Vialand Tema Park’a Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti Nedir?

Vialand Tema Park'a Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti Nedir?

Vialand Tema Park’a Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti Nedir?

Benim zamanımda Tatilya vardı diyerek konuya gireyim. Tabi şimdi ondan eser yok ama Vialand‘a gidip eğlenmekte beni hayli mutlu etti. Her ne kadar o yaşı geçtiğim düşünülse de ben öyle düşünenlerden değilim 🙂 Siz de gidin görün diye Vialand Tema Park’a Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti Nedir? yazısını hazırladım. İçeride her yaştan insana hitap eden aktiviteler var. Kimi belki hoşunuza gitmeyecek ama çok sevdikleriniz de çıkacaktır.

Vialand Tema Park Hakkında

Vialand Tema Park'a Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti Nedir?

2013 yılında kurulan Vialand Tema Park, Avrupa’nın en iyi 10 tema parkı arasında gösteriliyor. 600.000 metrekareye yayılmış parkta; alış veriş caddesi, yeme içme alanları, otel ve tema park bulunuyor. Kapıdan girdiğinizde sağlı sollu mağazaları görüyorsunuz. Bu cadde şeklinde dizayn edilmiş yol üzerinde 200 ün üzerinde mağaza bulunuyor.
Cadde bitiminde de oyun alanlarına girmeden turnikeleri görüyorsunuz.

Vialand’a Nasıl Gidilir?

Başlamadan Vialand’ın konumunu şuradan paylaşayım ve sonrasında nasıl gideceğiniz hakkında bilgilere geçelim.
Otobüs ile ulaşayım derseniz şu otobüsleri kullanmanızda fayda var; 49G, 39O, 39D, 39Y, 47, 49T, 49Y, 49K, 47E, 47L, 39 ve 49A.
Minibüs ile ulaşım da mümkün. Yeşilpınar hattından giden minibüslerle çok daha hızlı ulaşım şansınız var. Tabi mevzu bahis minibüs olunca, hızı kestirmek pek mümkün olmuyor. Bazen çok yavaş gidebildiğini gibi bazen de uçabiliyor.
Metrobüs ile de bir yere kadar gelip sonrasında ücretsiz servis hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ücretsiz servis saatleri Cevizlibağ’dan; 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00, 20:00 saatlerinde mevcut. Vialand’dan Cevizlibağ’a servis saatleri; 11:30, 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.
Servisler ücretsiz ve hafta içi hafta sonu hizmet veriyor.
Özel araç ile gelenler için de geniş bir otopark tahsis edilmiş ve ücretsiz olarak aracınızı park edebiliyorsunuz. Bunun haricinde vale hizmeti de mevcut. Yol tarifini de yukarıda ilettiğim lokasyonu kullanarak kolayca halledebilirsiniz.
Gördüğünüz gibi ulaşım konusunda bir çok alternatif var. Şehrin içindeyseniz buraya ulaşım oldukça kolay. Şehir dışından gelenler için de çeşitli tur firmaları hizmet veriyor ve direkt sizi Vialand’a ulaştırıyor.

Vialand Giriş Ücreti

Vialand Tema Park'a Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti Nedir?

Fiyatlar biraz tuzlu tabi ve içeride yemekten ziyade, alışveriş bölgesindeki yeme içme mekanlarını tercih etmenizi tavsiye edeceğim size.
Gelelim giriş ücretlerine;
5-9 Kişilik Öğrenci Grubu: 119 TL (Kişi Başı)
3-6 Kişi Aile: 119 TL (Kişi Başı)
0-3 Yaş için ücretsiz
Önemli Not: online bilet her zaman daha uygun ve online bilet alırsanız 76,99 TL ödemek durumundasınız. Bence fiyat gayet makul.

Vialand Tema Park Kampanyaları

Vialand’a gitmeden kampanyalara göz atmakta fayda var. Örneğin; Vodafone, Mars Cinema, Digitürk gibi markaların iş birlikleri ile uygun biletler alabilirsiniz.
Detaylar ve kampanyalar için Vialand Tema Park internet sayfasını incelemenizde fayda var.
Dönüşte de Pierre Loti Tepesi’nde çay içilir bence. Hatta tıklayıp detaylı yazıyı da oradan okuyabilirsiniz.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir