İzmir’de Aromaterapi Masajı Nerede Yapılır? Mövenpick Hotel İzmir

İzmir'de Aromaterapi Masajı Nerede Yapılır

İzmir’de Aromaterapi Masajı Nerede Yapılır? Mövenpick Hotel İzmir

Özellikle son yıllarda çeşitlenen aynı zamanda da talep gören dallardan biri masaj ve spa. Şehir hayatının yoğunluğundan ve stresli günlerden arınmanın belki de en keyifli yolu. Hazır İzmir’e gelip şehri geziyorken; İzmir’de Aromaterapi Masajı Nerede Yapılır? sorusunun cevabını da vermiş olalım ilk ağızdan.

Aromaterapi Masajı Nedir?

Evet aromaterapi masajını kısaca açıklayıp sonrasında detaya inersek daha doğru olacak sanki. İsminde saklı bir tanım aromaterapi. Bitki özlerinden elde edilen yağların masajda kullanılmasına deniyor bir bakıma. Özetle, hem teninize, hem de duyularınıza hitap ediyor.

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?

Masajın ana unsurlarından biri de lavanta yağları. Hem kokusu hem de verdiği rahatlıkla benim çok hoşuma giden bir yağ bu. Faydaları da hayli fazla ve bazıları şöyle;
– Uykusuzluğa iyi geliyor.
– Kas ağrılarına faydalı.
– Strese iyi geliyor.
– İyi bir antioksidan kaynağı.
– Saç dökülmesini ve kepeği önleme özelliği var.
– Kozmetikte de yaşlanma karşıtı olarak kullanılıyor.
Özellikle, ülkemizde son yılların en popüler bitkilerinden olan lavantanın faydaları oldukça fazla gördüğünüz gibi.

Coral Sağlık Kulübü’nde Lavanta Yağı İle Masaj ve Peeling

Mövenpick Hotel Izmir’in 11. katında yer alan kulüpte; güzel bir İzmir manzarası karşılıyor sizi. İlk adımda soyunma odasına üzerinizi değiştirip sonrasında bekleme salonuna geçiyorsunuz.
Seansın ilk adımı; Lavanta taneleri ve Himalaya tuzu ile yapılan peeling. Güzel kokular eşliğinde Mental bir dinginliğe ulaştığınız bu aşamadan sonra; sadece suyla duş alıp masaj işlemi için hazır duruma geliyorsunuz.
Ardından da 60 dakika süren ve yağlarla zenginleştirilen bir masaj sizi bekliyor. Masaj’da Bali ve Tayland esintilerini göreceksiniz. Her iki masaj türünden de faydalanılınca çok daha keyifli bir hale geldiğine şahit oluyorsunuz.

Coral Sağlık Kulübü Çalışma Saatleri ve Ulaşım

İzmir Alsancak’ta bulunan Coral Sağlık Kulübü’ne ulaşım hayli rahat. Hafta içi 07.00-23.00, hafta sonu 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veren kulüpte; sauna ve buhar odası, tam donanımlı egzersiz salonu da mevcut.
Detaylı bilgi ve üyelik için linki tıklayarak Coral Sağlık Kulübü‘ne ulaşabilirsiniz.
Coral Sağlık Kulübü Telefon: 0232 488 14 80

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir