Telifsiz Müzik Bulabileceğiniz Siteler

Telifsiz Müzik Bulabileceğiniz Siteler

Tüm içeriği oluşturdunuz; görüntüler, en çarpıcı fotoğraflar ve onca emek.. Son olarak; “arka fona müzik ekleyelim de şöyle şenlikli bir görüntü ortaya çıksın” dediniz. Youtube ve İnstagram eklediğiniz videoyu engelleyip kaldırdı. Sebebi tahmin edebileceğiniz gibi telifli müzik ve bunun çözümü de; Telifsiz Müzik Bulabileceğiniz Siteler listesi.

Bu post kaldırma, youtube tarafından uyarı alma ve telif ihlali gerçekten sinir bozucu bir durum ve bazen arka fonda çalan bir müzik için bile bu ihlalden ceza alabilirsiniz.
Neyse ki bunun için bir yazı hazırlayıp telifsiz müzik bulabileceğiniz siteler için liste oluşturarak size kısa ve öz bilgiler ileteceğim.
Öncelikle yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için söylemekte fayda var; telif, bir sanatçının en doğal hakkı ve empati yaparak ne denli önemli olduğunu da anlamak hiç zor değil. Çektiğiniz fotoğraf karesine verdiğiniz emek ya da kısa bir video oluşturmak için katlandığınız onca eziyeti düşünmeniz yeterli olacaktır. Bu yüzden bu işi legal yapmak ve telifsiz müzikleri kullanıp kurala göre hareket etmek her açıdan etik ve rahat.

YouTube Müzik Kitaplığı


Listeye Youtube Müzik Kitaplığı ile giriş yapalım. Malum en çok ihtiyaç duyulan platformlardan biri Youtube kanalları. Bu yüzden kanalınıza girip; İçerik Stüdyosu, Oluştur, Ses Kitaplığı sekmelerine gelerek istediğiniz müziği indirebilirsiniz.
Yalnız açıklama kısmını iyi okumanız gerekiyor. Bazı müziklerde lisans ile ilgili notlar bulunuyor ve bu notları yerine getirmeniz şart. Aksi halde lisans ihlali yapıp kusurlu duruma düşebilirsiniz.

Soundcloud

Öyle ki Soundcloud ile dinlediğiniz normal müzikler bile lisansa takılmamak için değiştirilip öyle servis ediliyor. Tabi bu müzikleri indirme ve kullanma hakkına da sahipsiniz. Arama kısmında ve notlarda; “copyright free music” görürseniz evet indirin ve kullanın ama her ihtimale karşı yine de siz açıklamaları okumayı atlamayın.

DanoSongs

Benim de müziklerini kullandığım biri bu arkadaş ve yaptığı işleri de takdir ediyorum. Şarkı ve söz yazarı olan Dan-o web sitesinde telifsiz müzikleri ücretsiz olarak paylaşıyor.
Dilerseniz bağış yapabiliyorsunuz web sitesinin üst sekmesinde yer alan kısımda.

ibeat

Web sitesine girip istediğiniz tür müzikleri indirebilirsiniz. Hem kolay hem de oldukça kullanışlı.

Moby Gratis

Bu da yukarıdaki arkadaş gibi kar amacı gütmeyen ve sayfasında telifsiz müzikleri paylaşan biri. Müziklerinin de kar amacı gütmeyen mecralar ve kişiler tarafından kullanılmasını istiyor.

PacDV

Sektörde hayli isim yapmış bir site PacDV. Telifsiz müzikleri paylaşıyor ve müzik haricinde bir sürü ses dosyası vs de mevcut.
Şartlarda şöyle bir şey var; müzikleri paylaşamaz, lisanslı hale getiremez ve indirilebilecek gibi paylaşamıyorsunuz. Özetle; siz indirmeden tekrar okuyun ve şartları gerçekleştirdiğinizi kontrol edin.

Musopen

Bu web sitesi de telifsiz müzik indirebileceğiniz bir web sitesi ve pek çok seçeneği de bünyesinde barındırıyor.

Vimeo Music Store


Siteye girip Royalty Free Music sekmesini takip ederek istediğiniz müziği seçebilirsiniz. Burada çeşitli türleri göreceksiniz ve onlara göre seçim yapıp kategorize olduğunu bilmenizde fayda var. Dilerseniz bu kanalı da takip edip yeni gelen müziklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Örneklerle Youtube Videoları

Geldik “Telifsiz Müzik Bulabileceğiniz Siteler” yazısının bir başka boyutuna. Burada da sizinle Youtube kanalımın linkini paylaşayım. Gezmelerdeyim ismiyle oluşturduğum kanalda, bu yolla ürettiğim pek çok video var ve hepsi de telifsiz müzikleri barındırıyor. Hatta Deventer ile ilgili olanı şöyle bırakayım. Keyifle seyretmeniz dileğiyle..

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir