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (13)

       Başlangıç ve ara sıcaklara veda mahiyetinde risotto söyledik.Benim favorim “Mantarlı Risotto” oldu.Tuz oranının biraz yüksek olduğunu söylememde fayda var.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (4)

       Ana yemek olmazsa olmaz diyerek “Kuzu İncik ve Pastırmalı Fasülye” söyledik.Her ne kadar önceki yediklerimizle zıt olsa da lezzeti konusunda tek kelimeyle harika diyebileceğim bir tat ortaya çıkarmışlar.
       Damak tadımıza uyumlu ve deniz ürünü sevmeyenler için lezzetli bir seçenek.Kuru fasülyeler helva kıvamında değil ve hafif diri,et ise lokum kıvamında.Ben şaşırtıcı derecede çok başarılı bulduğumu söylemeliyim.
       Tatlılar Baş Döndürüyor ? 

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (8)

       Şüphesiz mekanın en popüler lezzetleri arasında tatlılar yer alıyor.Büyükçe bir tepsi de müşterilerin beğenisine sunulan tatlılarda;ekler,makaron ve pasta çeşitleri baş döndüren nitelikte.Paylaşımlı seçimler yaparak tatlılardan öne çıkanları söyledik.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (7)

       Tatlı menüsündeki favori lezzetlerim;Vanilyalı Milföy,Opera ve Frambuazlı makaron oldu.Özellikle vanilyalı Milföy oldukça başarılıydı.

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (12)

       Kısa bir not

Fauchon-paris-istanbul-zorlu-macaron-shopping-mall-gezmelerdeyim (6)

     Fauchon Paris İstanbul’da salı günleri saat 18:00’dan sonra happy hour olması sebebiyle biz bugünü tercih ettik.Salı gününe özel kokteyller sunuluyor.Kırmızı meyve,sarı(limon,yeşil elma) ve yeşil(sebze ağırlıklı) alkollü kokteyl seçenekleri mevcut.Ben bu yemeklerin üzerine kısmet ekşi olan sarı ve tatlı bir seçenek olan kırmızı meyveliyi tercih ettim.

Fauchon Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir