Inaya Putri Bali

Inaya Putri Bali

Inaya Putri Bali

Dünyanın en popüler balayı destinasyonlarından olan Bali’de son konakladığım otel Inaya Putri Bali idi.Baştan belirteyim burası harika ve tam hayalleri süsleyen türden bir yer.
Tesis bünyesinde restoran, yüzme havuzu ve herşeyden önemlisi kumsal mevcut daha doğrusu yerleşim olarak Nusa Dua Sahiline yakın. Odanızdan çıkıp dilerseniz havuza dilerseniz birkaç adım fazla atarak denize girebiliyorsunuz.
Lokasyon olarak Inaya Putri Bali, Denpasar Uluslararası Havalimanı’na 25 dakikalık mesafede. Bölgede yer alan alışveriş merkezine de yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Tesis bünyesinde restoran ve kafe var ama demin bahsettiğim alışveriş merkezinde ve çevresinde çok sayıda restoran ve kafe mevcut.
Sizi biraz odada gezintiye çıkarmak istiyorum çünkü banyo ve oda gerçekten özenle düzenlenmiş. Bu şekilde birçok oda mevcut ve bir nevi ayrı ayrı villalar şeklinde hizmet veriyor.


Odanın havuza bakan kısmındaki kapıyı açınca ufak bir masa ve iki tane sandalye var. Burada çay kahve içip dinlenebilirsiniz. Tabi bir de en güzel tarafı var ki o da; özel havuza iniyor olmanız. Merdivenleri kullanarak odanızdan bir adımla ulaşabileceğiniz özel havuza giriş yapıyorsunuz.
Banyo bu sefer açık bir alana bakmıyor aksine bu sefer çok daha gizli bir yerde. Küvetin konumu ve banyodaki düzen de etkileyici.


Yazının başında tesisteki restoran ve kafeden bahsetmiştim. Endonezya ve Bali Mutfağının yanında Avrupa ve Amerika Mutfağına da yer verilmiş. Hamburger yiyebileceğiniz gibi geleneksel Endonezya yemeklerini de tadabilirsiniz.


Otelin sahilinden de bahsetmem gerek çünkü alışılagelen yapay bir sahil şeridi değil. Hem uzun hem de doğallığı bozulmadan yenilenmiş. Sabah kahvaltıdan önce ve gün içerisinde yemekten sonra burada yürümek olağanüstü güzellikte. Konumu dolayısıyla da zaman zaman rüzgarı hissediyorsunuz.
Gece hayatı ya da eğlence isteyenler için de etrafta daha doğrusu biraz mesafe katederek ulaşılabilecek yerler var ama otelin geneli çok sessiz. Kafa dinlemek ve keyif yapmak için birebir.
Bali’ye gerçekleştireceğiniz seyahatlerde Inaya Putri Bali’yi konaklayacak yerler listenize ekleyin derim.
INAYA PUTRI BALI
Kawasan Wisata Nusa Dua Lot S-3 Bali Indonesia
+62 361 2002900 / +62 361 774488
http://inayahotels.com

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir