Yurt dışı Stajı Bulabileceğiniz Web Siteleri

Yurt dışı Stajı Bulabileceğiniz Web Siteleri

Covid-19 ya da diğer adıyla Korona virüsünün ortaya çıkışıyla beraber pek çok alanda online sistemlere yöneldik. Bu sistemlerden biri de Yurt dışı Stajları. Konu yurt dışı ve stajlardan açılınca; Yurt dışı Stajı Bulabileceğiniz Web Siteleri ile hem bir kaynak hem de bir yol göstermek istedim. Biraz eskiden kalan öğrenciliğimi düşününce; dosya imzalatma, notlar alma ve yapılan işleri gün gün kaydetme günleri de biraz geride kaldı çünkü staj denince akla gelenler artık; online staj, yurt dışı online stajları oldu. Evinizde otururken Amerika’da online staj ya da Avrupa’da online staj yapmak hiç de öyle uzaklarda değil.
Konuyu çok dallandırıp budaklandırmadan sizinle bu siteleri paylaşmak isterim;

Linkedin

İş ilanı ve profesyonel yaşamdaki sosyal ağlar denince akla ilk gelen sitelerden biri olan Linkedin tabi ki listenin başında.
Kısaca özetlemek gerekirse Linkedin; profesyonel yaşama ait bir sosyal ağ. Şöyle ki; bir Facebook profili gibi düşünün ve bunun daha çok profesyonel yaşamı ele aldığını hayal edin. İşte tam da öyle bir yer. Tabi günümüzde bu platformda da neler paylaşılıyor neler hatta Facebook’un biraz daha değişik hali olma yolunda. Neyse konumuza dönelim; burada en önemli etmen tabi ki güzel bir cv ve kendinizi iyi bir şekilde ifade etmeniz. Linkedin aracılığıyla; online staj ya da yurt dışı iş arama imkanına sahipsiniz.

Internshala

Hem staj arayanlar hem de evden çalışmak isteyenler için ideal bir site. Burada da staj ya da online staj arayabilir hatta bütçenize destek olması için evden çalışabileceğiniz işlere göz atabilirsiniz. İş ve / veya staj bölümü seçmeniz için çeşitli alanlar var. Bunlardan başlayarak tercihlere yönelmeniz daha faydalı olacaktır. Şehirler, bölüm, çalışma alanı vs gibi.
Sayfayı şöyle bırakayım tıklayın gerisi sizde.

GoAbroad

bu siteyle ilk kez gönüllülük ilanlarına bakarken tanıştım yani burada sadece staj yada iş ilanı yok. Örneğin; bir şehirde gönüllü olarak çalışıp aynı zamanda da karşı tarafın yemek ve konaklama ihtiyacınızı karşılamasını istiyorsanız buraya bakabilirsiniz. Tayland’da bir hostel gibi düşünün. Konaklama ve yeme içme mekandan ama siz günün belirli saatlerinde oda temizliği yapıyorsunuz ve işiniz bu kadar. Hatta bununla ilgili başka bir yazım da var oraya da bakabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz; Yurtdışında Hem Çalışıp Hem de Gezebileceğiniz Sistemler yazısına tıklayın.
Neyse konumuza gelelim; burada da online staj ilanları bulunuyor. İncelemenizde fayda var.
Siteyi yine buraya bırakıyorum.

InternQueen

Amerika merkezli bir site interqueen ve aynı zamanda güzel de bir blog yani sadece iş ilanı ya da online stajın yanında, kariyerinize nasıl yön verebilirsiniz gibi konuları da incelemeniz mümkün. Bunun yanında cv hazırlama, tanıtım yazıları gibi ipuçlarını da bu sitede bulabilirsiniz.
Linkini buraya bırakıyorum. İncelemesi sizden..

YouTern

Kapanışı güzel bir siteyle yapalım. Youtern staj arayan gençlerin gözde adreslerinden. Profilinizi oluşturup online staj aramalarına başlayabilirsiniz. Pek çok marka ve firma YouTern’i hem kullanıyor hem de tavsiye ediyor. Bu yüzden siz de arama yaparken YouTern’i inceleyin derim.
Linkini yine buraya bırakıyorum ve bol şans diliyorum.

Stalk Şart!

O kadar site paylaştık ve sona geldik. En önemli kısım bence burası çünkü bu sitelerin hepsi birer aracı ama staj / online staj ya da bir iş arıyorsanız o firmayı iyice incelemenizde fayda var. Aksi halde hoş olmayan ve canınızı sıkacak olayların yaşanması olası. Zaten bu gibi siteler de sorumluluğu her daim üzerlerinden atıp, ilgili firmayı incelemenizi sıklıkla önerirler. Benim de size önerim budur; sosyal medyada, çeşitli sitelerde bu firmalarla ilgili yorumları bulmanız zor olmayacaktır.
O zaman rastgele..

Share

Comments

  1. Faydalı içerik teşekkürler.

  2. Thanks for sharing such information. This is really helpful for me. You can also visit blog.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir