İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul Akvaryum'a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Su altı merakınız varsa bu yazı tam size göre. Tüm gün eğlenip, öğrenebileceğiniz bir yer İstanbul Akvaryum ve bunun için yaş sınırlaması da yok. Başlıktan da anlaşılacağı gibi; İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? ve bunun gibi bilgiler madde madde verilecek. Özetle bu sefer Adım Adım İstanbul‘un konusu su altı dünyası
Gelelim o başlıklar halindeki bilgilerden ilkine.

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum'a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul Akvaryum’un tam 17.000 nüfusu var. Öyle etkileyici ki; Karadeniz’den başladığınız yolculuğu Pasifikte sonlandırıyorsunuz ya da kutuplarda bir yerlerde. Toplamda 17 tema ve bir de yağmur ormanı var İstanbul Akvaryum içinde. Yağmur ormanlarına girince ne demek istediğimi anlayacaksınız keza öyle nemli öyle sıcak bir ortama adım atıyorsunuz ki fenalık gelebiliyor bir anda. Tabi ben gibi sıcağı sevmeyenlerdenseniz. Etrafta göreceğiniz çeşitli canlılar da buna eklenince kendinizi bir anda orada hissediyorsunuz zaten.

İstanbul Akvaryum'a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Şimdi de ilginç bilgiler vereyim İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? yazısının derinlerine inmeden.
– Akvaryumda göreceğiniz orfozlar genellikle cinsiyet değiştirirler. Hayatlarının belirli dönemlerinde erkek ya da dişi olabilirler.
– Kırmızı karınlı piranalar sürüler halinde dolaşır ve avlanırlar. Suda bulunan bir damla kan kokusunu 2 kilometre uzaktan algılayabilirler.
– Ana tank içerisinde yaşamını sürdüren Limon Köpekbalığı akvaryumun en büyük canlısı olma özelliğine sahip. Ortalama ömrü 25 yıl olan bu canlı. Tüm hayatı boyunca ne dinlenir ne de uyurlar.
– Gentoo Penguenlerini de burada görebilir ve uzun süre su altında kalışlarına tanıklık edebilirsiniz.

İstanbul Akvaryum Eğitim

İstanbul Akvaryum’a gitmeden web sitesi içinde yer alan eğitim bölümüne göz atın derim. Akvaryumda yer alan tüm canlılar hakkında bilgiye ulaşabilir hatta çıktı alarak bu bilgiler ışığında gezebilirsiniz.
Böylesi yerleri seviyorum. Sadece o canlıyı görmek yerine, onunla ilgili bilgilere de sahip olmak kesinlikle büyük ayrıcalık.

İstanbul Akvaryum’ Nasıl Gidilir?

İstanbul Akvaryum'a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Otobüs ile gitmek isteyenler şu hatları kullanmalılar; 73B Florya – Bakırköy 73F Florya – Taksim 73Y Yenibosna Metro – Yeşilköy – Akvaryum BN1 Halkalı – Eminönü BN2 Küçükçekmece – Eminönü BN3 Halkalı – Yenikapı.
Metrobüs ile gitmek isteyenler; Beşyol durağında indikten sonra Avcılar istikametine geçmeliler. Sonrasında Florya-Metrobüs minibüs hattını kullanarak İstanbul Akvaryum’a ulaşabilirler.
Ücretsiz servis ile ulaşma imkanı da mevcut ve bunun için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.
Ücretsiz servis ağı oldukça geniş ve Taksim, Sultanhamet gibi noktalardan kalkan araçlar İstanbul Akvaryum’a ulaşımınızı sağlıyor.

İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti

İstanbul Akvaryum'a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Geldik İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? yazısının en önemli noktasına 🙂
Yıllık giriş abonesi olabilme imkanınız var ya da tek giriş için ücret ödeyebiliyorsunuz. Ben şöyle aşağıda ücretleri sıralayayım.
0-2 Yaş Ücretsiz
Yetişkin: 53,10 TL (internet fiyatı)
2-12 yaş, öğrenci, öğretmen, engelli, 65 yaş üstü, gazi: 35,10 TL (Tabi kimlik göstermeniz zorunlu)
Yıllık Geçiş ücretleri de şöyle;
Yetişkin: 125,00 TL
Çocuk: 95 TL
Üç Kişilik Aile: 135 TL (Anne, Baba ve Çocuk)
Dört Kişilik Aile: 170 TL (Anne, Baba ve 2 Çocuk)

Özetle

İstanbul Akvaryum'a Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Ulaşım konusunda bir çok alternatif var hatta servis, ulaşım olarak bence en geniş ağa sahip özel yapılardan biri burası. Hem eğlenceli hem de bilgilendirici aktiviteleri saysanız sanırım ilk sıralarda yer alabilir İstanbul Akvaryum.
Dilerseniz dalış v.s gibi aktivitelere, eğitimlere katılma imkanınız da var. Yani bol bol sayabilirim ama gidilesi görülesi yerlerden İstanbul Akvaryum.

Share

Comments

  1. Köpek balığı harika ama ürkütücü

  2. Gitmeyi düşünüyoruz ama fiyatları biraz yüksek gelmişti bize. Şimdi internet fiyatlarına bakınca daha ucuza bulduk. Çok teşekkürler

  3. Onca yer gezip buraya gidememem de bir o kadar kötü. Paylaşım için çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir