Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Tiflis Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir

Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Bir ülkeye gittiğimde ilk araştırdığım konu budur. Özellikle de biraz daha gelişmekte olan ülkeyse detaylıca bakmak gerekir. Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? sorusunu da biraz araştırdım ama üstünkörü bilgiler çokça var. Mesela şöyle denmiş; sadece taksi gidiyor. Evet sadece taksiye bakarsan yalnız onu görürsün 🙂
Efenim detaylıca araştırmış biri olarak size yolları açıklayacağım. Bunun içinde taksi de var, otobüs de.

Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüsle Nasıl Gidilir?

Tiflis Havalimanı’ndan çıkınca yanınızda getirdiğiniz paranın bir kısmını bozdurup sonrasında dışarı çıkıyorsunuz. Hemen çıkış kapısının yakınından geçen sarı otobüsleri beklemeye başlıyorsunuz. Otobüsün numarası da 37. Ödeyeceğiniz tutar da oldukça az 0.50 Lari yani bizim paramızla 50 kuruş. Artık durağınızı takip edin ve En Gerekli Mobil Seyahat Uygulamaları yazısını da öncesinden okuyun ki; çevrimdışı çalışan bir harita edinmiş olun.

Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım

İstanbul’da olur da burada olmaz mı. Taksilerle öncesinden pazarlık edip binin ve taksi metre yerine gideceğiniz yeri belirledikten sonra net ücrette anlaşın. Böylesi, şehrin yabancısı için en iyi yöntem Tiflis’te. Gerisini biliyorsunuz. Haritanızı açıp takip edin ya da takip ettiğinizi gösterin ki dolaştırmasın arkadaş sizleri.

Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ücretsiz Servis

Tabi bu konu hakkında atıp tutmak istemem ama Atlas Global ile yaptığım seyahatte ücretsiz servis vardı. Yolcu biletinizi ibraz edip servise biniyorsunuz. Herhangi bir ücret talep edilmiyor ve direkt şehir merkezindesiniz. Doğrusu ben uçak bileti alırken buna dikkat ediyorum. Aynı uygulama şehir içindeki bazı uçuşlarında da geçerli oluyor.
Bir de dip not ileteyim; Tiflis Havalimanı‘ndan Şehir Merkezine Ücretsiz Servis uygulaması dönüş için de geçerli. Dönüş uçağınız da aynı firmaya aitse, uçuş saati öncesinde şehir merkezindeki belirli noktalardan ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezine Geldik

Evet Tiflis şehir merkezine geldiniz. Bundan sonrası en keyifli kısım. Güzel kafeler, gezilip görülecek yerler sizi bekliyor. Tabi işinizi kolaylaştırmak için; Tiflis Gezi Rehberi yazısını da şuraya bırakıyorum.
Keyifli Tatiller..

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir