Ristorante La Chitarra – İstanbul’daki İtalyan Mutfağı

Ristorante La Chitarra - İstanbul'daki İtalyan Mutfağı

Neredeyse haftada bir kez iş için gittiğim Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ne bu sefer İtalyan lezzetlerini tatmak için Ristorante La Chitarra ‘ya uğradım.Benim için şaşılacak bir lokasyonda olduğunu itiraf etmeliyim.
Bunun yanında beklemediğim şıklıkta bir mekan ve özenli sunumlarla karşılaştım.Sanırım biraz ön yargılı davrandım lokasyon gereği..Ristorante-La-Chitarra-dudullu-chef-geovani Chef Geovani menüde ağırlıklı olarak Güney İtalya bölgesi yemeklerine yer vermiş.Tadım menüleri hazırlayarak bunlarla uyumlu alkollü içki önerilerini de menüye eklemiş.Bence bu öneriler de oldukça faydalı ve tatmak isteyenlerin işini kolaylaştırır nitelikte.
Tıpkı tadım menüsünde yazdığı gibi ;
Kısa bir lezzet turuna hazır mısınız ?
Öncelikle tadım menüsünde yer alan beyaz şarabı tercih ettim.(Arcadia 2014 Pinots Gris)
Sonrasında sırasıyla :SAMSUNG CAMERA PICTURES

İnce Dilimlenmiş Füme Dana Bacon ve Tatlı Ekşi Soğan.Sosuyla birlikte harika bir lezzet.Benim menüde en beğendiklerim arasında.Ristorante-La-Chitarra-dudullu-chef-geovani (2)Polenta Püreli Porçini Mantarlı Kızarmış Piliç.İlk yediğinizde damağımda leblebi mi var acaba dediğim tat.Özellikle polenta püresi çok hoşuma gitti.Tavuk ve mantar uyumu da damağınızı şenlendirecek türden.Ristorante-La-Chitarra-dudullu-chef-geovani-7Sırada menünün diğer güzel lezzeti; Somon Tartar Altında Mayonez ve Hardal Sosu alt kısımda da haşlanmış patates.
Somon seviyorsanız tadım menüsünde tercih edeceğiniz lezzet bence bu olmalı.Etrafında da tahin gezdirilerek ufak bir dokunuş yapılmış.Özellikle sunumu çok hoşuma gitti.Ristorante-La-Chitarra-dudullu-chef-geovaniPancar Soslu Keçi Peynirli Ravioli..Geçen günlerde ravioli yapım kursuna gittiğim için daha bir özenerek yedim.Yapımındaki zahmeti de düşününce keyif aldığımı söylemeliyim ama beni en cezbeden şey kesinlikle pancar sosu oldu ki.Masadaki arkadaşlarımla sosa hayran kaldık.Ristorante-La-Chitarra-dudullu-chef-geovaniDört Peynirli Risotto.Diğerlerine haksızlık gibi olmasın ama ben bu risottoya bayıldım.Görüntüsü zaten hemen ağzınızı sulandıracak. Tatlısız bir bitiş düşünülemezdi.Tercihimi Çilekli Tiramisu ile yaptım.
Önceki yediklerinizi unutun ve bu tiramisuya odaklanın.Chef Geovani, orjinal tarife sadık kalarak; mascarpone peyniri ile limoncello kullanmış.Haliyle alkolü hissediyorsunuz ve İstanbul’da yiyebileceğiniz aslına uygun en lezzetli tiramisulardan..
Siz bu güzel lezzetleri atıştırırken Chef Geovani masaları gezip fikirlerinizi alıyor ve bilgilerini sizlerle paylaşıyor.
Lokasyon hakkında bilgisi olanlar bilirler; buralara toplu taşıma ile gelmek biraz zor.O yüzden araçla gelmenizde yarar var.
Menü,fiyat ve irtibat bilgisi için tıklayabilirsiniz
Ristorante La Chitarra
Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Des 1. Cadde No:4
0216 600 18 30
E-posta : info@lachitarra.com.tr

Share

Comments

  1. paris saint germain shirt : Mart 30, 2017 at 3:25 pm

    great blog!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir