Kayseri Havalimanı’ndan Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kayseri Havalimanı'ndan Kapadokya'ya Nasıl Gidilir

Kayseri Havalimanı’ndan Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Öncesinde Kapadokya ile ilgili bir çok bilgi paylaştım ancak; Kayseri Havalimanı’ndan Kapadokya’ya Nasıl Gidilir? sorusunun cevabını burada vereyim dedim.

Tabi başlamadan önce; Kapadokya Gezilecek Yerler yazısına göz atmanızda fayda var. Planınızı yapıp ona göre tur v.s ayarlamalarını yaparsanız avantaj sağlamış olursunuz. Şunu da belirtmemde fayda var; genelde ziyaretçiler Kayseri Erkilet Havalimanı’nı tercih ediyorlar Kapadokya seyahati için. Sebebine gelince; tabi ki ucuz olması ve bir çok yere uçuşun bulunması. Örneğin; İstanbul’dan Kayseri’ye günde bir çok kez uçuş var ve son dakika dahi alsanız Nevşehir’den ucuz fiyatları bulabiliyorsunuz. Şimdi gelelim Kayseri Havalimanı‘ndan Kapadokya’ya Nasıl Gidilir? kısmına.

Araç Kiralama

Tabi klasik seçeneklerden biri araç kiralama. Merkezi bir havalimanı olduğu için çok sayıda firma var ve fiyat karşılaştırıp aracınızı buradan alabilirsiniz. Tabi çevreyi kendi başıma gezeceğim derseniz avantajlı ancak tur ya da otelde keyif yaparım, araç kullanmam pek derseniz pek avantajı kalmıyor. Nedenini servis kullanımında açıklayacağım.
Bu arada Kayseri Havalimanı ile Ürgüp arası ortalama 70 km ve süreyi de bunun üzerinden hesaplayabilirsiniz. Yol bakımlı ve sürüş için bir sorun yok. Yılın her mevsimi araç kullanılabilecek güzellikte bir yoldan geliyorsunuz Kapadokya’ya. Kışın ya da diğer mevsimlerde ulaşım zor olur diye de düşünmeyin.

Servis Kullanımı

Kayseri’den Kapadokya’ya gelirken kullanılacak en iyi yollardan biri de servis. Konaklayacağınız otele geliş saatinizi ve tarihinizi bildirip rezervasyon yaptırmanızda fayda var tabi. Kayseri Havalimanı’nda karşılayıp sizi alan servis 30 TL karşılığında kalacağınız otele bırakıyor. Yani Kayseri Havalimanı’nda sizi alıp direkt adrese teslim ediyor.

Kapadokya İçin Hangi Havalimanı Daha Avantajlı

Kayseri Havalimanı'ndan Kapadokya'ya Nasıl Gidilir
Kapadokya seyahatiniz için; Nevşehir ve Kayseri Havalimanlarını kullanabiliyorsunuz. Aslına bakarsanız Kapadokya; her iki havalimanının arasında kalıyor diyebiliriz. Servis ücretlerine de bakarsak; Kayseri için 30 TL, Kapadokya için de 25 TL ödemeniz gerekiyor.
Uçak fiyatlarını karşılaştıracak olursanız tabi tablo daha farklı bir hal alıyor. Hem uçuş sayısı hem de fiyat olarak Kayseri Havalimanı çok daha avantajlı. Özellikle İstanbul’dan gelecekseniz günün bir çok saati uçuş imkanı var.
Siz tam olarak plan yapmadan; Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin En İyi 7 Öneri yazımı okuyup öyle hareket edin derim. Faydasını göreceksiniz ve arama motorlarını kullanarak daha uygun fiyatlı uçak biletlerini yakalamanız kolaylaşacak.

Share

Comments

 1. Kayseri’den Kapadokya’ya Lüx ve Geniş Aracımızla uygun fiyatla ulaşım imkanı

  Edit: Taksici abimiz burada reklam istenmez ama ufkun genişmiş tebrikler 🙂

  • fransa dan ve rusya dan tanidiklarim gelcek ve kayseri ye indikten sonra göreme ye gitmek istiyorlar nasil ulasabilirler?cunki gece gelcekler
   otobus var mi gece
   vip lux aracinla onlari karsilayabilir misin ?kardesim kac lira olur tesekkurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir