Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir? Kahvaltı ve Yemek Fiyatları

Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir? Kahvaltı ve Yemek Fiyatları

Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir? Kahvaltı ve Yemek Fiyatları

İstanbul’a yakın yerler son zamanlarda epey popüler. Şehrin karmaşası ve yorucu geçen mesai saatlerinin ardından bu saklı cennet iyi gelir diye düşünüp Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir? Kahvaltı ve Yemek Fiyatları yazısını kaleme aldım. Hem bu sayede Adım Adım İstanbul yazı dizisine bir yenisini eklemiş olacağım.
Evet Saklıgöl’ün ulaşımı biraz zor ama; “İstanbul’a yakın böyle bir yer var mıymış?” diye şaşıracaksınız.
Tabi burayla ilgili de o alışılageldik uyarıyı yapayım; özellikle hafta sonu gidiyorsanız kalabalık olacağını hesaba katarak erkenden yer kapmaya bakın.

Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir?

Saklıgöl, Şile Karamandere Köyü’nde bulunuyor. Haliyle pek saklılığı kalmadı ama yazılıp çizilmeden önce hayli saklı bir konumda olduğunu göreceksiniz. Araçla giderken; “Acaba doğru yolda mıyız?” diye birkaç kere sordum kendi kendime.
Toplu taşıma ile ulaşım yok o yüzden özel aracınızla gitmelisiniz. Şile’ye gider gibi otobandan yola çıkın ve devam edin. Işık Üniversitesi’nin olduğu yerlerden Ahmetli Köyü’ne sapıp devam etmeniz gerekiyor. Biraz ilerledikten sonra Saklıgöl tabelasını göreceksiniz. Yol bozuk ve yanlış yolda mıyım diye düşünebilirsiniz. Hiç durmadan devam edin çünkü bir süre sonra doğru yolda olduğunuzu anlayacaksınız.
Bu kadar anlatıyorum ama asıl yardımcınız tıkladığınız lokasyon olacak tabi.

Şile Saklıgöl Etrafında Yürüyüş

Genelde gittiğim yerlerde doğa yürüyüşü de yapmaya özen gösteriyorum. Hem fotoğraf çekmek hem de yediklerimi eritmek için. Saklıgöl çevresinde yapacağınız doğa yürüyüşü de hem görsel hem de sağlık açısından epey faydalı olacaktır.
Gölün etrafında fotoğraf çekebilir ya da Karamandere Darlık Barajı hattında yürüyüş yapabilirsiniz. Rota hem çok güzel hem de oldukça rahat katedilebilir.

Saklıgöl’de Yemek, Piknik ve Kahvaltı Fiyatları

O kadar insan geliyor dedim yazının başında ve haliyle bu da duygusal konuları hareketlendiriyor yurdum insanında.
buraya gelirken pek bir şey getirmenize gerek yok tabi tam teşkilat geleceğinizi bildiğim için bir şey demiyorum 🙂
Size ana hatlarıyla fiyatları paylaşayım:
– Kahvaltı (Demlik Çay Dahil): 35 TL
– Çay: 4 TL
– Nescafe: 11 TL
– Demlik Çay: 18 TL (2 Kişilik)
– Göl Kıyısı Kamelya(6/8 Kişilik): 45 – 50 TL
– Piknik İçin Masa: 35 TL
– Mangal: 25 TL
– Adana / Urfa Kebap: 35 TL

Kahvaltı alacaksanız iki kişi bir kahvaltı tabağını paylaşabilirsiniz. Çay takviyesiyle çözersiniz diye bir öneride bulunayım. Evet fiyatlar pahalı diye şikayet edenler çok ama adamlar zaten tekel ve fiyatı da kendileri belirliyor. Kaldı ki talep çok fazla ve böyle olunca da hallerinden memnunlar.
Ne yazık ki böyle güzel ve doğa ile baş başa kalacağınız mekanlara dahi nargileyi sokuyorlar. Bu da olayın üzücü kısmı.

Ama Çok Kalabalık

Şile Saklıgöl Nerede, Nasıl Gidilir? Kahvaltı ve Yemek Fiyatları yazısına en çok tepki bu olacak. Kiminle konuşsam aynı şeyi duyuyorum zaten. İstanbul’a bu denli yakın hatta neredeyse içinde. Hal böyle olunca kalabalık olması da hayli doğal yani bundan kaçış artık yok gibi. Bu Alaçatı’ya gidince de aynı diğer yerleşim yerlerine gidince de. Gerçekten sessizlik ve doğa istiyorsanız o zaman; İstanbul’a Yakın ve En İyi 10 Yürüyüş Rotası gibi yazıları inceleyip kamp ya da günübirlik gezi alternatiflerini göz önünde bulundurmalısınız.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir