Hellmann’s Burger Festivali

Hellmann's Burger Festivali

Hellmann’s Burger Festivali

Türkiye’nin ilk burger festivali olan Hellmann’s Burger Festivali 23 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşti. Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz çeşitli festivaller; program aksaklıkları, ilgisizlik ya da aşırı yoğunluk ve çeşitli sorunlardan dolayı istenen verime pek ulaşmıyor. Bir de “festival” kelimesine biraz ön yargı ile yaklaşmamıza sebep oluyordu. Genel düşünce bu yönde diyeyim ya da.

Hellmann's Burger Festivali

Neyse ki Hellmann’s Burger Festivali bu konuda katılımcıların ve ziyaretçilerin yüzünü güldürdü.
Burger festivali geniş bir zamana yayıldığı gibi çeşitli aktivitelerle de renklenmişti. Şöyle ki; 23 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında anlaşmalı burger mekanlarından Hellmann’s ‘ın soslarıyla deneyimleyebileceğiniz hamburgerler; ayrıca 1 Ekim Cumartesi ve 2 Ekim Pazar günü düzenlenen Burger Fest Party Weekend etkinlikleriyle de burger sevenlerle buluştu.
Burger Fest Party Weekend ‘te workshoplar da yapıldı. Gaye Biçer  ve Ayhan Sicimoğlu’nun gösterileri de etkinlik programındaydı.

Hellmann’s Burger Festivali 2017

Hellmann's Burger Festivali

2017 yılında üçüncüsü gerçekleşecek olan festival 30 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında hamburger severlerle buluşacak. Festivalin adresi bu yıl da değişmiyor ve Zorlu Center olarak belirlenmiş.
Hellmann’s Burger Festivali’nde 40’a yakın gurme burger çeşidi deneyimlenebilecek. Workshopların da gerçekleşeceği festivalde 1 Ekim akşamı Ayhan Sicimoğlu sahne alacak.
Gün boyu sınırsız burger, kola ve Burger Fest Orkestrası ile iyi müzik buna dahil.

Hellmann’s Burger Festivali 2017 Biletleri

Bilet almak isteyenler biletix adresini ziyaret ederek biletlerini alabilirler.
Zorlu World indirimi ile: 51.55 TL olan biletler normal ziyaretçiler için 75.00 TL olarak belirlenmiş. Yukarıda da belirttiğim gibi 1 Ekim’de Ayhan Sicimoğlu konseri var ve onca hamburgerin üzerine ritme ayak uydurmak iyi geliyor.

Sadece Burger Yok

Evet sadece burger yoktu. Bunun yanında Magnum ve Carte D’or dondurma, Kronotrop kahve ve Coca cola da ücretsiz ikramlarda bulundular. Su da dahil ücretsizdi yani. Öyle bahsedildiği gibi kolalar fıçılardan falan sunulmadı ya da bardakla. Hepsi şişe kolaydı ve light, zero seçenekleri de vardı.

Hellmann's Burger Festivali

Yaklaşık 10 adet hamburger standı vardı ve hepsi de talebi karşıladılar. Çok kalabalık olmadığı için 3-4 saat içerisinde neredeyse tüm lezzetleri deneyimleyebiliyordunuz.
Gün içerisinde müzik yayını hiç durmadı dj performansının yanında canlı performanslar da sergilendi.
Eğer bu lezzetleri seviyorsanız ve bir gününüzü ayırırsanız bence gayet tercih edilebilir bir etkinlikti.

Katılımcılar

Bazıları; Black Angus, Daily Dana, Butcha, Burger Jobs, Tamirane, Taps Bebek, Finn Karaköy, Burger & More ve Grillas, Kronotrop, Coca Cola, Magnum, Carte D’or

Sonuç Olarak

Ziyaretçi olarak ben organizasyondan memnun kaldım. Burger sırasında beklerken şahit olduğum konuşmalarda; daha önce tanımadığı markaları tattıklarını hatta bazılarına tekrar gitmek istediklerini söyleyenler vardı.
Bizlerdeki kötü festival algısını kıran bir etkinlikti. Katılımcılara da dönüşü iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Ben daha çok festival istiyorum diyenleri; Avrupa’nın En İyi Yemek Festivalleri yazısına davet edelim.

Share

Comments

  1. Geçen sene gitmiştim ve güzeldi ama çok kuyruk beklemiştim.

  2. Kenaaannn bu sene festivale gidiyorum. Orada görüşürüz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir