İzmir Şirince’de Kahvaltı : Ayşe Abla’nın Yeri

İzmir Şirince'de Kahvaltı : Ayşe Abla'nın Yeri

İzmir Şirince’de Kahvaltı : Ayşe Abla’nın Yeri

İzmir’in en popüler destinasyonlarından biri Şirince. Egenin incisi İzmir’e gelip güzel bir köy kahvaltısı etmeden giderseniz muhakkak eksik tamamlamışsınızdır turunuzu. Şirince’da Nerede Kahvaltı yapılır? sorusuna cevap veriyorum ve öyle memnun kaldım ki anlatamam. Soruya cevap vermek için İzmir Şirince’de Kahvaltı : Ayşe Abla’nın Yeri diye kısa bir yazı hazırladım bilgi olsun, gidenler sebeplensin diye. Samimi, ucuz ve lezzetli bir kahvaltı daha ne olsun.

Köy Kahvaltısının Hakkını Vermek

En önemli konulardan biri de bence bu. Hem bu sadece lezzetle olacak şey değil aynı zamanda hizmet, sohbet ve tok gözlülükle pekiştirilecek konulardan.
Kışın giderseniz kapıdan içeri girdiğinizde sobanın sıcaklığı karşılıyor sizi. Üzerinde de kıtır kıtır ekmekler yenmeye hazır kıvamda.
Siparişinizi verdikten sonra masaya tek tek kahvaltı çeşitleri geliyor. Ev yapımı reçeller, pişi, peynir çeşitleri ve acı ezme bunlardan öne çıkanları. Bir de mevsiminde kavanozlanıp saklanmış menemen var ki gerçekten denemeye değer. Kokuyu içinize çekip aynı zamanda da Şirince manzarasına karşı ekmeğinizi banabiliyorsunuz.

Fotoğraflardan da rahatlıkla anlayacağınız üzere mekan Şirince’yi tepeden görüyor ve önünde de herhangi bir engel yok. Yaz kış burada aynı mekanda oturuyorsunuz. Kışın gittiğinizde branda gerilen mekan, yazın oldukça havadar.
Ortaya gelen menemen, kahvaltılıklar ve termosa konan çay bitince de bir Türk kahvesi içelim diyorsunuz. Bu arada çay sınırsız ve ben gibi bol çay içiyorsanız ne ala.
Yine manzaraya karşı kahvenizi yudumlayıp iki lafın belini kırdıktan sonra kalkıp hesap ödemeye geliyor sıra.
İki kişi toplamda 60 TL ödüyorsunuz. Türk kahvesi de ikramdan. İstanbul’dan gelenler haliyle şaşırıyor tıpkı ben gibi. Çeşitler lezzetli, alternatifler güzel ve doyurucu bir de üstüne kahveniz, çayınız ve manzaranız.
İzmir Şirince’de Kahvaltı : Ayşe Abla’nın Yeri yazısını bu güzel işletmelerin ayakta kalması hak ettiği değeri bulması için yazıyorum. Sizin de yolunuz Şirince’ye düşerse günün en güzel öğünü olan kahvaltının tadına burada varın.

Unutmayın

Bu kahvaltıyı yaptıktan sonra Şirince sokaklarında gezip yöresel ürünleri satın alabilirsiniz. Özellikle sağlam kahvaltı sonrası kesinlikle yapılması gereken aktivitelerden biri yürümek. Bunun yanında güzel fotoğraflar da cabası tabi.

Rotaya Bordum’u da eklerseniz

Rotaya Bodrum’u da eklerseniz bu yazıyı okumanızda fayda var : Bodrum’da Gidilecek 7 Lezzet Noktası

Share

Comments

  1. Önceden gitmiştim bende.Çok beğenmiştim.Burada görünce hafta sonu tatilinde soluğu Şirince’de alacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir