Sapanca Natürköy: Doğa ile İçiçe Tatil

Sapanca Natürköy: Doğa ile İçiçe Tatil

Sapanca Natürköy: Doğa ile İçiçe Tatil

Takip edenler bilir doğayı ve doğa yürüyüşlerini çok severim. Fırsat buldukça doğa ile iç içe olmaya çalışır ve bu şekilde hem spor yapar hem de benliğime dönerim. Sapanca Natürköy: Doğa ile İçiçe Tatil yapabileceğiniz İstanbul’a yakın yerlerden.
Hazır doğadan bahsetmişken; bize en yakın doğal güzelliklerin olduğu bir yere konumlanmış Natürköy. Sapanca Mahmudiye’de yer alıyor ve yaklaşık 40 dönüm arazi üzerine inşa edilmiş.
Fotoğraflara bakınca tam bir oksijen deposu olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Bahçesinde tavşanların dolaştığı,tam ortasından gürül gürül bir nehrin aktığı,enfes köy kahvaltısının bulunduğu bir yer Natürköy.Tam da ilkokulda çizdiğimiz resimlere benziyor.Dağ,orman,evler ve nehir.
4 adet süit ve 10 adet bungalow mevcut. Bungalow dediğime bakmayın; hava epey soğuktu fakat ısınma konusunda hiç bir sorun yaşamadık. Odalar da oldukça temiz. Sıcak su imkanı var.
Süitlerde şömine mevcut ve şömine başında oturup saatlerce vakit geçirebilirsiniz.
Yeni yıl, balayı ya da kafa dinlemek için güzel bir alternatif değil mi sizce de ?
Kahvaltıyı atlamayın zira Natürköy’e sadece kahvaltı için geliyorlar.

Natürköy’ü biraz da kendilerinden dinleyelim

NaturKöy Sapanca’ nın Mahmudiye Köyü’nde, yeşilin binbir türlü dokusunu barındıran bir vadinin tam ortasında, ziyaretçilerine doğanın bütün güzelliklerini doyasıya yaşatmak için tasarlandı.
2008-2009 yılları arasında göletleri, şelaleri, barbekü alanları, restorantı, kır düğünü alanı, yürüyüş parkurları ve mini futbol sahası tamamlanarak hizmete açıldı.
Projenin ikinci etabı olan; seminer ve toplantı salonları, kütük ev konaklama alanları, bölgeye özgü ve dünyadan baıka hayvanların da barındırıldığı noktasal mini hayvan yaşam alanları ile diğer aktivite alanları önümüzdeki yıla kadar tamamlanarak hizmete açılacaktır.
Maşukiye, Sapanca ve Pamukova arası, dünyada çok az görülen aynı zamanda da Türkiye’de ikincisi olmayan klimatik bir iklime sahiptir. Bu bölgeyi farklı kılan en önemli özellik ise havadaki nem ve oksijen durumunun bitkilere uygunluğu; Sapanca gölünün etkisi ve zemin toprağındaki tuz oranının düşük olmasıdır. Bu nedenle ideal koşullarda yetişen bitkilerin yaprakları aynı türlerin yapraklarına oranla daha canlı yeşil tonlarına sahip olarak daha iri ve sağlıklı görünümdedirler.

Natürköy Bitkileri

NatürKöyün bulunduğu vadide yer alan koruma alanımızdaki bitkiler; kastancı eriği, ceviz, çam, ormangülü, muşmula, defne, karayemiş, kocayemiş, berberiş, yukka, ateş dikeni, poteras, tafla, liküstnü.
Naturköy’de Konaklama için yapılan Geleneksel Türk Evleri nin ilki hizmete açıldı.
Artık keyifle yemek yediğiniz, sevdiklerinizle doğayı dolaştığınız bu güzel mekanda konaklayarak dinlenmenin de keyfini çıkarabileceksiniz.
İstanbul’a Yakın ve En İyi 10 Yürüyüş Rotası yazısına da göz atıp, yol üstünde bir rota belirleyebilirsiniz.
Natürköy
Mahmudiye Köyü Dereiçi Mahallesi Sapanca / Sakarya
444 86 21

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir