Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi

Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi

Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi

Evrak işleri, ödemesi, randevusu derken sanırım en uğraştıran vizelerden biri schengen vizesi. Tabi kıt kanaat verilen günleri hesaba katmıyorum bile. Vize alımında da bu istenen evraklara ilave olarak çeşitli dilekçeler eklemeniz faydanıza oluyor. Bunlardan biri de Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi.

Aslına bakarsanız pek mantıklı bir şey de değil ama çalışmayanlar için schengen vizesi alımında bu dilekçe sizden isteniyor; çalışıyorsanız ve ailenizle yaşıyorsanız da vermenizde fayda var. Şöyle ki; genelde mal mülk anne ya da babaların üzerine yapılınca; dilekçe yazıp bir de tapu eklemek nispeten daha dikkat çekici ve güvenilir olduğu aktarılıyor uzmanlar tarafından.

Schengen Sponsor Dilekçesini Kimler Vermeli?

Schengen vizesi sponsor dilekçesi sanılanın aksine pek çok sebepten içeri verilebilir. Bunların başında; öğrenci olmanız ve SGK’nızın olmaması yani SGK’lı olmayan kişi için schengen vizesi. Bir işte çalışmıyor ve klasiktir ama SGK’lı değilseniz ne yazık ki bu dilekçe şart.
Bunun haricinde; ailenizle yaşıyorsunuz ve anneniz ya da babanızın üzerine ev, arsa vs de varsa bu dilekçe elinizi kuvvetlendirebilir. Yani sadece sponsor ihtiyacı için değil diğer durumlarda da vermenizde fayda var bu dilekçeyi.

Schengen Sponsor Dilekçesi Eki

Bu bir diğer önemli konulardan tabi. Tamam anneniz ya da babanız dilekçe yazdı ancak güvenilir olmak ve sağlam bir kağıt vermek adına tapu, taşınmaz belgesi vs de iletmeniz gerekiyor. Dilekçenizi kim yazıyorsa; ek kısmına taşınmaz tapularını da eklemeli. Bunlar; ev tapusu, arsa tapusu ya da araç ruhsatı olabilir.

Schengen Sponsor Örneği

Geldik en önemli kısma yani sponsor dilekçesi örneğine. Şöyle bir metin yazarak dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Türkçe yazmanızda sakınca yok ama dilerseniz İngilizce de yazabilirsiniz.
Ben burada Türkçe olanı paylaşıyorum.
HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞU’NA
U0… pasaport numaralı ve 4…55465 TC kimlik numaralı oğlum / kızım (Ad Soyad)’ın 15.07.2019 – 30.07. 2019 tarihleri arasında yapacağı Hollanda gezisi tarafımca desteklenecektir. Gidip döneceğini taahhüt ederim.
Gereğini bilgilerinize saygılarımla arz ederim.
Dilekçemiz bu kadar. Tabi alt kısma isim soyisim yazıp tarihle birlikte imza atmanız gerekecek. Dilerseniz ekler kısmı diyerek bir bölüm açıp oraya da eklediğiniz evrakları yazabilirsiniz ya da dilekçenize tapu ve diğer evrakları zımbalayabilirsiniz.

Schengen Sponsor Dilekçesi Verilmeli Mi?

schengen vizesi
Çalışmıyorsanız evet zaten bunu sizden istiyorlar ancak çalışanlar için de destekleyici bir durum söz konusu. Daha doğrusu bu vize işlerini kesin bilen biri olmadığını düşünüyorum ancak bir gerçek var ki o da karşı tarafa kendinizi güzel bir şekilde anlatmanız. Bu güzel şekilde anlatmak da tabi; gidip geri dönmek ve “ben turistim” olgusunu karşı tarafta iyi oluşturmaya bakıyor. En azından bu bildiğimiz bir gerçek ve bunun için de bu ve bunun gibi evrakları kullanmamız gerekiyor.

Schengen Vizesi Almanın Diğer Adımları

Tabi bu iş vizede kalmıyor. Deyim yerindeyse bir araba evrak gerekli ve tabi harç vs gibi de ödemeler. Banka hesabınızın dökümü gibi gibi pek çok şey. Onun için de; Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? yazısına göz gezdirebilirsiniz. Bu yazıda adım adım vizenin nasıl alındığı yazıyor. Evraklar ve randevu da dahil buna.
Vizeyi aldıysanız renkli instagram karelerine göz atabilirsiniz.

Share

Comments

  1. Vize için en önemli evraklardan biri de sponsor yazısıdır. Bu konuda verdiğiniz değerli bilgiler adına teşekkür ederim. Bravo !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir