Restoran Haftası Etkinlikleri 2018

Restoran Haftası Etkinlikleri 2018

Restoran Haftası Etkinlikleri 2018

Lezzetin ön planda olduğu bir hafta düşünün ama sadece lezzet de yok bu haftanın içinde. Sohbet var, geleneksellik, yemek tarihi, seyahatler, damağınızın sesi ve daha fazlası.. Böyle güzel şeyleri söyledikten sonra Restoran Haftası Etkinlikleri 2018 listesiyle de plan yapmanıza yardımcı olayım istedim.
9. Restoran Haftası, İstanbul’da 15 – 31 Ekim tarihlerinde tadım menüleriyle ziyaretçileri bekliyor olacak. Bu günler arasındaki etkinliklere çeşitli kanallar aracılığıyla rezervasyon yapıp katılabilirsiniz.
Not: 21 Ekim tarihinde benim de bir kahvaltı sohbetim olacak. Aşağılara inince Gezmelerdeyim‘i göreceksiniz şaşırmayın 🙂

Restoran Haftası Nedir?

Özetle; Lezzet buluşması desek yeridir ama şöyle de kısa bir tanımını yapalım; restoranların lezzetlerini, uygun fiyatla sundukları etkinlikler bütünü. Evet biraz teorik oldu ikinci tanım ama siz ilk tanım üzerinde durun derim. Gerçekten adından söz ettiren mekanlar bu etkinliklerde, hem özel hem de birbirinden lezzetli menüleri daha uygun fiyatlara sunuyorlar.

Restoran Haftası Tarihleri

9. Restoran Haftası; 15 – 31 Ekim tarihleri arasında lezzet severler ile buluşacak. Hemen aşağıda Restoran haftası 2018 yılına ait etkinlik listesi bulunuyor.

Restoran Haftası Türk Mutfağı İle Geliyor

9. Restoran Haftası menülerinde, birbirinden güzel Türk Mutfağı lezzetlerini bulacaksınız. Saray usulü lezzetler, İstanbul mutfağının geleneksel tatları, şehir mutfaklarının en güzel örnekleri lezzet severleri bekliyor olacak. Kaytaz böreğinden künefeye, Tire köftesinden İzmir’in sakız tatlısına kadar daha pek çok çeşidi bulabileceksiniz.

9. Restoran Haftası Etkinlikleri 2018

Restoran Haftası Etkinlikleri 2018Tabi bu lezzetlere ulaşmak için programa da göz atmanız gerekecek. Sıralı liste olarak aşağıda ileteceğim programlarda sadece lezzet değil aynı zamanda sohbetli masalar da var. Mesela benim bulunduğum 21 Ekim Pazar günü sohbetli masa etkinliğinde; hem kahvaltı yapıp hem de laflayacağız. Bu arada menüler de o güne özel oluyor. Başka bir gün aynı mekanda o şekilde bulamayacağınız bir kahvaltı veriliyor.

Şöyle sıralayayım 9. Restoran Haftası Etkinlikleri 2018 listesini:

– 18 Ekim Beyaz Yakalı Gurme İle Sohbetli Masa Gram Kanyon. Saat: 19:00
– 19 Ekim Bahar Akıncı İle Sohbetli Masa Şans Restaurant. Saat: 19:00
– 20 Ekim Restoran Haftası Tek Lokmada Türk Mutfağı. 14:00 – 18:00 saatleri arasında Kanyon’da ücretsiz tadımlar gerçekleşecek bilginize.
– 21 Ekim Gezmelerdeyim İle Sohbetli Masa. Saat 10:30’da Welldone Kanyon’da gerçekleşecek bir etkinliğim var. Yollardan, seyahatlerden, yemeklerden ve havadan sudan konuşuruz. Tabi bahsettiğim gibi bugüne özel lezzetler olacak.
– 23 Ekim Restoran Haftası Atölyesi: Türk Mutfağı. Kanyon İntema Yaşam Mağazası’nda; 19:00 – 22:30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte menüde; Düğün Çorbası, Yoğurtlu Kebap ve Damla Sakızlı Muhallebi olacak. Biletler için biletix’i ziyaret edebilirsiniz.
– 23 Ekim Sokak Yemekleri Moda’da Basta Street Food Bar’da 18:00’da gerçekleşecek. Sizi bilmem ama sokak yemeği kelimesi geçince bile iştahım açılıyor. Çok severim böyle etkinlikleri.
– 25 Ekim Plaza Gurmesi İle Sohbetli Masa. Escale Kanyon’da Saat: 19:00’da gerçekleşecek.
– 27 Ekim Tadına Bakma Sanatı Suvla Kanyon’da ve 15:00 – 17:00 saatleri arasında gerçkelşecek etkinlikte; Restoran Haftası’na özel menüyü tadıp Levon Bağış ile sohbet edilecek.

9. Restoran Haftası Yarışması

Restoran Haftası Etkinlikleri 2018
O kadar menüden bahsettik, o zaman bir de yarışma ekleyelim kapanışa. Aslında şartlar hayli kolay ve kazanmamak için de bir sebep yok 🙂
Şöyle açıklayayım; En beğendiğiniz Restoran Haftası menüsünü Instagram’ da
#restoranhaftasi #hadiyemege ve restoran isim etiketi ile paylaşıyorsunuz. Hem Restoran Haftası ilk 3 menüsünü belirlemede rol oynayıp; hem de en çok beğeni alan paylaşımın sahibi olursanız Restoran Haftası menüsü kazanma şansını yakalıyorsunuz. Aslında hepimizin sosyal medyada bir yemek paylaşırken yaptığımız şey bu..
Şimdiden afiyet olsun, sofralarınızdan gülücükler eksik olmasın.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir