Skyscanner Benzeri Uygulamalar

Skyscanner Benzeri Uygulamalar

Skyscanner Benzeri Uygulamalar

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?” ya da “Ucuz uçak bileti arama siteleri” sorusunu sorunca akla ilk gelen uygulamalardan biri Skyscanner. Tabi bu uygulamanın benzer hatta bence daha iyileri de mevcut. Bu yüzden Skyscanner Benzeri Uygulamalar yazısını hazırlama gereği duydum. Bilen zaten üyesidir ama bilmeyenler için ucuz uçak bileti ve seyahat tüyoları paylaştığımız Facebook gurubumuzun( Travel Hacks Türkiye ) linkini de bırakalım ki daha çok kişi seyahat edebilsin.

Başlıklar halinde paylaşacağım ama bir iki de tüyo paylaşmak isterim skyscanner ile arama yaptığınız zamanlar için.

Skyscanner Ülke Değiştirerek Ucuz Uçak Bileti Bulmak

Geçen günlerde tekrar denediğim ve daha ucuza aldığım bir biletin hikayesini anlatayım; İstanbul çıkışlı biletin Skyscanner TR fiyatı 1370 TL idi. Ben de Skyscanner UK web sitesini deneyerek bir sorgulama yaptım ve aynı biletin 1170 TL ye geldiğini gördüm. 59,99 GBP karşılığı bu ücret için biraz kuşkulu yaklaşabilirsiniz ama debit kartınız varsa hiç kaçırmayın alın. Kredi kartı ekstre tarihi gelince fiyat yükselir diye de düşünmeyin çünkü aldığınız anki kur geçerli oluyor. Ben bunu bizzat deneyip bileti aldım. Tabi web tarayıcı kullanmanız önemli hatta gizli sekme seçeneğini de kullanarak alım yapın derim. Aldığım bileti THY PNR kodu ile de karşılaştırma yaptım ve işlem tamam.
Skyscanner üzerinden bilet alırken artık bir iki yöntem öğrendiniz ya da biliyordunuz ben hatırlatmış oldum 🙂
Şimdi asıl konuya gelelim yani Skyscanner Benzeri Uygulamalar hangileri madde madde sıralayalım.

Momondo

Benzer bir uygulama ve web sitesini de hayli işlevsel buluyorum. Diyagram halinde zaman aralığı ve fiyatları gördüğünüz gibi, sol tarafta yer alan filtreleri de kullanarak optimum sonucu ulaşabilirsiniz. Arama esnasında fiyat değişimine rastlamadım. Örneğin; Skyscanner’da 300 TL görünen bilet tıklayınca 500 TL olabiliyor. Ayrıca Momondo da keyifli blog yazıları ve seyahat öneriler de mevcut.

Kayak

Bir başka skyscanner alternatifi uygulama da Kayak. Zaman zaman indirim kodları da veren bu sitenin “explore” sekmesini de kullanmayı seviyorum. Harita üzerinden fiyatları görüp, acaba nereye gidebilirim diye düşündüğüm çok olmuştur. Bunun yanında seyahat türünü de seçerek daha keyifli hale getirebilirsiniz. Örneğin; gurme, romantik, açık hava lokasyonları gibi.

Enuygun

Türkiye’nin en çok kullanılan seyahat uygulamalarından biri de enuygun. Bu sitenin de blog yazılarını, tasarımını seviyorum. Üstelik pek çok alternatifi de beraberinde getiriyor. Otobüs bileti, uçak bileti, otel, sigorta, vize gibi seyahate dair pek çok şey bu sitede mevcut. Ayrıca sitede yer alan gezgin sekmesi de hoşuma gidiyor. Tıkladığınızda; lezzet başkentleri, alışveriş şehirleri, sanat başkentleri gibi sekmelerin altında yer alan önerileri de inceleyebilirsiniz.

Aerobilet

Ara ara kontrol ettiğim bir web sitesi aerobilet. Sebebi de charter uçuşları gösteriyor olması. Sağ alt köşede bulunan charter sekmesinden uçuşları kontrol edebilirsiniz. Zaman zaman uygun uçak bileti bulmanıza yardımcı olacaktır.

Google Flights

Tıpkı skyscanner gibi Google Flights da uçak bileti arayarak en uygun ve ucuz olanı bulmanıza yardımcı oluyor. Son zamanlarda sıkça kullandığım bir uygulama. Google altyapısı ve kullanım kolaylığıyla da hayli işlevsel.

Hatırlatma

Skyscanner Benzeri Uygulamalar yazısında kısa bir not daha ekleyeyim; Skycanner en bilinen site ama siz diğer siteleri de kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Yazının başında bahsettiğim farklı ülke seçeneklerini de değerlendirin. Verileri kullanınca işler başka boyuta ulaşabiliyor ve daha pahalıya aynı bileti satın alabiliyorsunuz. Ne kadar ucuza seyahat edersek o kadar fazla destinasyon görebiliriz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.