İstanbul’un En Lezzetli Kuru Fasulyecileri

İstanbul'un En Lezzetli Kuru Fasulyecileri

İstanbul’un En Lezzetli Kuru Fasulyecileri

Evet seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi çok seviyorum ama bir de bu işin yeme içme kısmı var ki o bambaşka. İstanbul’un En Lezzetli Kuru Fasulyecileri yazısı da böyle bir şehir gezisi ardından ortaya çıktı. Şehir gezisine Adım Adım İstanbul kategorisine tıklayarak detaylıca bakabilirsiniz.
Sizi bilmem ama benim için seyahat ve yeme içme ayrı tutulacak şeyler değil pek. Gittiğiniz şehir ya da ülkenin yemekleri de o yaşam biçimi hakkında pek çok şey veriyor bizlere. Genelde iş seyahati içim gidip memnun kaldığım kuru fasulyecileri derledim.
Şunu da söyleyeyim; yurt dışından bir misafirim gelecekse kesinlikle ona kuru fasulye ve pilav ikram ederim. Şanslıysa annemin kuru fasulye ve pilavını yer tabi 🙂
Şimdi adım adım İstanbul’un En Lezzetli Kuru Fasulyecileri listesini oluşturmaya başlayalım.

Burak Kuru Fasulye

Bu mekanın adını pek sosyal medyada görmezsiniz ama benim favori kuru fasulyecilerimden kendisi. İş seyahatim sebebiyle Pendik taraflarına gittiğimde mutlaka uğrarım. Dışarıdan bakınca hayal kırıklığı gibi gelebilir ama güvenin, burası gerçekten çok başarılı. Gerdan çorbası, kuru fasulyesi ve ev yemekleri harika. Tabi bu görüntünün haricinde fiyatları da biraz tuzlu.
Adres: Yayalar Mahallesi, Tandoğan Caddesi, No: 68 Pendik
Tel: 0216 3075712

Tarihi Meşhur Kurufasulyeci Erzincanlı Ali Baba

Sizi bilmem ama ben bir restoranın adında meşhur v.s gibi ibareler görünce korkarım. Derim ki kendi kendime; kesin bir sıkıntı var ama burası o yerlerden değil 🙂
Muhteşem üçlüyü yani; kuru fasulye, pilav ve cacığı afiyetle yiyeceğiniz bir yer. Tabi isim yaptığını da söylemeliyiz hatta İstanbul’da kuru fasulye denilince ilk akla gelen yerlerden. Tabi fiyat konusunda da görüntü ve menü arasındaki fark sizi üzebilir baştan söyleyeyim.
Adres: Süleymaniye Mahallesi, Profesör Sıddık Sami Onar Caddesi, No: 7, Fatih
Tel: 0212 5145878

Anzer Sofrası

Bu sefer Sarıyer taraflarına geçiyoruz. Adından da anlayacağınız gibi Karadeniz yemekleri yapılıyor mekanda. Sadece kuru fasulyesi değil, kahvaltısı da bir o kadar güzel. Tabi bunun yanında çeşitli yemek seçenekleri de bulunuyor. Bu mekandan en sevdiğim kısım servis ve güleryüz oldu. Kesinlikle mekan bir puan önde başlıyor böyle durumlarda.
Adres: Çayırbaşı Mahallesi, Kefeliköy Bağlar Yolu Sokak, No: 3/B, Sarıyer
Tel: 0212 2232533

Yeşilçam Kurufasulye

Sulu yemek, pide çeşitleri mevcut ve Karadeniz yemekleri yapan bir mekan burası da. İş gezisi olunca böyle kuytuda kalan yerlere de gitmek daha kolay oluyor doğrusu. Tabi bunun bir de dezavantajı var ki o da öğle paydos saatleri. Mekana öğlen gittiğinizde büyük bir kalabalıkla karşılaşma olasılığınız yüksek. Bu yüzden tedbiri elden bırakmayın ya da biraz daha geç gidip sakin sakin yemeğinizi yiyin.
Fiyatı uygun, yemekleri de güzel bu mekanın. Doğrusu ben pidesini pek sevmedim ama konumuz kuru fasulye olduğu için buna odaklanalım en iyisi.
Adres: Barış Mahallesi, İzmir Caddesi, No: 338, Beylikdüzü
Tel: 0212 8726118

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir