Gaziantep’te Nerede Ne Yenir?

Gaziantep'te Nerede Ne Yenir

Gaziantep’te Nerede Ne Yenir?

Yemek için seyahat edenler burada mı? Ya da Gaziantep’e gideyim de katmer ile kahvaltımı yapayım diyenler? O zaman Gaziantep’te Nerede Ne Yenir? yazısı sizlerin işine yarayacak hatta katkıda bulunursanız daha da gelişecek.
Yeme-içme faslına geçmeden bir not düşeyim; Gaziantep’te gezilip görülecek yerler de hayli var ve planınızı buna göre yapın derim. Yardımcı olması açısından Gaziantep’te Gezilecek Yerler yazısını da buraya bırakayım.
Şehre geldiniz hemen bir beyran içeyim dediniz. O zaman adım adım lezzet noktalarına gidelim.

Metanet Lokantası


Madem Gaziantep’e geldiniz o zaman günün ilk ışıklarında Beyran Çorbası içmelisiniz. Haşlanmış kemikli et ve pirinç ile yapılıyor. Acılı tercih etmenizde fayda var ya da benim böyle hoşuma gitti. Sabah namazı sonrası kalabalığın nasıl mekana aktığını göreceksiniz. Kredi kartı geçmiyor elden ödeme yapmalısınız. Mekan 17:00 de kapatıyor.
Metanet Lokantası
Adres : Kozluca Mah.Kozluca Cad.No:11 Eski Buğday Pazarı Civarı – Gaziantep

Gazi Köşk Kebap Salonu

Öğle yemeğinde ciğer kavurma yanında da ev yapımı ayran var. Tencerenin içinde kavrulan ciğerin tadına doyamazsınız. Usulüne gelince; hemen yan taraftaki fırından çıkan tırnak pidenin içine ciğer kavurma konarak sunuluyor. Masaya dizilmiş yeşillik ve baharatları kafanıza göre ekleyip mideye indiriyorsunuz. Fiyat makul tadı da enfes.

Ciğerci Mustafa


Yazıyı yazarken yüreğimin kabardığı; “keşke olsa da yeseydim” dediğim yer. Çarşı içerisinde ve saat 19:00’a kadar açık. Güne ciğerle merhaba deyip ya da açık bulduğunuz her zaman bu lezzeti yaşayabilirsiniz. Burada da adet benzer. Ciğer kebap tırnaklı pide içerisinde veriliyor. Yeşillikleri ekleyip mideye indiriyorsunuz. Nane ve limonu bolca eklemeniz tavsiye ediliyor bilginize.

Nohut Dürümcü Recep Usta


Yürüyüp yoruldunuz ve atıştırmalık bir şeye mi ihtiyacınız var? Acılı nohut dürüm iyi gider. Nizip’te kahvaltıda yiyeceğiniz nohut dürümü merkezde akşama kadar bulup mideye indirebilirsiniz. Mekan 22:00’ye kadar açık. Temiz mi derseniz masaya gelen suların ağızları açık ve içinde bir ben yokum. Tavsiyem kapalı içecekleri tercih etmeniz.

Koçak Baklava


Baklava ve şöbiyet yiyecekseniz rotanızı Koçak Baklava’ya çevirmelisiniz. Geç saate kadar açık olan mekan temiz ve güzel sunumuyla damağınıza olduğu kadar gözünüze de ziyafet çektiriyor. Benim Gaziantep seyahatimde en sevdiğim tatlıcıdır. Böyle özetlemem sanırım her şeyi açıklıyor.

İmam Çağdaş

Gaziantep’te Nerede Ne Yenir? sorusuna verilecek cevaplardan biridir İmam Çağdaş. Hem güzel hem de şehirler özdeşleşmiş durumda artık.
Her zaman kalabalık ve çalışanlar arı gibi. Havuç dilim baklava ve ali nazik çok lezzetli. Burası da ziyaret edilecek noktalardan.

Tahmis Kahvesi

Gaziantep deyince Tahmis Kahvesi lafını birçok kişiden duyacağınıza bahse varım. Kahvesi bence abartıldığı kadar iyi değil ve mekanda istediğiniz yere oturamıyorsunuz. Üst kısım aile yeri, dışarıda da herkes nargile dumanı çeperiyle etrafınızı sarmış durumda. Bunun yerine kahve için başka bir mekan önereceğim.

Kahveci Seddar Bey


Çift renkli ve çift lezzetli kahvesiyle Gümrük Han içerisinde hizmet veriyor. Yürüyüş sonrasında oturup dinleneceğiniz, etrafı seyredebileceğiniz bir yer. Alışılanın aksine kahve için benim tercihim burası olurdu.
Hem merkezde hem de kalabalık değil.

Orkide Pastanesi ve Katmerci Zekeriya


Orkide Pastanesinin katmerinin oldukça ağır olduğunu söylemeliyim. Ben daha çok Zekeriya’nın katmerini sevdim ama bence ikisini de deneyin. Hatta Akşam Simit Fırını da var. Katmerin her hali güzel her saatte de yenir bence.
Tabi Gaziantep’te kahvaltı niyetine yiyorlar o ayrı. Ben akşam yemek sonrası yemeyi tercih ediyorum doğrusu.

Share

Comments

  1. sezer eser perker : Ağustos 4, 2015 at 2:48 pm

    Ah o Metanet Lokantası'ndaki Beyran çorbası yok mu? Sırf onun için bile gidilir Gaziantep'e:)

  2. gezmelerdeyim com : Ağustos 4, 2015 at 2:49 pm

    Ben de çok beğenmiştim.Bakalım bir daha ki ziyaret ne zaman..

  3. Aslıhan Şişman : Ekim 19, 2016 at 8:15 pm

    Epey süre olmuş gideli ama bir sonra ki gidişinde katmerci Zekeriya ustayı denemelisin 🙂 özel kaymakla yapılan, yanında sütle birlikte ikram edilen, bol Antep fıstıklı şahane bir lezzet 🙂 ama aklında bulunsun öğlen saat 1’e kadar açık 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir