Ravouna 1906 Suites

Ravouna 1906 Suites

Tarihin yavaş yavaş öldürüldüğü,”eskilerin” yerini yeniye bıraktığı İstiklal Caddesi’nde güzel şeyler de oluyor.Tıpkı Ravouna 1906 Suites gibi..
1906 yılında inşaatı tamamlanan bina İtalyan Ravouna ailesine,antika mağazası ve ev olarak projelendiriliyor.Böyle eski bir binanın günümüze kadar orjinalliğini koruyarak gelmesi en sevindirici kısım. Gelelim bu binada neler yapıldığına; alt kat cafe&bar olarak hizmet verirken teras hariç diğer katlar konaklama için kullanılıyor.Teras hem manzarası,hem de lezzetleriyle sizi büyüleyecek güzellikte.
Unutmadan belirteyim;öncesinde burada çikolata ve kahve workshopuna katılmış çok beğenmiştim.Üst katta bulunan kavurma makinası ve değirmenler taze kahveyi sunmak için hali hazırda bekliyor. Şimdi geçtiğimiz günlerdeki konaklamamdan bahsedeyim biraz.Burada oda profilleri birbirinden tamamen farklı.Hatta manzaralar da öyle.Mesela Topkapı odasında denizi ve İstanbul manzarasını görürken,Galata odasında İstiklal Caddesi’ni ve o dokuyu hissedebiliyorsunuz.Özetle İstanbul’un değişik hallerini odalarda da duyumsayabiliyorsunuz. Ben yine Pera’dan vazgeçemeyip Galata’da kaldım.Oldukça geniş ve İstiklal Caddesi’ne bakıyor.Hatta minik bir balkon ile caddeyi izleyebiliyorsunuz.
Odada ufak bir mutfak var ve oldukça geniş.Bunun haricinde mekanın taze kahveleri ile çay çeşitleri de büfede yerini almış.Banyo malzemeleri,sunulan ürünler de kaliteli ve özenle seçildiği her şekilde anlaşılıyor. Akşam yemeği için çıktığım teras,odaları ve tarihi yapıyı tamamlar nitelikte.Harika bir manzara,lezzetli akşam yemeği seçenekleri,geniş şarap kavı ve kokteyl çeşitleri burada mevcut hatta dj performansı..Şansıma terasta düğün sonrası bir parti yapıldı ve bu performansı çok daha iyi gözlemleme şansını yakaladım. Geniş alkollü içki seçeneklerinden bahsedeyim biraz;özellikle şarap ve kokteyl konusunda birçok mekandan iddialı olduğunu rahat rahat söyleyebilirim.Öyle ki; tropikal meyvelerden yapılan kokteylleri deneyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Sabah uyanınca kahvaltıyı daha doğrusu brunchı ihmal etmemenizde fayda var.Bir de ben gibi güzel ve güneşli bir güne denk gelirseniz sizden iyisi yok. Serpme kahvaltı şeklinde servis ediliyor.Dilerseniz konaklama v.s olmadan sadece kahvaltı için de buraya gelebilirsiniz.Çeşitler oldukça doyurucu.Zaman esnek..Saat 10:00 da başlayıp 15:00 e kadar süren brunch seçeneği var.
Kahvaltı sonrası da kahve içtiniz mi tamamdır.Taze kavrulmuş kahveleri bana göre etrafta bulunan birçok kahveciden daha lezzetli ve kaliteli. Özetle Ravouna 1906 Suites ve Coffee&Bar konaklama,yeme-içme ve organizasyonlarınız için güzel bir alternatif.
Ravouna 1906 Suites
Adres : İstiklal Cad. No.201 Tomtom Mah. Beyoğlu İstanbul
Tel: 0 (212) 924 87 60
E-posta: info@ravouna1906.com
www.ravouna1906.com

Share

Comments

  1. Bu otele rezervasyon yapacağım çok merak ettim doğrusu.Umarım memnun kalırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir