İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir?

İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir?

İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir?

Mevsim kış ve havalar da hayli soğuk. Haliyle mekanlarda, sıcak içkiler ya da içimizi ısıtan içkiler daha bir tercih ediliyor. İşte tam da bu soruya cevap niteliğinde olan; İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir? yazısını hazırlama gereği duyduk. Sıcak şarap bu arada; boğaza, solunum yolu problemlerine de iyi geliyor. Denendi kesin bilgi.
Öncesinde Evde Sıcak Şarap Nasıl Yapılır? yazısıyla bu işlemi adım adım anlatmıştık. Şimdiki yazı da; zahmet etmek istemeyen İstanbul mekanlarını gezip keyifli zaman geçireyim diyenler için gelsin.
Atlamadan söyleyeyim; Evde Sıcak Şarap Nasıl Yapılır? diyenler tıklayarak detaylı bilgiyi alabilir. Şimdi gelin İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir? sorusunun cevabını bulalım.
Not: Sıralama karışık olarak yapılmıştır. İlk sıradaki mekan en iyi ya da sevilen gibi bir durum söz konusu değildir.

Zencefil

Beyoğlu’nun sevilen mekanlarındandır Zencefil. Yemekleri, zencefilli birası ve ortamıyla hoşunuza gidecek yerlerden.
Tabi konumuz İstanbul’da sıcak şarap nerede içilir? olunca buraya da değinmek şart; çömlek içinde güzel bir sunumla masanıza geliyor sıcak şarabınız. Yanında da çerez oldu mu tamamdır.
Adres: Şehit Muhtar Mah. kurabiye Sok. Beyoğlu

Türk Alman Kitabevi Cafe

Severek gidip, ortamına da hayran olduğum mekanlardan hatta İstiklal Caddesi üzerinde yer alıp dokusunu bozmayan ender yerlerden burası.
Kahve, tatlı alternatiflerinin yanında sıcak şarap seçeneği de mevcut.
Adres: Şahkulu Mahallesi İstiklal Caddesi No: 237 Beyoğlu

Kaktüs Kahvesi

Cihangir’in sevilen mekanlarından biri Kaktüs Kahvesi. Kedileri, huzurlu ortamı ve güleryüzlü personeli ile hoşunuza gidecek mekanlardan. Sıcak şarabı da o derece güzeldir tabi.
Adres: Cihangir Cad. No:16 Beyoğlu

Susam Cafe

Yine cihangir’den bir mekan ve keyif yapılası, kedilerle oynanası bir yer. Bilgisayarınızı alıp çalışabileceğiniz ya da sıcak şarabınızla sohbet edip güzel vakit geçirebileceğiniz bir cafe. Bunun yanında yemekleri ve kahveleri de lezzetli.
Susam Sok. No:11 Cihangir

Şair Leyla Bistro

Bu sefer Beşiktaş taraflarından bir mekana geçelim. Sıcak şarabı güzel olduğu için listeye eklediğim yerlerden ama bunun yanında kokteylleri ve ortamıyla da seveceğiniz yerlerden. Samimi bir ortamı olduğunu da ekleyelim.
Adres: Köyiçi Cad. Şair Leyla sok. No:4 Beşiktaş

The Urban Goat

Teşvikiye’de bulunan The Urban Goat dalisteye eklenmeli diye düşündüklerimizden. Zeytinyağlıları, kahvaltısı ile hoşunuza gidecek yerlerden. Porsiyonlar sanki biraz ufak ama sıcak şarabı lezzetliydi.
Adres: Teşvikiye Mah. Şakayık Sok. No:56 Nişantaşı

Black House

İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir? listesinde; Anadolu yakasından da bir mekan olsun değil mi? Black House, moda sahiline yakın kahvaltısı ile hoşunuza gidecek yerlerden ancak sıcak şarabı da ihmal etmeyin. Samimi bir ortam ve uygun fiyatlı bir menülerinin olduğunu da söylemeli.
Adres: Caferağa Mah. Ferit Tek Sok. No:46/A Moda Kadıköy

Lâl

Kadıköy Sıcak Şarap ve şömine kelimelerinin birleştiği bir mekan burası. Müzikleri, ortamı ve personeli ile iyi puan vereceğiniz yerlerden. Sıcak şarabı da güzeldir; tabi sunumuna biraz daha özen gösterilse harika olur ama yine de güzel. Anadolu yakasında sıcak şarap mekanı arıyorsanız listenize ekleyin.
Adres: Caferağa Mahallesi Kadife Sok. No:19 Kadıköy

Bu kadar değil tabi..


İstanbul’da Sıcak Şarap Nerede İçilir? listesi uzar gider. Ne de olsa İstanbul diyoruz ve pek çok mekan açılıp kapanıyor bu büyük şehirde. Siz de deneyimlediğiniz yerleri paylaşıp listenin büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.
Şimdiden afiyet olsun..

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir