İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Hepimizin pahalı ya da ucuz bir oyuncağı olmuştur. Bir ömür aklından çıkmaz bu oyuncak ve sonrasında yüz binlerce nesne gördüğümüzü varsaydığımızda, hayatımızda büyük bir öneme sahip olduğunu da anlamak zor değildir. Böyle önemli bir konu ile ilgili müze bilgisini alınca; İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede? Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti yazısını hazırlayalım dedik en tazesinden.
Adım Adım İstanbul yazı dizisinde şimdi bu renkli müzeyle ilgili bilgilere gelelim.

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulmuş. Zengin içeriğiyle göz dolduran bir müze ve 1700’lü yıllardan bugüne gelen oyuncaklarla dolu.
Müzenin en güzel yanlarından biri de sadece oyuncakları sergilemiyor aynı zamanda da tarihe de tanıklık etmemize yardımcı oluyor. Örneğin; trenlerin sergilendiği bölüm ki hayallerimi süslerdi hep. Sanayi devrimini anlatıyor oyuncakların diliyle.
Bana gelmez ya da ben sıkılırım gibi cümleler kurmayın yanılırsınız. Gerçekten çocukluğunuza ve geçmişe dair çok şey var burada. Adeta zaman makinesi benim gözümde ve her karesinde bir hikaye var.

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Her zamanki gibi lokasyonu şöyle bırakayım. Aslında ulaşım zor değil ve zaten Kadıköy’de yer alıyor İstanbul Oyuncak Müzesi.
Otobüs numaralarını şöyle sıralayalım; 10B, 10S, 14ÇK, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1, GZ2, ER1, ER2. Otobüslerin güzergahı Kadıköy ve Göztepe ve haliyle Avrupa yakasından gelirken; metrobüs, metro ya da vapur kullanmalısınız.
Adres:
Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul
Telefon: 0216 359 45 50 – 51

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri Hafta İçi 09.30 – 18.00 saatleri arasında. Hafta sonu da; 09.30 – 19.00 saatleri arasında.

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

Bu konuda sanki biraz üzmüş gibi yani gönül ister ki en azından çocuklar için daha erişilebilir olsun. Mesela çocuk olsam çok kez ziyaret ederdim burayı tabi imkanlar dahilinde.
İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti de şöyle:
Tam Giriş Ücreti: 13 TL
İndirimli Giriş Ücreti: 10 TL

Not: oyuncaklara zarar vermemek adına flaşlı çekim yasak.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir