Yasaklanan Booking.com’a Nasıl Girilir?

Yasaklanan Booking.com'a Nasıl Girilir?

Yasaklanan Booking.com’a Nasıl Girilir?

Dünyanın en popüler otel rezervasyon sitesinin booking.com olduğunu söylesek sanırım abartmış olmayız. Öyle ki; Amerika’dan Avrupa’ya Asya’dan Ortadoğu’ya kadar her yerde bu siteyi kullanıp rezervasyon yapabiliyorsunuz. Ne yazık ki yakın zamanda Yasaklanan Booking.com’a Nasıl Girilir? ve sorunsuz rezervasyon yapılır onu göreceğiz.

Şunu da belirtmekte yarar var; Bu site aslında sadece rezervasyon sitesinin ötesinde, aynı zamanda otel yorumlarının ve değerlendirmelerinin oldukça aktif kullanıldığı da bir platform değerinde.
Özellikle yeni bir otel rezervasyonu yapacaksam ya da otel hakkında bilgi almak istiyorsam ilk bakacağım yerlerden. Üstelik bir de genius üyeliğiniz varsa uygun fiyatlardan da faydalanabiliyorsunuz.
Neyse iş reklama dönmeden; “Booking.com’a Nasıl Girilir ve rezervasyon nasıl yapılır” kısmına gelelim.

Cep Telefonundan Yasaklanan Booking.com’a Nasıl Girilir?

Gelişen teknoloji ile mobil internet kullanımı da neredeyse masaüstü bilgisayarları geçmiş durumda. Hal böyle olunca hem pratik hem de hızlı çözüm için mobil internet kullanımı her geçen gün artıyor.
Ben telefonumda Turbo VPN isimli uygulamayı kullanıyorum. Siz de benzer bir uygulama kullanarak VPN ile dns adreslerinizi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayardan Yasaklanan Booking.com’a Nasıl Girilir?

Burada da çözüm benzer ve farklı bir eklenti kullanarak VPN değiştirmeniz gerekiyor. Ben bunun için bilgisayarımda Betternet Unlimited Free İnternet eklentisini kullanıyorum. Siz başka bir eklenti de kullanabilirsiniz tabi.

Rezervasyon Yapma

Şimdi tıpkı öncesinde booking.com’a nasıl giriyorsanız aynı şekilde girip, otelin adını ya da lokasyonu yazarak aramaya başlayın.
Gerek sohbetlerde gerekse forumlarda; son adıma kadar gelindiği ve sonrasında rezervasyon yapılmadığı yazılıyor siz inanmayın. Çok kez denedim ve oldu. Rahat rahat sanki hiç yasak yokmuş gibi rezervasyon yapabiliyor, kredi kartınızdan para ödeyebiliyorsunuz.
Ufak bir not düşeyim şuraya; normal şartlarda oteller booking müşterisine alışkındı ama şimdiler de nispeten yerli müşteri az kullandığı için bazı otellerin rezervasyonlara bakmadığı söyleniyor. Bu yüzden siz her ihtimale karşı arayıp rezervasyon teyidi yaptırın derim.

Alternetif Yok Mu?

Hiç olmaz olur mu bir sürü alternatif site var. Hatta bu sitelerin öne çıkanlarını Booking’e Alternatif Siteler isimli bir yazımda topladım.
Az çok biliyorsunuz sıkça seyahat edip, aynı oranda otel rezervasyonu yapıyorum. Net bir şekilde şunu söyleyebilirim; hem kullanıcı hem de otel sahiplerinin dostu bir uygulama booking.com. Çeşitli ülkelerden gelen turistler tarafından kullanıldığı gibi, bir oteli onların gözünden de görme fırsatını veriyor size.
Özetle booking.com severiz..

Share

Comments

 1. Yeşim Yağmur : Haziran 23, 2017 at 12:24 am

  Girilebildiğini biliyordum ama rezervasyon yapılabildiğini şimdi öğrendim. Çok teşekkür ederim.

 2. Samat Petekçi : Haziran 23, 2017 at 1:29 am

  Girebiliyorsunuz ama rezervasyon oluyor mu ya da ödeme yapabiliyor musunuz ki?

 3. Çok teşekkürler. Yarın yola çıkıyorum inşallah kullanacağım bu söylediklerinizi uygulayarak. İyi bayramlar

 4. Mesela onlardan biri benim ve şuan şaşırdım. girilir ama ödeme almaz ya da rezervasyon olmaz diye düşünürdüm. Deyeneceğim

 5. Merhaba şuan yasaklı ya bu site şimdi biz vpn ile zenmate kullanıyorum girsem rezervasyon yaptırabilirmiyiz diger sitelere göre ucuzda bir sıkıntı olmaz degilmi

 6. Yeşim hanım belek bolgesinde bir otele tatil rezervasyonu yapsak bizden pasaport isterler mi ?

  • Otellere girişte kimlik ya da pasaport ibrazı şart tabi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kimlik ile giriş işlemini yapabiliyor ya da ehliyet ile.

   • Merhaba, öğrenilmek istenen tam olarak şu aslında; biz vpn ile yurtdışından rezervasyon yapmış gibi görünüyoruz. Yani orada yaşayan biriymiş gibi. otele gittiğimizde yetkililer Türkiye den rezervasyon yapılmadığını bildikleri için bizden özellikle pasaport isterler mi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir