Vietnam’dan Cep Telefonu Satın Almak

Vietnamdan Cep Telefonu Satın Almak

Vietnam’dan Cep Telefonu Satın Almak

Vergisiydi ve döviz kuruydu derken telefon almak hayli masraflı memlekette. Hazır Vietnam’a gitmişken; Vietnam’dan cep telefonu satın almak isteyenlere birkaç tüyo vereyim. Yurt dışından telefon almak isteyenler için de önemli bilgiler var burada. Hepsi de tarafımca denenmiş olaylar silsilesi.

Bu arada Samsung Mobile aldığımı da baştan belirteyim çünkü fabrikası burada. Öncesinde; En Ucuz iPhone Hangi Ülkelerde Satılıyor isimli bir yazı yazmıştım ve bu raporda en pahalı ülke Türkiye’ydi. Mesajı aldınız sanırım. Zaten boşa değil milletin kıta değiştirip telefon alma isteği ya da her tarafta son iki yıl içinde kayıt görmemiş pasaport araması.
Neyse biz konumuza gelelim ve Vietnam’dan cep telefonu satın almak isimli yazımıza giriş yapalım.

Vietnam’dan Cep Telefonu Satın Almak Mantıklı Mı?

İlk önce neden telefon aldığımı anlatayım. Tamamen zorunlu olduğum için telefon aldım. Denize girerken cebimde unuttum ve sonuç hüsran. Pirince yatırdım, üfledim, sevdim dualar ettim ama ne çare. Ben de Samsung mobil telefon araştırması yapmaya başladım. Evet fiyat farkı var ve vergisiz olması insanı heyecanlandırıyor. Ne de olsa burası yapıldığı yer ve en iyisi buradadır diyenleri bile duydum ama pek sanmıyorum neticede aldığın marka dünya markası. Yine de bizde şu düşünceye sahip arkadaşlar hep vardır; bize yollanan serilerden parça söküyorlar 🙂 Az çok fiyat kalite ve zorunluluk durumumu anlattım şimdi de nereden aldığıma gelelim.

Vietnam’da Cep Telefonu Nereden Alınır?

İşin en önemli kısmı da bu tabi. Kaldığım evdeki arkadaşın söylediğine göre; çok fazla korsan ve sıkıntılı telefon satan yerler varmış. Siz de o kadar para verip merdiven altı yerlere düşmeyin derim. Ben telefonumu The Gioi Di Dong’dan aldım. Adı ve teleffuzu ciddi ciddi zor ama başımdan geçenleri anlatınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Elektronik Market Zinciri The Gioi Di Dong

Burası her şeyden önce kurumsal bir firma ve ülkede bir çok şehirde şubeleri var. Mağazada ürünü inceledikten sonra eve gelip Vietnamlı arkadaşa anlatıyordum ki bir avantajdan bahsetti. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde 1 milyon Dong indirim varmış. Tabi sitenin şu kötü yanı var; sadece Vietnamca ve sipariş verebilmeniz için Vietnamlı olmanız gerekiyor. İngilizce bilen yok ve sabit bir telefon şartı var.
Saat 20:45’te arkadaşım aracılığıyla sipariş verdik ve 21:05 civarında eve kadar getirdiler. Telefonu kontrol ettim ve ödemeyi elden yapıp kullanmaya başladım. Değişik bir teslim yolları var ve hizmette sınır yok.

Telefonum Bozuk Çıkarsa

Evet bir de bu dert başıma geldi. Ben telefonu Da Lat’tan aldım ama Haoni’ye gelince şarj almamaya başladı ve aradaki mesafe hiç öyle kısa değil. Neyse ki Hanoi’de de The Gioi Di Dong mağazasını buldum ve ürünü yenisiyle değiştirdiler. Demem o ki; ucuz etin yahnisinden ziyade kurumsal ve güvenebileceğiniz yerleri seçin. Hadi yine iyisiniz bir de buraya linkini bırakayım The Gioi Di Dong firmasının. Buraya teslimatları yok tabi 🙂

Hatırlatma

Söylememe gerek yok sanırım ama bu bir reklam değildir.
Yurtdışından alınan telefonların Türkiye’de garanti kapsamında olmadığını da belirtmemde fayda var. Tabi bir de bu cihazları kaydettirmelisiniz ve ödediğiniz tutar eskisi gibi 140 TL de değil. Şimdilerde 618 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekli ve az da değil bu tutar. Siz yine de fiyatları kontrol edip, bahsettiğim firmanın kampanyalarını kovalayın belki kaçırılmayacak bir fırsat ve fıyat vardır.

Share

Recommended Posts

Comments

  1. Bu vergilerle kimse Vietnam’dan telefon falan almaz artik.

  2. Ayfon 12 vietnam kaç tl

  3. Türkiye kargo şansı oluyor mu veya kendimiz mi alabiliyoruz bilgi alabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir