Tayland Ucuz Uçak Bileti

Tayland Ucuz Uçak Bileti

Tayland Ucuz Uçak Bileti

Sıkça sorulan sorulardan birini cevaplayayım bu yazımda; Tayland’a ucuz uçak biletini nereden alabiliriz ?
Özellikle uzak bölgelere yapılan seyahatlerin en büyük giderlerinden biri uçak biletleridir. Ülkeler bize nazaran ucuz ve caziptir ama bilet fiyatlarına bakınca bu düşünce hemen terse döner. Haliyle yol uzun,fiyat buna orantılı olarak pahalı bir hal alır.
Güneydoğu Asya seyahatimde Bangkok’u merkez alarak seyahatlerimi planladım. Hem merkezi olması hem de bölgenin en gelişmiş şehirlerinden olması etkendi benim için. Rota planlayacak arkadaşlara ufak bir bilgi bağlamında bunu da paylaşmak isterim.
Bu yolculuğumda havayolu firması olarak Türkmenistan Havayolları’nı tercih ettim. Firmanın dezavantajlarından biri online olarak rezervasyon yapılamıyor olması. Ödemeyi elden nakit ve dolar olarak ödemek zorunda kalmanız ve ilgili bulmakta zaman zaman zorlanabiliyorsunuz. Öyle ki İstanbul’da sadece havaalanına gidip biletinizi alabiliyorsunuz.
Tayland Ucuz Uçak Bileti, bunlar dezavantajlarıydı ama avantajları kesinlikle çok daha ilgi çekici ve makul.

Avantajları

En önemlilerinden biri tabi ki fiyat(260 usd İstanbul – Bangkok tek yön ve fiyat her zaman aynı). Birçok “popüler” arama motorlarından çok daha ucuz fiyata bilet bulabiliyorsunuz. Emin olun neredeyse hepsini araştırdım ve fiyat olarak Türkmenistan Havayolları’na yaklaşanı dahi bulamadım. Kampanya reklamları çıkanlar da dahil.

Uçaklar oldukça geniş ve çok yeni,yemek servisi derseniz bir çok seçeneği barındırıyor. Şöyle ki; et, tavuk ve balık seçenekleri yemeklerde sunuluyor ve tıka basa yiyorsunuz.Alkol servisi yok.
İstanbul Bangkok uçuşunda bir aktarma kullanarak 3 saat kadar Aşkabat Havaalanı’nda beklemek durumundasınız.
30 kg bagaj hakkınız var ve kimi havayolu firmaları gibi tek parça bagaj verme zorunluluğunuz yok. Dilerseniz 3 parça ya da 2 parça bagaj vererek 30 kg hakkınızı kullanabilirsiniz.
Personel güleryüzlü ve yardımsever. Türkçe konuşarak anlaşabilmeniz de ayrı bir güzellik.
Yolculuğa çıkmadan önce araştırmış ve havayolu firması ile ilgili bir şeyler bulamamıştım. Umarım bu yolculuğa çıkmak isteyen arkadaşlar için ışık olur ve bütçelerine katkı sağlamış olurum.
Yaklaşık 5 ay süren Güneydoğu Asya seyahatimin detayları sayfamda yer alacak.Takipte kalın..
Türkmenistan Airlines İstanbul
Ataturk Airport, International Terminal, Departure Floor Idl 38131, Yeşilköy-İstanbul
Tel : 0212 465 01 60 / 465 86 30
E-posta : turkmenistanair@ttmail.com
www.turkmenairlines.com

Share

Comments

  1. ahmet kapıkiran : Haziran 22, 2017 at 5:27 pm

    Merhabalar , .com’u biliyorum yeni girdi bu sektöre ve diğer firmalara göre sade ve kullanışlı ayrıca ucuz gayet başarılı..

  2. Tayland hakkında hiç bilgisi olmayan biri olarak aydınlandım. 🙂 Faydalı bilgiler için teşekkürler.

  3. Geçen yıl yaptığım Tayland planını gerçekleştiremedim fakat bu yıl için Türkmenistan Airlines ile ilgi tavsiyelerinizi değerlendireceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir