Köfteci Osman Edirne

Köfteci Osman Edirne

Köfteci Osman Edirne

Edirne’ye seyahat eden herkesin aklında meşhur ciğer tava vardır. Sayıca çok az kişinin bu şirin şehrin köftesini bildiğine şahit olursunuz. Ben Edirne tava ciğerini sevdiğim kadar Köfteci Osman Edirne’yi de sevenlerdenim.
Köfteci Osman’a yani Selimiye Camii’nin kıyısında yer alan mekana doğru hızlı adımlarla ilerledim. Olur ya kapanır falan. Akşam vakti ve karnım fena halde acıkmış. Mekan dışardan bakınca salaş bir havada hatta öyle demeliyim ama lezzetler gerçekten şaşırtacak derecede güzel.
Tam da zamanında gitmişim. Televizyon izleyen çalışanların hoş sohbeti ve bölgeye has şiveleri ile gerçekleşen diyalogların arasında siparişimi veriyorum. Porsiyon köfte ve piyaz alayım ben.
Masaya hemen acı sos ve yanında yumuşacık ekmek servis ediliyor. Ekmek güzel acı sos ondan da güzel. Sonbaharda toplanan biberlerden yapılan acıya hayran kaldım doğrusu. Bu acı iştahınıza iştah katıyor. Ben de öyle bir etki yaptı yani.
Dana etiyle yapılan enfes köfteler çok geçmeden masaya geliyor. Bir porsiyon köfte fotoğraftaki kadar yani altı adet. Yanında közlenmiş biber ve ince dilimlenmiş domates. Piyazı da oldukça lezzetli ve isteğinize göre limon, zeytinyağı,v sirke ilave ediyorsunuz.
Havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez. Bu bölgede etin,yeşilliğin ve acının tadı bir başka.
Adres
Sabuni Mah.Yediyolağzı Cad.No:16 Edirne Merkez
Tel : 0284 213 78 91

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir