Güneydoğu Asya’nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi

Güneydoğu Asya'nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi

Güneydoğu Asya’nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi

Bu yazı özellikle Güneydoğu Asya seyahatlerine gitmek isteyenlerin çok işine yarayacak. Sebebi de şu; Güneydoğu Asya’da da durum değişmiyor ve tıpkı bizdeki gibi. Otobüs ve tren fiyatları uçaklardan hayli pahalı olabiliyor. Bu yüzden seyahate çıkmadan; Güneydoğu Asya’nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.
Kendi deneyimlerime dayanarak size net olarak şunu söyleyebilirim; bahsettiğim bu havayolu firmaları her zaman uçuş arama motorlarında bulunmuyor. Direkt web sitelerine girmeniz ve oradan uçuş sorgulaması yapmanız gerekli.

Air Asia’dan Ucuzu Yok Kardeşim!

Özellikle Güneydoğu Asya seyahatine çıkıyorsanız; “Air Asia’dan ucuzu yok kardeşim” gibi bir yanlış yönlendirme ile karşı karşıya kalacağınız kesin gibi. Aslında yanlış demek pek doğru değil şöyle ki; Air Asia zaman zaman ucuz fiyatlar sunuyor ama bunların daha da ucuzunu bulmak mümkün.
Hem ucuz bilet buldum diye sevinip; sonrasında ücretli bagaj için yüksek fiyatlar istendiğinde bu algınız da değişebilir.
O zaman Güneydoğu Asya’nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi yazısını bir kenara not alıp, seyahat planımızı yaparken ona göre yapıyoruz.

Air Asia

Güneydoğu Asya'nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi

“Demin atıp tutuyordun ama” diyebilirsiniz ama Asya’nın her yerine uçan bir havayolu firmasından bahsediyoruz. Zaman zaman çok iyi fiyatlar alabiliyorsunuz.
Air Asia, 2001 yılında Malezya’da kurulmuş ve şuan Asya’nın en büyük beş havayolu şirketi arasında gösteriliyor. Uçuş ağı oldukça geniş.
Web sitesi için tıklayın.

Lion Air

Lion Air de Endonezya‘nın en büyük havayolu firması ve 1999 yılında kurulmuş. Bali’den Bangkok’a giderken Lion Air’i kullandım ve bulabildiğim en uygun fiyatlı havayolu firmasıydı.
Şöyle bir anımı da anlatayım sizlere;
Ben uçak biletini aldım ve Bangkok’a gitmek için gün sayıyorum. Arkadaşım Lion Air ile ilgili bir şeyler gösterdi bana. Meğer Lion Air, uçuş gecikmeleri konusunda hayli ünlüymüş. Neyse ben yazının devamını okurken şok oldum. Dünyanın da en tehlikeli havayollarından biri olarak gösteriliyormuş.
Tabi bileti aldığım için bu durum karşısında pek bir şey yapamadım ama aklım hep o yazıdaydı. Çok şükür bu satırları yazdığıma göre bir şey olmadı ve uçuşumda herhangi bir rötarla da karşılaşmadım. Web sitesi için tıklayın.

Jet Star

Güneydoğu Asya'nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi

Bu da Vietnam‘ın en uygun fiyatlı ve ünlü havayolu firması. Hanoi’den Bangkok’a dönüşte Jet Star Havayolları’nı kullanmıştım. Bu uçuşta da herhangi bir gecikme ya da olumsuzlukla karşılaşmadım. Şunu söyleyebilirim; web sitesi ve acentalar arasında en çok fiyat farkının olduğu havayolu firması buydu. Hatta web sitesindeki fiyatı söyleyip; online bilet alacağım dediğim acenta fiyatı kırdı ve indirim yaparak ondan almamı sağladı.
Baya baya pazarlık yaparak uçak bileti almıştım ve internetten de ucuza gelmişti satın aldığım bilet.
Web sitesi için tıklayın.

Nok Air

Güneydoğu Asya'nın En Ucuz Havayolu Firmaları Listesi

Nok Air de Tayland‘ın meşhur ve ucuz havayolu firmalarından. Aynı zamanda da oldukça renkli ve eğlenceli. Uçakların burun kısımlarında bulunan gaga bu firmanın sembolü. Kelime anlamı olarak “nok” kuş anlamına geliyor ve bu sebepten dolayı gaga figürü kullanılıyor.
Nok Air’in uçuşları genelde Don Mueang Airport‘a yapılıyor ve Suvarnabhumi Airport gibi merkezi bir konuma sahip değil. Ulaşım konusunda da biraz daha sıkıntı çekebilirsiniz. Bunu bilmenizde fayda var.
Web sitesi için tıklayın.

Tiger Air

Listede kullanmadığım tek havayolu firması bu ve Singapur‘un en ucuz firması olarak biliniyor. Biletlerine bakarken Singapurlu arkadaşım; firmanın batmak üzere olduğunu ve sorun çıkabileceğini söylemişti ama hala hizmet veriyor gördüğüm kadarıyla.
Web sitesi için tıklayın.

Ofisler Daha Ucuz Olabiliyor

Başıma birkaç kere geldi ve ofislerden aldığım biletler internet sitelerinden bile ucuzdu. Siz de böyle bir plan yapıyorsanız; ofisten de fiyat alıp değerlendirmenizde fayda var. Kara ulaşımının yeri ayrı evet ama uçak bileti Asya genelinde oldukça ucuz ve pek çok alternatif var.
Plan yaparken Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin En İyi 7 Öneri yazısına da göz atmayı ihmal etmeyin. Ben bu yolları kullanarak ucuz bilet buluyorum ve seyahat ediyorum.

Share

Comments

  1. Güzel bir liste olmuş, teşekkrüler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir