KüçükÇiftlik Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

KüçükÇiftlik Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

KüçükÇiftlik Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Malum son zamanlarda dört bir yanımız festival ve haliyle KüçükÇiftlik Park da festivallerin yapıldığı en ünlü yerlerden biri. İstanbul’da yaşayanlar için basit bir soru olabilir ama KüçükÇiftlik Park Nerede ve Nasıl Gidilir? sorusu hayli geliyor.

Bir de araçla gelmek ne denli kolay ya da otopark sıkıntısı çeker miyim gibi sorular da yoğun. Yorucu konserler, festivaller ve bunun gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan KüçükÇiftlik Park hakkında biraz bilgi verelim.
Öncesinde KüçükÇiftlik Park etkinlikleri için tıklayabilirsiniz.

KüçükÇiftlik Park Nerede?

KüçükÇiftlik Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Lokasyon olarak hayli basit bir yerde aslında KüçükÇiftlik Park. Beşiktaş İnönü şimdiki adıyla Vodafone Park Stadının yanından Nişantaşı’na uzanan Kadırgalar Caddesi üzerinde bulunuyor. Anadolu yakasından gelenler için de oldukça ulaşılabilir bir konuma sahip. Festival günlerinde hayli kalabalık olduğunu da hatırlatmakta fayda var. KüçükÇiftlik Park İstanbul’da en kalabalık festivallerin yapıldığı alan olarak da biliniyor. Tabi bunun yanında konserlere de. Örneğin; İstanbul Kahve Festivali gibi Avrupa‘nın en büyükleri arasında gösterilen organizasyonlar burada gerçekleştiriliyor.

KüçükÇiftlik Park’a Avrupa Yakasından Nasıl Gidilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi KüçükÇiftlik Park oldukça merkezi ve her iki yakadan gelenler için de ulaşımı kolay.
Avrupa yakasından geliyorsanız; Kabataş, Nişantaşı ya da Taksim’e ulaşmanız gerekiyor çünkü bu yerlerden KüçükÇiftlik Park’a yürüyerek gelmeniz mümkün. Özellikle Taksim’e metro ile, Kabataş’a tramvay aracılığıyla ulaşıp sonrasında da fazla bir yürüme mesafesi kat etmeden gelebilirsiniz. Aynı güzergahlara otobüs ve minibüs seçenekleri de var ama raylı taşımacılık hem gecikmeleri engelliyor hem de rahat diye önceliği ona veriyoruz.

KüçükÇiftlik Park’a Anadolu Yakasından Nasıl Gidilir?

KüçükÇiftlik Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından da gelmek isteyenler bir şekilde Nişantaşı, Kabataş ve Taksim noktalarına ulaşmalılar ancak vapurla gelmek de güzel bir alternatif. Kabataş İskelesi’ne vapurla gelip ardından yürüyerek KüçükÇiftlik Park’a ulaşmak hem kolay hem de İstanbul’u hissetmek için iyi bir yol.
Marmaray’ı da kullanıp Taksim’e ulaşmanız mümkün tabi. Bu da diğer ulaşım yollarından biri ve hayli hızlı. Sonrasında da az biraz yürüyerek KüçükÇiftlik Park’a ulaşabilirsiniz.

KüçükÇiftlik Park’a Araç İle Ulaşım ve Otopark Sorunu

Otopark için de bir çok alternatif var. KüçükÇiftlik Park önünde 200 araçlık İspark’a ait bir otopark bulunuyor. Diğer alternatifler de; G-Mall Alışveriş Merkezi ve Hilton gibi oteller. Dilerseniz Taksim taraflarına da aracınızı bırakabilirsiniz. Biraz yürüme mesafesi olacak ama TRT Beyoğlu binasının yanında bulunan otoparkı kullanmak da hayli avantajlı. Bu otopark hem büyük hem de kapalı bir alanda araçlar muhafaza ediliyor. Fiyat konusunda da diğer alternatiflere kıyasla daha makul.

Share

Comments

  1. Küçük Çiftlik Park İstanbul’da en kalabalık festivallerin yapıldığı alan olarak da biliniyor.Emeğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir