Sarai Resort & Spa

Sarai Resort

Sarai Resort & Spa

Kamboçya sınır geçişinden sonra rotayı Siem Reap’ta konaklayacağım Sarai Resort & Spa ‘ya çevirerek rahat günlerin beni beklediği düşüncesiyle sevinçle yola koyuldum.Gittiğim mevsimin de etkisiyle hava inanılmaz derecede sıcaktı ama ben Angkor Wat ‘ı görmek ve bu güzel şehirde birkaç gün geçirmek istiyordum.Aslına bakarsanız birçok turist ülkeye sadece Angkor Wat için geliyor diyebilirim.Ben de bu mistik şehre hayran kaldım tabi konakladığım Sarai Resort & Spa ‘ya da.

Sarai Resort & Spa ‘a ulaşmadan çeşitli sosyal medya araçlarından kontrol ederek otelin durumunu gözden geçirmiştim ve puanlamalar yorumlar cidden kusursuzdu. Yol yorgunluğu v.s diyerek ilk günümü duş alıp otelin serin havuzunda dinlenerek geçirdim ve iyi ki öyle yapmışım çünkü enerjimin kalmadığını biraz dinlendikçe anlamaya başladım.
Siem Reap oteller bölgesinde konaklıyorsanız etrafınızda çok fazla altenatifin olmadığını göreceksiniz dolayısıyla kalacağınız otelde imkanların olması gerçekten önemli bir hal alıyor.

Tüm gün havuda geçirilebilir

Mesela Sarai Resort Spa bünyesinde havuzun olması,öğle ve akşam yemekleri seçenekleri ile geniş bir menü sunan restoranın bulundurulması oldukça avantajlı. Otelde kaldığınız süre zarfında dışarıdan bir şeye ihtiyaç duymadan rahat rahat dinlenebilme imkanı var.Zaten biraz merkezden uzaklaştığınızda; “nereye geldim ben” diyebilirsiniz çünkü ışıklandırma yok yollar bir anda bozuluyor.
Lavabonun konumu, odanın dizaynı oldukça hoşuma gitti.Hem geniş bir hava katmış hem de rahat hareket edebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
Ben otelin Gold Chamber King isimli odasında konakladım. Odalarda tüm detaylar düşünülmüş ve oda içerisinde bulunan dinlenme bölümüne oturup havuzu direkt görebiliyorsunuz. Minibar oldukça zengin, küvet hemen duşun yanında.
Otelde aynı zamanda bir spa alanı da mevcut ve önceden randevu alarak burada masaj yaptırabiliyorsunuz.

Kahvaltı için menüler yapılmış ve siz hangi menüyü isterseniz onlar servis ediliyor. Bu menüler içinde müşteri yoğunluğuna göre belirlenen kahvaltı seçenekleri var.Örneğin; Asyalılar için noddle, Amerikalı ya da Avrupalı misafirler için pankek ile reçeller.
Tabi en hoşuma giden kısımlardan biri akşam yemeği oldu.Bölgeye özgü yemeklerden bir menü oluşturularak Khmer Set Menu ismi verilmiş. Oldukça doyurucu ve Kamboçya’nın milli lezzetlerini, tatlılarını bu menüde bulabiliyorsunuz. Fiyatlar konusuna gelince şaşırtıcı derecede uygun. Herhangi bir restoranda aynı hizmeti bulamayacağınız gibi bu şekilde temiz ve lezzetli alternatifleri de yakalamanız zor.
3 gece konakladığım Sarai Resort & Spa, elinde bulundurduğu yüksek puanları sonuna kadar hakediyor. Bunu konaklamanız esnasında her detaydan anlayabiliyorsunuz.

Sarai Resort & Spa
P.O. Box 93193, Wat Damnak Village, Sangkat Sala Komreuk Siem Reap City, Kingdom of Cambodia.
Telefon +855 (0) 93 962 200
Telefon +855 (0) 63 962 200
Fax +855 (0) 63 962 201
E-posta : book@sarairesort.com

www.sarairesort.com

Share

Comments

  1. Seyyahphsiotherapist : Haziran 11, 2017 at 6:08 pm

    Yazınızı büyük bi beğeni ile okudum.çok teşekkür ediyorum.Gecelik ücreti ne kadar?

    • İlginiz ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Doğrusu fiyat konusunda yanıltmak istemem çünkü mevsim, sezon ve turist yoğunluğuna göre değişebiliyor. Booking ya da Agoda gibi sitelerden bakıp güncel fiyatı öğrenebilirsiniz.
      Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir