İstanbul’un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

İstanbul'un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

İstanbul’un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

Son zamanların en popüler konularından kahvaltı. Bir pazarımız var diyerek İstanbul’un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları yazısını hazırladım.
Kültürümüzün en öne çıkan, yurt dışına gidince en özlenen yanlarından biri kahvaltı.
Tavşan kanı Türk çayı, zeytini, çeşit çeşit peyniri, sucuklu yumurtası ve daha bin bir çeşidiyle hem görsel hem de lezzet şöleni. Son yıllarda da özellikle İstanbul’da o kadar çok kahvaltı mekanı açıldı ve popüler oldu ki; ben de İstanbul’un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları yazısını yazarak tek çatı altında toplamaya karar verdim.
Diğer sıralamalar gibi bunlarda da fiyat yazmayıp, sıralamayı rastgele yapacağım. Lezzetiyle olduğu kadar sunumuyla da göz dolduran İstanbul’un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları listesi karşınızda

– Doğacıyız Gourmet

İstanbul'un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

Cihangir’de kalabalıktan uzak sessiz bir sokak arasında yer alıyor Doğacıyız Gourmet. İstanbul’daki Hatay kahvaltısını bulacağınız adres desem çok daha net olur sanırım.
Burada da kahvaltılık ürünler, Hatay’dan geliyor. Dolayısıyla Doğacıyız Gourmet’in bir ayağı her daim Hatay’da.
Tuzlu süzme yoğurt, yeşil ceviz reçeli, olmazsa olmazlardan zahter ve zeytinyağı, zeytin salatası, zahter salatası, tandırda pişirilip İstanbul’a getirilen acılı ekmek, yavru zeytin, peynir çeşitleri de öne çıkan ve kahvaltıya hakkını veren çeşitlerden.
Doğacıyız Gourmet her gün açık ve akşama kadar hizmet veriyor.

– Arada Kafe

İstanbul'un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

Türk – Beyrut kahvaltısı ile karşınızda olan mekan, Galata’da bulunuyor. Kendinizi evinizde hissedeceğiniz, bunun yanında da fiyat performans bakımından memnun ayrılabileceğiniz yerlerden. Falafel, humus v.b gibi lezzetlerin yanında, menemen, pişi ve reçel çeşitleri de kahvaltıya dahil. Özellikle kabaklı böreği çok hoşuma gitti.
Arada Kafe, iki kattan oluşuyor ve giriş kısımda soba var. Ne demek istediğimi anladınız siz.
Haftanın her günü ve mekanın açık olduğu saatlerde kahvaltı servisi var.

– Bazlama Kahvaltı

İstanbul'un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

Gerçekten çok başarılı ve sunumuyla marka algısı oluşturan mekanlardan. Öyle ki; kullandığı renk tabaklar birçok mekanda sonrasında karşımıza çıkıyor. Ürünler İzmir Çeşme’den İstanbul’a belirli aralıklarla taşınıyor. Aslına bakarsanız mekanın başlangıcı Çeşme’de verdikleri kahvaltının ününden.
Kahvaltı öyle seviliyor ki, birçok kişi sırf bu kahvaltı için Çeşme’ye geliyor ve haliyle mekan İstanbul’da faaliyete başlıyor.
Nişantaşı’nda hizmet veren Bazlama Kahvaltı perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri açık. Serpme şekilde servis ediliyor ve doymadan kalkmak yok Bazlama Kahvaltı nın sloganı.
Değinmeden olmaz, sosyal medyayı tartışmasız en iyi kullanan kahvaltıcı.

– Saade Kahvaltı

İstanbul'un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

Son zamanlarda, sosyal medyada sıklıkla karşılaştığımız mekanlardan burası da. Peynir sever biriyseniz kesinlikle tercih etmelisiniz.
Mekan haftanın her günü akşam saat 17:00 a kadar hizmet veriyor. Bir tarafı Sultanahmet diğer tarafı deniz manzarası görüyor ve Darussade Otel’in terasında.
Dilediğiniz çeşitten ilave alma imkanınız var.

– Matbah Restaurant

İstanbul'un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları

Yeni keşfettiğim yerlerden biri. Aslına bakılırsa mekanın adını Osmanlı yemekleri ile birçok kişi biliyor ama şimdilerde kahvaltı servisleri de başlamış.
Matbah Restaurant‘ın öne çıkan özelliklerinden birisi servisi ve ferah bir alana sahip olması. Sultanhamet taraflarında yer alıyor ve düşündüğünüz gibi de pahalı bir kahvaltı vermiyor.
Tepsi sunumları da oldukça başarılı. Çeşitlerde kuru meyveye ağırlık verilmiş ve oldukça doyurucu.
Dip not : ben buranın çayını çok beğenmiştim. Semaverde sınırsız çay eşliğinde kahvaltı

İstanbul’un En Lezzetli Kahvaltı Mekanları listesi şimdilik bu kadar ama devamı gelecek ve liste aralıklarla güncellenecek.
Sevdiklerinizle, huzurlu ve ağzınızın tadının hiç bozulmayacağı kahvaltı sofralarınız olsun

Not:

Önerileriniz olursa irtibat adresinden bildirmeniz liste için faydalı olacaktır.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir