Hollanda Market Fiyatları Nasıl? Evde Pratik Yemek ve Atıştırmalıklar

https://www.youtube.com/watch?v=RNsEQphURtU&t=59s

Hollanda Market Fiyatları Nasıl?

Hollanda seyahatine çıkma kararı aldınız. Amsterdam, Rotterdam ya da Eindhoven’a gideyim ama evde konaklayayım dediniz. Ucuz seyahat etmenin ve evde yemek yemenin de yollarına bakarken bu video imdadınıza yetişti 🙂 Hollanda market fiyatları nasıl ve parça parça ürünleri hem anlatıp hem de fiyatlarını paylaştım.
Ucuz uçak bileti, seyahat tüyoları ve en seyahatli yardımlaşmanın yapıldığı Facebook grubumuza da dahil olarak güzel bilgiler edinebilirsiniz. Şöyle tıklayıp ulaşabileceğiniz bir link bırakayım; Travel Hacks Türkiye
Günlük hayata ve atıştırmalıklara dair de pek çok bilgi mevcut. Tabi bu bilgilerin hepsine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. Hollanda’da alışveriş, Hollanda’da yemek.

Albert Heijn Nasıl Bir Market?

Albert Heijn Hollanda’daki Migroslar gibi diyebilirim. İçerisinde pek çok ürün var ve kendi ürünlerini de satıyorlar. Yani Albert Heijn markalı bir süt ya da çerez bulabilirsiniz. Hemen her yerde bulmanız mümkün. Bu konuda Migros demek biraz haksızlık olabilir tabi.
Albert Heijn alışverişinde dikkat etmeniz gereken şey şu; kredi kartı her şubede geçmiyor daha doğrusu debit kart istiyorlar sizden ve visa ya da mastercard burada kullanılmıyor. İşin garibi Amsterdam gibi turistlerin bol olduğu yerlerde bu marketlerde kredi kartlarının hemen hepsi ile ödeme yapmanız mümkün.
Bunu şu sebeple söyleme gereği duydum; olur da yüklü alışveriş yaparsınız ve nakitle gitmezsiniz o zaman sorun çıkabilir. Siz her halükarda buradan alışveriş yaparken cebinizde para taşıyın.

Hollanda’da Helal Market Var Mı?

Bu da çok sorulan sorulardandı o yüzden Hollanda helal market diye bir başlık açayım dedim. Bahsettiğim ve videoda da gezdiğim Albert Heijn bünyesinde helal reyon var. Bunun yanında vegan bölüm de mevcut yani hassasiyetiniz varsa buralarda rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.
Et reyonunda özellikle ayrı bir helal bölüm oluyor. Oraya gidip alacağınız eti seçebilirsiniz. Pakistanlı bir abinin fotoğrafı var helal bölümde.

Share

Comments

  1. Bu gidişle göremeyeceğiz oraları 🙂 Bu güzel bilgiler için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir