İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri

İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri

Kış geldi ve kar yüzünü yurdun doğuda başta olmak üzere göstermeye başladı. İzni olanlar için Kışın Yaz Tatili Yapabileceğiniz En Uygun Ülkeler yazısını şuraya bırakayım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bizim konumuz şehre yakın yerler yani İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri yazısı.
bu bahsettiğim merkezlere ister öze aracınızla isterseniz de turlarla gitmeniz mümkün. Kayak turları yapan firmalarla yapacağınız yolculukta hayli iyi vakit geçirebilir; zincir ya da karlı yollarda araç kullanma gibi bir zahmete de katlanmazsınız. Diğer ihtimal de aracınızla mola vererek ve sindire sindire gezmek.
Tercih sizin ama kendi aracımla gidip deneyimleyen biri olarak; dikkat edilmesi gereken konulardan biri diyerek üzerinde durayım çünkü zaman zaman araç hakimiyetini bile kaybettiğim olmuştu ki tam bir gerilim filmi.
Neyse haftasonu bunalıp, yeni hafta daha enerjik başlamak isteyenler için hazırlanan; İstanbul’a Yakın Kayak Merkezleri yazısına giriş yapalım.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi


Kayak merkezi denilince ilk Uludağ gelir. Haliyle ülkemizin en ünlü ve ilk kayak merkezi olma ünvanına sahip.
Aynı zamanda Uludağ, Türkiye’nin en büyük kayak merkezi ünvanını da elinde bulunduruyor. Bursa’ya 36 km uzaklıkta olan kayak merkezinde bir çok alternatif ve eğlence imkanı var. Uludağ Kayak Merkezi’nin en büyük özelliklerinden biri de bu büyüklüğü daha doğrusu çok sayıda alternatifi bünyesinde barındırması. Mesela çok sayıda otel var ve her bütçeye uygun seçenekler söz konusu. Elbette fiyatlar biraz tuzlu bu tarz yerlerde ama Uludağ sizi bu konuda üzmeyecektir.
Kayak deneyimi olmayanlar ya da öğrenmek isteyenler için de çok sayıda pist ve eğitimci bulunuyor. Haliyle bu büyüklük aynı zamanda çeşitliliği de getiriyor.
Burada hem kayak yapabilir hem de partilere katılabilirsiniz. Kim bilir belki de rotanıza Bursa’nın meşhur Cumalıkızık Köyü’nü de eklersiniz. Kışın çok güzel bu köy ve bilgi vermesi açısından yazının linkini de şuraya bırakayım.

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

Listemizde bu sefer Bolu Köroğlu Dağları üzerine kurulmuş bir merkez var. Özellikle snowboard severler için, Avrupa standartlarında bir snowboard pisti bulunuyor. Kartalkaya Kayak Merkezi de konaklama konusunda sizi üzmeyecek yerlerden. Büyük tesislerin yanında pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz.
Konum itibariyle tam bir doğa güzelliği içinde yer alıyor bu kayak merkezi ve rotanıza Yedigöller Milli Parkı’nı da ekleyebilirsiniz. Yedigöller Milli Parkı, Mudurnu ya da Göynük her mevsim güzel ve görülesi.

Kartepe Kayak Merkezi


En yakını en son sakladık. Burası İstanbul’a en yakın kayak merkezi ve sadece 115 km mesafede yer alıyor. Kayak merkezi bünyesinde 12 adet pist bulunuyor ve bunların hepsine skipass ile ulaşım mümkün.
Kartepe’ye çok kez ve değişik mevsimlerde gitmiş biri olarak birkaç önerim olacak size.
Günübirlik turlar burada daha mantıklı gibi gelir hep bana. Otel olarak tek bir otel var ve fiyat rekabeti de haliyle yok. Aracınızla gidiyorsanız o zaman çevrede ya da aşağılarda bir yerlerde konaklayabilirsiniz.
Kayak yapmayacağım ama etrafı da gezeyim derseniz güzel mekanlar var. Mesela şömine başı sıcak şarap ya da kahve yudumlama imkanınız da var buralarda. Yürüyüş gruplarına da dahil olabilirsiniz. Kartepe ve aşağılarını yürüyerek gezebilir, güzel kareler yakalayabilirsiniz.
Hadi aracınızla gittiniz diyelim o zaman alt kısımda bulunan Sapanca Gölü ve etrafını da gezebilirsiniz.
Özetle alternatif çok yeter ki siz gitmek isteyin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir