Lulu Hookah Lounge Restaurant & Cafe Bir İstanbul Manzarası

Lulu Hookah Lounge Restaurant & Cafe Bir İstanbul Manzarası

Lulu Hookah Lounge Restaurant & Cafe Bir İstanbul Manzarası

İstanbul’a yeni kazandırılmış bu güzel mekanı; Lulu Hookah Lounge Restaurant & Cafe yi yukarıda sıraladığım birkaç kelime ile özetleyebiliriz. Bu kelimeleri tek tek açacağım ama önceliği “İstanbul Manzarası”na vererek biraz mızıkçılık yapmış olayım. Mekan Anjer Hotel Bosphorus’un teras katında yer alıyor. İstanbul’un incisi Boğaz Köprüsü’nden başlayıp, kız kulesine oradan da tarihi yarımadaya kadar geniş bir manzaraya sahip.
Kafanızı çevirdiğiniz her an bu güzelim şehrin cevherlerini görüp aynı zamanda keyifli zaman geçirebilirsiniz.
Lulu Hookah Lounge, iki bölümden oluşuyor. Biri bahçe diğeri de kapalı kısım. Mevsim itibariyle her iki kısım da kapalı ama yazın bu alanın üzeri açıldığında değerine değer katacaktır. Gelelim ikinci kelimemiz olan “yemek” ile ilgili detayları vermeye. Menü oldukça geniş ve bol çeşitli fakat alkolün olmadığını belirteyim. Belki önümüzdeki günlerde eklenebilir.

Menüde Ne Var?

Seçimimizi; Bonfile Royal, Somon Teriyaki ve Ege Salata’dan yana kullanarak yanına da taze meyve suyu söyledik. Somon Teriyaki’nin özellikle sosu oldukça lezzetliydi. Şık bir şekilde servis ediliyor ve doyurucu olması da bir o kadar önemli. Bonfile Royal, yanında servis edilen patates kroket ve sote ıspanak yatağında servis ediliyor. Ispanağın diri bir şekilde servis edilip öldürülmemesi çok hoşuma gitti. Siparişlerinizde etin pişme kıvamını söyleyerek damak tadınıza göre bir bonfile tadabilirsiniz.
Ege Salata, oldukça basit fakat bir o kadar da lezzeti yerinde bir seçenek.S unumu da fotoğraftaki gibi ve ana yemeklerin yanına çok uyumlu. Genel itibariyle yemekler oldukça lezzetli ve sunumlar da başarılıydı. Lulu Hookah Lounge oldukça yeni olmasına karşın servis ve hizmet kalitesi yüksek diyebileceğimiz mekanlar arasında. Personel ilgisi ve servis süresi takdir edilecek nitelikte.
Sırada üçüncü kelimemiz var “Tatlı”. Mekanın özel lezzetlerinden biri olan Kestane Mont Blanc ile Fondü Çikolata sipariş ettik.
Ne yalan söyleyeyim görüntü itibariyle bana pek çekici gelmemişti ama lezzeti çok hoşuma gitti. Kestane seviyorsanız sizi de mest edeceğinden şüphem yok. Aslında oldukça sade bir tatlı.Kestane püresinin üzerine dondurma ve frambuaz sos ile servis ediliyor.

Ve Son Kelimemize Gedi Sıra : Nargile

Paylaşımlarımı takip edenler ve beni tanıyanlar bilir tütün mamüllerini kullanmam. Nargile sunumu görsel olarak hayli iddialı ve suyun içerisine çeşitli meyveler ilave ediliyor.
Lulu Hookah Loung Anjer Hotel Bosphorus Teras
Meclis-i Mebusan Cad.No:61 Fındıklı Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0212 244 70 70

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir