Hafta Sonu Kaçamağı: Adana Lezzet Festivali

Hafta Sonu Kaçamağı: Adana Lezzet Festivali

Hafta Sonu Kaçamağı: Adana Lezzet Festivali

Sanırım kimseye garip gelmiyordur artık hafta sonu şehir dışı kaçamakları. Günübirlik kebap ya da tatlı yemeye gidilen seyahatler. Bu hafta parolam Hafta Sonu Kaçamağı: Adana Lezzet Festivali olacak. Bir festival düşünün ve her şey yeme içme üzerine kurulu olsun. Kulağa çok hoş geliyor. Üstelik giriş ücretsiz ve eğlence sınırsız.
Öncesinde Adana’ya gitmiş ve kebapları, tatlıları mideye indirmiş biri olarak daha tedbirli gittiğimi söylememde fayda var. Bu sefer büyük bir alan olacak ve bir sürü alternatif yan yana.

Adana Lezzet Festivali 2017 Nerede ve Ne Zaman?

Daha uzun uzadıya anlatılır ama festival ile ilgili de bilgi vermeye başlayalım. Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek. Festival; Galleria Evlendirme Dairesi bitişiğindeki eski Narenciye Parkında yapılacak. Haritadan ulaşmak için tıklayabilirsiniz. Seyhan Nehri kıyısında ve Altın Koza Kültür Sanat Evi yakınında bulunan bir alan.

Festivale Giriş Ücretsiz

Son dakika yapılan değişiklikle Adana Lezzet Festivali girişi ücretsiz olacak. İçeride ne yerseniz onları ödeyeceksiniz. Normalde giriş ücreti 10 TL denilmişti ama bu karar değiştirildi bilginize.

Festivalde Neler Var?

– En lezzetli Adana yemeklerini bu festivalde yiyebileceksiniz. Bici bici, kebap, tatlı ve ciğer ilk akla gelenlerden ama daha fazlası da var.
– Özellikle sosyal medyada sıkça gördüğünüz ve oldukça popüler olan, börek, hamburger gibi lezzetleri de bulabileceksiniz. Evet Adana’nın meşhur yiyecekleri değil belki ama gerek lezzetiyle gerekse sunumuyla beğeni topladığı kesin. Şöyle söyleyeyim; geçen günlerde bir sohbette Adana ve yemeklerden bahsedince ilk akla gelenin börek olduğunu fark ettim. Şaşırtıcı evet ama görsel mecralarda en çok kullanılan ve dikkat çeken yiyecek de o.
– Mutfak atölyeleri ve ünlü şeflerin anlatıları var.
– Tabi festival denilince konser de olmazsa olmazlardan. Festival programı kapsamında konser de olacak.
– Alanında uzman ve tanınan kişilerle yapılan söyleyişler yapılacak ki benim sevdiğim konulardandır. Örneğin; Adana mutfak kültürü tarihi ve gelişimini öğrenmek yediğiniz lezzetlerin yanında hoş olmaz mı?
– En önemli konulardan biri de; Ekim ayında ılık hatta sıcak diyebileceğimiz bir hava var.
Not: Detaylı festival programı için tıklayabilirsiniz.

Adım Adım Adana Lezzet Festivali

Yazının başında da parolam Hafta Sonu Kaçamağı: Adana Lezzet Festivali demiştim. Festivale dair etkinlikleri, yemekleri ve söyleşileri Gezmelerdeyim instagram hesabından takip edebilirsiniz.
Tabi ana fikir festival ama Adana ve Adana’ya dair pek çok şeyi de bulacaksınız.
İlgilenenler için; Avrupa’nın En İyi Yemek Festivalleri yazısını da şöyle bırakalım.
Afiyetler olsun ve ağzınızın tadı hiç bozulmasın..

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir